Yardım Ortalama bir sistemle valorant kasma sorunu detaylar içeride.

Bu konuyu okuyanlar

DearLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ortalama bir sistemle valor
Sistemim:

ASUS RX 470
İNTEL İ5-6500
8 GB HYPERX RAM
256 GB SSD
1TB HDD
Z170-P ANAKART

Bu sistemle Valorant' da FPS' im 80 - 70 lere kadar düşüyor ve monitörüm 144hz olduğu için bu düşüş gözüme çok fazla yansıyor ve bildiğimiz oyun çok fazla kasıyor gibi oluyor yani 30 fps gibi görüyorum nazı yerlerde fps 180 lere kadar çıkıyor bazen de dediğim gibi çok fazla düşüyor geçen gün oyunu hdd (d: disk) ye taşıdığımda kasma 4 5 oyunluk çözüldü gibi oldu fakat oyunu silip d ye tekrar kurduğumda aynı sorun devam etti.

Tüm performans arttırıcak şeyler açık.

Tüm detaylı fotoğrafları atabilirim isteyebilirsiniz.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

(RAM VE EKRAN KARTINI BAŞKA PC DE DENEDİM BOZUK OLABİLİR DİYE FAKAT ÇOK YÜKSEK FPSLERDE OYNADIM HİÇBİR SORUN OLMADI)
ant kasma sorunu detaylar içeride.

Wyntkha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
oyunun grafik ayar düzeyi nedir ve oyun oynarken arkada açık olan programlar zaten az olan ramini zamanla dolduracağından kasma yapabilir bunlara dikkat et derim

DearLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
oyunun grafik ayar düzeyi nedir ve oyun oynarken arkada açık olan programlar zaten az olan ramini zamanla dolduracağından kasma yapabilir bunlara dikkat et derim
Sadece discord açık her şey düşük de ısınma yapmıyor tam ram kullanmıyor 6500 7500 arası

Wyntkha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
discord gelişmiş ayarlardan donanım ivmesini kapatırsan sana bir nebze yararı olacaktır.

DearLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
discord gelişmiş ayarlardan donanım ivmesini kapatırsan sana bir nebze yararı olacaktır.
Kapalı zaten asıl kafamdaki sorun aynı benden daha kötü sistemler daha fazla fps alırken bu sistemde fps 70 e kadar düşüyor

Wyntkha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bazen bu fps sorunları windows kaynaklı olabiiyor birebir aynı bilgisayara sahip arkadaşım ile benim bilgisayarım arasında 30-40 fps ye yakın farklar oluyor windows işi de şans işidir ona yapacak birşey yok