Orta Segment AMD İşlemci önerisi

Bu konuyu okuyanlar

leffe

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Herkese merhabalar. Elimde Asrock model bir anakart var. Üzerinde Amd Sempron 140 model işlemci var ancak işlemciden memnun değilim. Hicbir türlü bilgisayadı 64bit yapamadım bu işlemciyle. Bana bu işlemciden daha çok performans verecek bir işlemci lazım şöyle 150 tl'ye kadar. Varsa önerileriniz bekliyorum.

leffe

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Bana biraz zaman verin ben size gerekli bilgiyi sağlayacağım.

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
am2 am2+ am3 geçiş platform işlemcisi 938 pin çok eski bir işlemci anakartının markası çok önemli ve modeli çünkü am+3 ise ve markalı birşey ise upgrade yapabilirsin ucuz yollu yoksa hiç uğraşma başka bir sistem al 2.elden bu aralar 2.elde çok uygun fiyatlara intel i3 i5 i7 sistemler düşüyor eski nesil 1 2 3 4 nesil kadar alınabilir işlemcili pcler düşüyor dolar malum artmışken böyle bir sisteme geçiş yapabilirsin bize daha detaylı bilgi verir isen sana yardımcı olablirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

cpu z indirip kurar isen anakartını marka modelini görebiliriz

leffe

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Elimde bir adet Intel Core Q8400 var. Bir adet Msi G41-M P33 Combo anakart alarak bu elimdeki işlemciyi entegre edebilirim. Ancak bu amd anakart ile daha güçlü bir sistem yapabilirsem amd işlemci alacağım. Bu iki seçenek arasında kaldım. Msi g41-m p33 anakartın fiyatı yaklaşık 170 tl felan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde bir adet Intel Core Q8400 var. Bir adet Msi G41-M P33 Combo anakart alarak bu elimdeki işlemciyi entegre edebilirim. Ancak bu amd anakart ile daha güçlü bir sistem yapabilirsem amd işlemci alacağım. Bu iki seçenek arasında kaldım. Msi g41-m p33 anakartın fiyatı yaklaşık 170 tl felan.
Alabileceğim işlemcinin fiyat aralığı da 170 felan.