Orman:"Dany transferi için özür diliyorum."

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
"Beşiktaş camiasından Dany transferinden dolayı özür diliyorum."

78180.jpg

Beşiktaş Kulübü 2013 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Yönetim kurulu, idari ve mali yönden ibra edildi. Eleştirilere cevap veren Orman, "Hiçbir kongrede olmadığı kadar Beşiktaş yönetimi ile alakalı sorgulamalar, tenkitler yapıldı" dedi.

"(Passolig konusu) En büyük itirazı yapan biziz. 'Üç büyük kulüp beraber hareket edelim' dedik. İlk anlaşmayı Galatasaray yaptı" diyen Orman, Galatasaray'dan kiralanan Dany için Beşiktaş kamuoyundan özür diledi.

Cevap, sitem, özür...
Beşiktaş İntegral Arena'da gerçekleştirilen toplantıda kulüp başkanı Fikret Orman, eleştirilerin ardından konuşmasını yaptı.

Başkan Orman, 18 konuşmacının idari ve mali genel kurul toplantısında fikirlerini aktardığını belirterek, "Hiçbir kongrede olmadığı kadar Beşiktaş yönetimi ile alakalı sorgulamalar, tenkitler yapıldı. Kimseyi yönlendirmedik. Kimseyle bizi övücü konuşma yapması için konuşmadık. Daha önce bu olurdu. Herkes kendi hür iradesiyle fikrini söylemiştir. Genelde tenkit ölçüsündeydi. Teşekkür ederim" dedi.

Aşırı harcamalarla ilgili eleştirilere yanıt veren siyah-beyazlı kulübün başkanı, kulübün büyümesi gerektiğini vurgulayarak, "Büyümeye ihtiyacımız var. Bazı konularda tasarruf yapabilirdik. Attığımız her adımı, doğru olduğuna inandığımız için attık. İnanarak yaptığımız yatırımlardır. Bir kuruşluk haram yoktur. Bulan olsun bugün istifa edeceğim. 'Bütçeyi daraltalım' deniyor. Daraltalım, olur. Üçüncülüğü ben dahil kimse kabul etmezken; beşinciliği, yedinciliği Beşiktaş nasıl kabul edecek?" ifadelerini kullandı.

Metin Albayrak'a destek
Fikret Orman, Kartal Yuvası mağazalarında yaşanan yolsuzluk konusunda eleştirilere maruz kalan Genel Sekreter Metin Albayrak'a destek verdi. "Metin Albayrak sorumludur" diyen Orman, şunları söyledi:

"Bu işi ona verdiğimde Beşiktaş'ın cirosu 11 milyondu. Metin, 30 milyona getirdi ve sorumlusu kendisi. Orada yolsuzluk yapıldı. Yapılmasına imkan var. Sistem yok. Her yere yatırım yapmak zorundaydık. O olayın Beşiktaş'a zararı olmuştur. Ama bir yararı da sistem getirmemizi sağladı. İlk geldiğimizde kimse mal vermiyordu. Ödemeleri yapmaya başladığımızda fiyatlar inmeye başladı. Şu anda herkes Beşiktaş'ın kapısında mal satmaya çalışıyor."

Başkan Orman, danışmanlığını yapan ve tazminatı tartışmalara neden olan Tuğrul Yenidoğan konusunda, "13 bin lira tazminatı var. Bugünden açıklıyorum, o tazminatı ben ödeyeceğim. Konu bu şekilde bitsin. Ancak kiminle çalışacağımıza, kimi çalıştıracağımıza genel kurulun oylarıyla gelen kişiler olarak muktediriz" dedi.

Sponsorluk anlaşmalarının değerinin az olduğu yönündeki eleştiriye karşılık Fikret Orman, "Türk Telekom anlaşmaları devlet destekli yapılmış anlaşmalardır. Şimdi çekiliyorlar. Bakalım ne kadarlık anlaşma yapacaklar" diye konuştu.

"Beşiktaşlılara kendimizi anlatamamışız"
Başkan Orman, konuşmasında zaman zaman sitemkar ifadeler kullandı. Kendilerinden beklentilerle ilgili görüşlerini aktaran Fikret Orman, şöyle konuştu:

"(Borç aşağı insin. Yatırım yapılsın ve yıldızlar gelsin) Hepsi bir anda mümkün değil. Her şeyin bir anda olmasını benden beklemeyin. Bu ancak bir süreç içinde olacak. Yaşadıklarımız konusunda genel kurul üyelerine, Beşiktaşlılara kendimizi anlatamamışız. Altyapıya, Ümraniye'ye yaptırım yap. Oyunculara yatırım yap. Stadı yap. Biz bu işte başarılı olamadık. Hepinizden özür diliyorum."

"Tek adamlığa gidildiği söylendi. Çok üzüldüm. Ağır oldu"

Herkesin Beşiktaş Kulübü'nde önemsenmek istediğine dikkati çeken Orman, "Gece gündüz çalışmak zorundayız. İstişare komiteleri kuruyoruz. Başkanın olmadığı toplantıya kimse katılmak istemiyor. Tek adamlığa gidildiği söylendi. Çok üzüldüm. Ağır oldu" şeklinde görüş belirtti.

Taraftarlara zeytin dalı
Son dönemde taraftarlarla yaşadığı gerginlik konusunda açıklamalarda bulunan siyah-beyazlı kulübün başkanı, "Bize küfredilirken yaşadıklarımızı bir ben biliyorum. Kollarımı sonuna kadar açıyorum. Taraftarlarla bir gerginlik var. Siz beni davet edin. Tek başıma geleceğim. İstediğiniz yere tek başıma geleceğim" ifadelerini kullandı.

Passolig konusunda Galatasaray'a gönderme
Passolig konusunda bilgiler veren Orman, "Organize şubeyi yönettiğim, kanun çıkardığım yönünde iddialar var. Passolig uygulamasını ben çıkarmadım. En büyük itirazı yapan biziz. 'Üç büyük kulüp beraber hareket edelim' dedik. İlk anlaşmayı Galatasaray yaptı. İnsanların fişlenme konusu benim konum değil. Ben bunun bir tarafı değilim" diye konuştu.

"Dany transferinden dolayı özür diliyorum"
Fikret Orman, Galatasaray'dan kiralık olarak transfer edilen Dany Nounkeu konusunda bir hata yapıldığının görüldüğünü vurgulayarak, Beşiktaş kamuoyundan özür diledi.

Orman, "Dany Nounkeu, iki yıl önce transfer listemizde olan ve scaut ekibinin o zaman olumlu rapor verdiği bir oyuncuydu. Başta hocamız olmak üzere ısrarcı olundu ve transfer ettik. Ama gösteriyor ki hata yapıldı. Beşiktaş camiasından Dany transferinden dolayı özür diliyorum" dedi.

Yönetim kurulu, idari ve mali yönden ibra edildi
Toplantıda, 1 Ocak-31 Aralık 2013 dönemi, 6 aylık bölümler halinde genel kurul üyelerinin onayına sunuldu. Yapılan oylamanın ardından Fikret Orman başkanlığındaki yönetim kurulu, idari ve mali açıdan oy çokluğuyla ibra edildi.
Genel kurulda siyah-beyazlı kulübün 2014 yılı bütçesi de kabul edildi. Toplantıda en önemli tartışma konularından biri, kulübe üyelik ile ilgili ücret hakkında oldu. Bazı üyelerin üyelik ücretinin bin 200 liradan 3 bin liraya çıkarılması yönündeki talebi oy çokluğuyla reddedildi.

Beşiktaş Üniversitesi kuruluyor
Üyeler, yönetim kuruluna üniversite kurulması yönünde yetki verilmesine oy birliğiyle karar verdi.

Kulüp başkanı Fikret Orman, toplantının ardından yaptığı kapanış konuşmasında, kurula katılan bin 320 üyeye teşekkür ederek, "Ben ve arkadaşlarıma güvendiğiniz için çok teşekkür ederiz. Biz bir aileyiz, arada kırgınlıklar da olur. Önümüze bakma zamanıdır. Üniversite fikri bana ait bir fikir. Bu işe katkı sağlayacak, bilgi birikimi olan insanlar, genel sekreterimize müracaat edip bizimle çalışabilirler. Kabataş ile Beşiktaş kurumunun ortak menfaati doğrultusunda bir şey yapacağız" ifadelerini kullandı.

TRTSPOR

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
zaten mahalle takımıya bu alın verin paraları kaybedin ikinciliği sonra çık özür dile...

adam gibi iş yapında özür dilemek zorunda kalmayın başkanım .....

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dany kadronuzdaki en iyi stoperden bile daha iyi stoperdi fikret orman

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Tehlikeli bir adam.

...ki milli takımını bile yakıyor.