Orijinal Apple Kablo Ve Adaptör Farkı

Bu konuyu okuyanlar

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Mesela Apple değil de Samsung adaptörü kullanılsa ne gibi sorunlar oluşur ? Veya apple ara kablosu yerine başka marka bir kablo .

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Eğer adaptörü bilinen kaliteli bir marka aldıysanız ve voltajı yeterliyse bir sıkıntı olmaz kablo içinde aynı şey geçerli. Gidip 10tl lik kabloya veya adaptöre takarsanız pil ömrünü ve bazı komponentlerin ömrü kısalabilir. En azından adaptörü bilinen kaliteli bir marka tercih etmelisiniz. Klasik orta kalite bir kablo klullanabilirsiniz

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Eğer adaptörü bilinen kaliteli bir marka aldıysanız ve voltajı yeterliyse bir sıkıntı olmaz kablo içinde aynı şey geçerli. Gidip 10tl lik kabloya veya adaptöre takarsanız pil ömrünü ve bazı komponentlerin ömrü kısalabilir. En azından adaptörü bilinen kaliteli bir marka tercih etmelisiniz. Klasik orta kalite bir kablo klullanabilirsiniz
Elimde Apple'dan alana kadar Samsungdan satın aldığım adaptör var onu kullanacağım da. Kablo ablam T-tec diye bir marka al diyor bana ama bilemedim.

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
TTec orta-üst seviye bir marka kullanabilirsiniz. Adaptör konusu telefona göre değişir. Atıyorum ki iPhone 7-8 için 5W yeterken X ve üstü için 15W üstü takmanız gerekir. Eğer 15W ve üstü takmazsanız cihaz zarar görmez fakat daha yavaş şarj olur. Hele ki elinizdeki cihaz Max serisi ise 20W ve üstü tercih edebilirsiniz. İlla orjinal Apple ürünü kullanmanıza gerek yok. Ben Anker önerebilirim 20W veya 24W seçenekleri var hepsiburada.com üzerinde. Hem daha ucuz hemde uyduruk değil. Telefonunuzun modelini ve elinizdeki şarj aletinin kaç W olduğunu yazarsanız size öneride bulunabilirim.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
TTec orta-üst seviye bir marka kullanabilirsiniz. Adaptör konusu telefona göre değişir. Atıyorum ki iPhone 7-8 için 5W yeterken X ve üstü için 15W üstü takmanız gerekir. Eğer 15W ve üstü takmazsanız cihaz zarar görmez fakat daha yavaş şarj olur. Hele ki elinizdeki cihaz Max serisi ise 20W ve üstü tercih edebilirsiniz. İlla orjinal Apple ürünü kullanmanıza gerek yok. Ben Anker önerebilirim 20W veya 24W seçenekleri var hepsiburada.com üzerinde. Hem daha ucuz hemde uyduruk değil. Telefonunuzun modelini ve elinizdeki şarj aletinin kaç W olduğunu yazarsanız size öneride bulunabilirim.
Xr aldım da daha gelmedi konu açmak istedim şimdiden.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Ben geçtiğimiz kasım iPhone 11 aldım. O zamanlar hiçbir yerde orijinal 20W şarj aleti yoktu. Ben de iyi bir indirimle 140 TL'ye Vatan'dan 25W Samsung Type-C şarj aleti almıştım. Cihaza hiçbir zarar vermedi ve pil sağlığım halen çok iyi. Kablom ise Anker'in Type-C to Lightning kablosu. Kısaca kablonun ve adaptörün orijinal olmasından ziyade kaliteli bir ürün olmasıyla alakalı bir durum.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Ben geçtiğimiz kasım iPhone 11 aldım. O zamanlar hiçbir yerde orijinal 20W şarj aleti yoktu. Ben de iyi bir indirimle 140 TL'ye Vatan'dan 25W Samsung Type-C şarj aleti almıştım. Cihaza hiçbir zarar vermedi ve pil sağlığım halen çok iyi. Kablom ise Anker'in Type-C to Lightning kablosu. Kısaca kablonun ve adaptörün orijinal olmasından ziyade kaliteli bir ürün olmasıyla alakalı bir durum.
Teşekkür ederim yorum için kullanıcı yorumu çok iyi oldu.

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Tamamdır. Linkini attığım ürünü alabilirsiniz. Çok kaliteli markadir ve hiç adını kötü bir cümlenin içinde duymadım. Gönül rahatlığıyla kullabilirsiniz. Olay orjinallikle değil kaliteyle alakalı bunu sakın unutmayın her ürün için bu böyledir. İyi akşamlar dilerim.

Sağ olun Ankeri daha önce çok duymuştum bakacağım appledan adaptör alsam 200tl onun yerine 200e kılıf almak daha cazip geldi açıkçası?

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
kılıfı da bufflabsturkiye.com üzerinden alabilirsiniz. kendileri sağlamlıklarıyla ün salmıştır. Aynı şey ekran koruma filmleri içinde geçerli. iPhone 7Plusum seyir halindeyken arabanın üstünden düştü,
kılıf ve koruma filmi kullanılamaz hale gelmişti fakat telefonda hiçbirşey yoktu.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Yukarıda önerilen Anker Nano modeli gayet iyi onu almanı öneririm. Epey kompakt bir alet zaten. Yanına birde böyle bir kablo alırsan tamamdır.