Haber Orc araştırma, Z kuşağı seçim anketi

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286

Ahapeyi ittire kaktıra %11 yapabilmiş

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Anketi doğru okumak lazım...

Anket yapıldığı şekil açısından doğrudur. Her genç düzene karşıdır ve asi olur ve yüzde 90 düzeni desteklemez zaten. Bu şartlarda AKP'nin yüzde 10 larda çıkması gayet normal.

Bu II Abdülhamit Döneminde de böyleydi Atatürk döneminde de ondan günümüze gelene kadar. Gençler iktidarlara muhaliftir.

Zaten Anket 1997 ile 2005 arası doğan kişiler için geçerli bunların çoğu zaten AKP'den başka iktidar görmemiş kişiler. Ve ona oy vermemesi normal. Bu ankkette dikkat çekmesi gereken en az CHP'ni oy oranı kadar yüzde 32 lik bir seçmenin kararsız veya oy kullanamyacam demesi. Buradan çıkması gereken sonuç neredeyse 3 GENÇTEN 1 i MUHALAFET PARTİLERİ İÇİNDE UMUT GÖRMÜYOR... Hiç bir partiyi beğenmiyor.

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
Anketi doğru okumak lazım...

Anket yapıldığı şekil açısından doğrudur. Her genç düzene karşıdır ve asi olur ve yüzde 90 düzeni desteklemez zaten. Bu şartlarda AKP'nin yüzde 10 larda çıkması gayet normal.

Bu II Abdülhamit Döneminde de böyleydi Atatürk döneminde de ondan günümüze gelene kadar. Gençler iktidarlara muhaliftir.

Zaten Anket 1997 ile 2005 arası doğan kişiler için geçerli bunların çoğu zaten AKP'den başka iktidar görmemiş kişiler. Ve ona oy vermemesi normal. Bu ankkette dikkat çekmesi gereken en az CHP'ni oy oranı kadar yüzde 32 lik bir seçmenin kararsız veya oy kullanamyacam demesi. Buradan çıkması gereken sonuç neredeyse 3 GENÇTEN 1 i MUHALAFET PARTİLERİ İÇİNDE UMUT GÖRMÜYOR... Hiç bir partiyi beğenmiyor.
Şakasın sen vallaha alem adamsın sana sadece gülüyorum ???

Bu araştırma akpnin yandaş kanalı bu kanal muhalefet haricinde hepsine üçer beşer puan koyuyor, durum sandığından daha kötü, bay polyana.

Burada bile akp nin çöküşünü değil Kararsızlarla muhalefeti birbirini bağlamış birisin biz burada akp konuşuyoruz akpyide 1 cümle içinde gençler düzeni sevmez diyorsun, o Kararsızlar niye akp vermiyor bi öz eleştiri yap, ama yapamazsın sebebini söylemek istemiyorum çünkü aramız ciddi ciddi bozulur bozulmasınıda istemem, buraya yazamasanda kendi içinden yap haklısın kardeş boka battık de geç

Düzen adam gibi bir düzen olsa severleri boş yapma düzenin rezil olduğunu herkes görüyor, senin titanikteki batmadan önce çalgı çalan tiplerden farkın yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Şakasın sen vallaha alem adamsın sana sadece gülüyorum ???

Bu araştırma akpnin yandaş kanalı bu kanal muhalefet haricinde hepsine üçer beşer puan koyuyor, durum sandığından daha kötü, bay polyana.

Burada bile akp nin çöküşünü değil Kararsızlarla muhalefeti birbirini bağlamış birisin biz burada akp konuşuyoruz akpyide 1 cümle içinde gençler düzeni sevmez diyorsun, o Kararsızlar niye akp vermiyor bi öz eleştiri yap, ama yapamazsın sebebini söylemek istemiyorum çünkü aramız ciddi ciddi bozulur bozulmasınıda istemem, buraya yazamasanda kendi içinden yap haklısın kardeş boka battık de geç

Düzen adam gibi bir düzen olsa severleri boş yapma düzenin rezil olduğunu herkes görüyor, senin titanikteki batmadan önce çalgı çalan tiplerden farkın yok.

Ne saçmalıyon gene.

Şuan bende 1999-2005 arası doğmuş aklı bir karış havada birisi olsam yüzde 99 AKP'ye oy vermezdim zaten. Burada garip bir şey yok ki diyorum sana.

Benim dünyaya bakışım 18 yaşında ki bir genç ile aynı olamaz. Ayı şekilde 45-50 yaşında adamın benim ile aynı olmayacağı gibi.

Şuan ekonomi kötü ülkede zorluklar var iktidarda yıpranma var bunların hepsine eywAllah. Ama halen bir alternatif yok ortada kaliteli bir muhalefet yok ortada bunu görmüyon mu ! Burada AKP dışındakilere oy verenler çok iyi muhalefet ülkeyi onlar düzeltir diyerek mi veriyor sence !

Not: Şu notuta düşeyim gezi olaylarına kadar ben AKP'ye oy flanda vermedim. Gerek 2010 sonrası Kemal Kılıçdaroğlunun ucuz muhalefeti ve sonraki süreçte ki tutumları flan yüzünden AKP'ye oy verdim. Yani o kadar kötü bir siyaset yapıyor ki insanı zorla iktidara oy vermeye itiyor muhalefet. Ve halen bu çizgide ilerliyor çoğu AKP'li isim sırf onun adaylığında Erdoğan'a oy verecektir. O dönemleri hatırlıyorumm her olayı anayasa mahkemesine götüren her projeye karşı çıkan her maddeye red oyu veren Başörtüsüne karşı tutumları hergün İran oluyoz Şeriaat geliyor söylemleri bıktırmıştı resmen... Ve o zamanda proje üretmek yerine süreki yaptırmayacaz söylemi tutmuyordu.

Not2: O yüzdendir ki şuan halen kararsız seçmenin oranı CHP nin oy oranından yüksek eski AKP'li ve MHP'li isimler muhalefette alternatif bulamıyor.

Bu arada bu ORC anket şirletini ben ilk defa duydum nerden yandaşmış bu firma adını bile ilk defa duydum neredeyse. Sahibi kim flan hiç bilmiyorum. Ayrıca bu anketi kaç kişi ile yaptığını belirtmemiş normalde belirtmesi lazım 100 kişi arasından mış 10 bin kişi ile mi yapmış online mı yapmış yoksa yüz yüzemi belli değil.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
İyi parti ve Saadet partisine oy vermek isteyenler daha çok dikkatimi çekti.