Oppo nun uyanıklığı

Bu konuyu okuyanlar

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Arkadaşlar biliyor musunuz . Oppo Avrupa için ürettiği reno 4 pro modeline 5g desteği vermiş . Ayrıca Avrupa için üretilen reno 4 pro nun kamera fotoğraf çekim kalitesi dxomark da 102 puan almış . Türkiye ye sattığı ürün çöp
6502 sayılı Tüketicinin korunması kanunu kapsamında ürün istenen faydayı sağlamadığına dair şikayet edilebilir. Ne dersiniz

fifacıkardeş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Bazı markalar farklı bölgelerde başka özelliklerde aynı isimli telefonları satışa çıkarabiliyor.
Bu telefonların modeli aynı olmasına karşın seri numaraları farklı oluyor.
Siz cihazı satın alırken belirtilen seri numaralı cihazı satın alacaksınız ve Belirtilen seri numaralı telefonun belirtilen özellikleri ile size gelecek.
Ama telefonu size avrupa'daki özellikleri ile tanıtıp aldırdılar ise başvurabilirsiniz.
Öbür türlü bir dava durumu olacağını düşünmüyorum

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Bir güncelleme daha paylaşmak istiyorum.
Avrupa için üretilen reno 4 pro da stereo hoparlör mevcut
Türkiye için üretilen model de berbat bir hoparlör mevcut

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
6752 tl lik telefonu 3500tl ye satıyor ise bir şeyleri çıkaracaktır elbette babalarının hayrına telefon üretmiyorlar ki türkiyeden alınan cihazlarda türkiyedeki özellikleri gösteriyor diyorsanız ki aldığım mağzadaki görevli yanlış bilgilendirdi eğer ses kaydına almadıysanız yine bir şey yapamıyorsunuz. bu forumda mı hatırlamıyorum ancak birisi casper c400 cihaz almıştı ve ek ram slotunun olduğunu söylemiş görevli, ram slotu çıkmamıştı fakat bir şey yapamamış firmaya karşı

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Oppo, Reno serisinde 4G-5G ayrımını hep yapıyor. (5 serisinin Pro versiyonunda artık ayrım yok standart 5G'li olarak geliyor.) Siz de alırken bunu bilmeliydiniz. Reno3 Pro 5G bile şu an 6500 iken Oppo gibi bir firmanın Reno4 Pro'nun 5G versiyonunu 5000'e satacağını mı düşündünüz? Türkiye'de satılan Reno4 Pro 4G'li versiyon. Ha Oppo Türkiye'de reklamları 5G versiyonu üzerinden yapsa ama satışa gelince 4G versiyonunu satsa (bazı markalar yapıyor) o zaman haklısınız derdim. Evet burada bir uyanıklık var ama Oppo tarafında değil.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bu uyanıklık değilki tr farkı (coğrafya kaderdir) hem marka sana şey demiyoki ben herkese aynı cihazı vericem diye o zaman neden çine özel telefonlar çıkıyo hadi şikayet edelim
Millet avrupaya asyaya daha iyi daha özel telefonlar üretip satıyo bu gayet normal.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Türkiye'de şuan 5G desteği yok zaten satsa ne olacak ? O ürün ekstra pahalı ve üst vergi ile gelir Türkiye'ye gelse.

Ayrıca Reno 4 pro geleli belki 1 sene olacak. Beğenmiyorsan alma der geçer adam çokta umrunda. Arz talep dengesi.
Adam sana daha uyguna satmak içi 4.5G olan model getiriyor. Bunda Uyanıklık nerede ?