Oppo A73

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Xiaomi önermiyorum ben de.
Neden derseniz @Erenist2020 derim.
+1005 mAh, 720G vs 662 (A73 işlemcisi) karşılaştırmasında 720G 3nm ile alıyor. Note 9S:

Kağıt üzerindeki değerlere aldanmayın.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Kağıt üzerindeki değerlere aldanmayın.
Oppo napıyor mükemmel ötesi harika yazılımıyla aradaki 1000mAh farkı kapatıyor üstüne 662 ile 720G arasındaki performans farkını kapatıp bir de üstüne verimlilik farkını mı kapatıyor?? Açıklayın bilelim. Kağıt üzerindeki değerlere bırakmayın bizi.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Oppo napıyor mükemmel ötesi harika yazılımıyla aradaki 1000mAh farkı kapatıyor üstüne 662 ile 720G arasındaki performans farkını kapatıp bir de üstüne verimlilik farkını mı kapatıyor?? Açıklayın bilelim. Kağıt üzerindeki değerlere bırakmayın bizi.
Belki kapatmıyordur ama mükemmel ötesi harika yazılımla uzun ömürlülük konusunda bir adım öndedir. :).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki kapatmıyordur ama mükemmel ötesi harika yazılımla uzun ömürlülük konusunda bir adım öndedir. :).
Not : aslında bunu bilemeyiz, 2 3 yıl geçmeden, erken konuşamayız ama Oppo'yu yazılımda daha başarılı buluyorum.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru

Not : aslında bunu bilemeyiz, 2 3 yıl geçmeden, erken konuşamayız ama Oppo'yu yazılımda daha başarılı buluyorum.
Yazılım ile donanım farklıdır. Xiaomi her ne kadar yazılım konusunda başarısız olsa bile çeşitlilik sunuyor. Yazılım ile donanım açığı da kapatılamaz :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Öyle bir şey yok. Neye inanalım?

İşte ben de bunu dedim.
Yazılım ile donanım farklıdır. Xiaomi her ne kadar yazılım konusunda başarısız olsa bile çeşitlilik sunuyor. Yazılım ile donanım açığı da kapatılamaz :)
Yazılım ile donanım açığı az da olsa kapanır.
Çöp yazılımı sayesinde Mi 10 T bile orta segment telefonlarla aynı düzeyde.
Xiaomi kullanan çoğu kişi yazılımdan şikayetçi ve bence siz de Xiaomi kullanıyorsunuz çünkü sadece kullananlar öneriyor niyeyse. :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
çünkü sadece kullananlar öneriyor niyeyse. :)
Alakası yok. Poco X3 NFC de mi çöp? Yazılımı kötü diye diğer özelliklerini es geçemezsin. Tıpkı AMD sürücü sorunları gibi. Size kalırsa tüm AMD kartlar çöp, Xiaomi de çöp. Boşuna telefon üretiyor o zaman, çekilsin piyasadan?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Alakası yok. Poco X3 NFC de mi çöp? Yazılımı kötü diye diğer özelliklerini es geçemezsin. Tıpkı AMD sürücü sorunları gibi. Size kalırsa tüm AMD kartlar çöp, Xiaomi de çöp. Boşuna telefon üretiyor o zaman, çekilsin piyasadan?
Evet çekilsin bence telefon piyasasından. AMD kart falan anlamıyorum bilgim yok o konuda.
Şimdi şöyle düşünelim: Efsane bir arabanız var Lamborghini marka. Özellikleri çok iyi müthiş bir model. Xiaomi telefonun donanımları gibi değil mi? Ama bu arabanın bir sorunu var; Arabada benzin yok. Benzin dolduracak yerlere de çok uzaksınız diyelim benzin doldurma imkanı yok.
Sizde o güzelim araba var ama benzini yok çalışmıyor, ne işe yarayacak o motor, müthiş özellikler?
Xiaomi ile bağdaşması da şu: Telefonların donanımı evet güzel ama yazılımı berbat olduğu için bu cihazlardan istenilen alınamıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İleride yerli ve milli telefon üreticisi siz olun :) O zaman yazılımı kusursuz fakat donanım olarak geride telefonlar üretirsiniz.

Hangi modellerinde olduğunu sayar misin?
Mi 10t pronun Mizancell kanalında M51 ve Poco f2 Pro ile bir video testi var.O testi izle ve hdr tarafına dikkatli bak.Mi Note 10 lite ın sensör,wifi sorunu, Redmi note 9 Pro da kamera sorunları.Forumlarda araştırma yaptığınızda ciddi şikayetler göreceksin.Xiaominin yazılımı iyi diyen birine güler geçerim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İleride yerli ve milli telefon üreticisi siz olun :) O zaman yazılımı kusursuz fakat donanım olarak geride telefonlar üretirsiniz.

Hangi modellerinde olduğunu sayar misin?
Türkiye şartlarında telefon üretmek çok zor.
Mi 10t pronun Mizancell kanalında M51 ve Poco f2 Pro ile bir video testi var.O testi izle ve hdr tarafına dikkatli bak.Mi Note 10 lite ın sensör,wifi sorunu, Redmi note 9 Pro da kamera sorunları.Forumlarda araştırma yaptığınızda ciddi şikayetler göreceksin.Xiaominin yazılımı iyi diyen birine güler geçerim.
İşte hocam ben de diyecektim Mizancellin Mi Note 10 lite videosunu ama reklam olur diye söylemedim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İyi demedim, çeşitlilik sunuyor dedim :) "Xiaomi alınmaz" diye bir kuralı uydurana da güler geçerim ;)
Cümlenin sonunu neden beyaz yazdınız okunmuyor. Xiaomi neden alınmaz diye uzun uzun açıkladık. Daha hâlâ savunabiliyorsan devam et arkandayım. Beni Realme 7 yerine RN9 Pro almaya ikna ederseniz ben daha bir şey demeyeceğim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Cümlenin sonunu neden beyaz yazdınız okunmuyor. Xiaomi neden alınmaz diye uzun uzun açıkladık. Daha hâlâ savunabiliyorsan devam et arkandayım. Beni Realme 7 yerine RN9 Pro almaya ikna ederseniz ben daha bir şey demeyeceğim.
Bu forumda Xiaomi fanboyluğu yapanlara biz ne anlatsak boş.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Tam bir Anne veya Baba telefonu olur Oppo A73'ten. Bir tanıdığın annesine aldık. Telefon gerçekten çok hafif ve zarif duruyor.

30W hızlı şarj olması Amoled ekran olması arkası şekilli ve ince olması 128 GB Hafıza olması gerçekten güzel özellikler. 2500 TL bandında bir telefon için...

Ama genç birine ben önermem. İşlemcisinin zayıflığı ve 4 GB RAM olması uzun kullanımda üzecektir.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Arkadaşlar kronik sorunları yaşadığını söyleyenler kadar yaşamadığını söyleyenler de var. Ben Redmi Note 9S siparişi verdim, geldikten sonra ilk izlenimlerimi, bir de uzun kullanım sonrası izlenimlerimi an ve an forumda paylaşacağım. Takipte kalın.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Alınabilir ama onun yerine rn 9s daha mantıklı 2600e.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Arkadaşlar kronik sorunları yaşadığını söyleyenler kadar yaşamadığını söyleyenler de var. Ben Redmi Note 9S siparişi verdim, geldikten sonra ilk izlenimlerimi, bir de uzun kullanım sonrası izlenimlerimi an ve an forumda paylaşacağım. Takipte kalın.
Hayırlı olsun.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Evet rn8 de biraz hatalar var ama yine de hem hızlı hemde pubg gibi oyunları normal ayarlarda kasmadan oynuyor bencede herşey yazılım değil