OPPO A55 deneyimlerim!

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Ekran

Ekran IPS LCD olarak geliyor. Benim için çok sorun değildi yeni cihaz alırken fakat çözünürlüğü düşük o biraz kötü. Onun dışında ekran boyutu filan ideal.

Batarya

5000 mAh batarya kapasitesi ile geliyor. 18W hızlı şarj desteklediği için tahmini %20'den %100'e 1 saat - 1 saat 20 dakika arasında kolayca şarj ediyorum.

Kamera

Cihaz arkada 3 önde 1 kamera bulunmaktadır. Kamerası pek iyi sayılmaz ama yine de idare eder. Bunun yanı sıra kamera tasarımını beğeniyorum.

Ses kalitesi

Mono hoparlör (3 delik) ile geliyor. Ses kalitesi beni pek memnun etmedi. Son ses açtığınız zaman o ufak hışırtıyı rahatlıkla duyabilirsiniz. Ayrıca 3.5mm jack desteği var.

İşlemci

PUBG Mobile/Lite + Clash Of Clans'ı oynadım performansı pek iyi değildi. PUBG'da cihaz 1 maç atmadan birazcık ısınıyor. Onun dışında günlük kullanım da performans olarak iyi sayılır.

ColorOS işletim sistemi

Öncelikle ColorOS 11 ile geliyor ardından ColorOS 12 ve 13'ü alıyor. ColorOS gayet stabil şuana kadar bir sorun yaşamadım.

Cihazın fiyatı

Fiyatını kesinlikle haketmiyor. Ben (02.01.2022)'de aldığımda 4.500 TL'ydi şuan 5.000 - 5.500 TL arası olmuş. (Güncel internet fiyatları, mağazadan mağazaya fiyat değişiklik gösterebilir.)

Diyeceklerim bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler. Umarım cihaz alacaklara faydalı konu olmuştur.