Operation System Not Found yazısı ?!?

Bu konuyu okuyanlar

zacura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çok büyük bir problemim var.Küçük kardeşim laptopun touch-pad'i üzerine ağır bir top attı.Ardından touchpad çalışmadı ve içeri göçtü.Bende laptop'un içini açıp düzelttim.Laptop'u birleştirip power tuşuna bastığımda tam windows ekranı girmeden önce siyah ekranda OPERATİON SYSTEM NOT FOUND yazısı çıkıyor.Enter a bastıgımda tekrar arama yapıyor ama sonuç aynı.Acaba içini açtığımda mı ben yanlışlıkla bir kablo v.b birşeyini çıkardım yoksa touchpad'in bozulmasıyla mı böyle sonuç verdi?!?
Teknik servis şart mı? :(

Bu arada internet aratmaları sonucunda bios sorusunun soruyolar, eğer bios ekranı en başta çıkan ekransa o çıkıyor, f2 ye basınca ayarlar fln, ona da girebiliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar

coolwater

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
notebook açılırken F12 tuşuda bios ekranını getiriyor birde bu şekilde deniye bilirsin..

diğer yol ise tekrar içine aç (zarar vermiycek şekilde) kabloları kontrol et derim..Kolay gelsin..

zacura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
media test failure,check cable yazısın çıkıyor bide exiting PXE Rom diye bi yazı çıkıyoe belki bişiyler ifade eder.Bu arada f12 ye basınca BİOS a girmiyor.

zacura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar harddiski çıkarıp taktım, sata yı da kontrol ettim sorun yok ama yine aynı problem..sanırım hdd gitmiş.başımız saolsun herşeyim ordaydı...herşey için teşekkürler...