Opera ve SDN

mesajj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ShiftDelete.Net forumunda konu açarken yazdığım metindeki html kodları gözüküyor. Halbuki IE 8 ve Firefox'da böyle değil.

Yani IE 8 'de şu stildeki KALIN sözcüğü, Opera'da [.B]KALIN[/B.] html koduyla birlikte gözüküyor.

Html kodlar gözükmeden konu açmak ve cevap yazmak istiyorum.

Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Saygılar.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
hmm BBCODE problemi var sanırım opera da. Google da opera bbcode problem fln diye aratsan bir çözüm bulabilirsin sanırım.

mesajj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hmm BBCODE problemi var sanırım opera da. Google da opera bbcode problem fln diye aratsan bir çözüm bulabilirsin sanırım.

Evet araştırma yaptım, bahsedilen sorunlar ile benim anlattığım sorun birbirini tutmuyor. Sanırım siteden kaynaklanıyor. Operaya bu konuda uyumlu değil... :((

İnşallah bu sorun ile ilgili yardımı olacak biri çıkar...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Siteden kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Operanın ayarlarına falan baktın mı?

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
evet, editör opera desteklemiyor.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ama genel olarak problem yok, alışırsan opera keyif verici bir tarayıcı.

mesajj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ama genel olarak problem yok, alışırsan opera keyif verici bir tarayıcı.

Evet gerçekten keyif vericidir. Memnunum. Genel olarak sorun yok..

Birde ...

RSS linklerini Klasör açıp kategorilendiremiyorum, bazen onlarca RSS linki arasından istediğim RSS beslemesini bulmam eziyet oluyor....

Bu konuda bilgin var mı?

Saygılar.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Rss ile gelen konu başlıklarını Bildirimler-> İlgili siteyi seçip Hızlı arama Kutusuna bulmak istediginiz konuyla ilgili bir kelime yazıp o konuya ulaşabilirsiniz.

mesajj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Rss ile gelen konu başlıklarını Bildirimler-> İlgili siteyi seçip Hızlı arama Kutusuna bulmak istediginiz konuyla ilgili bir kelime yazıp o konuya ulaşabilirsiniz.

Bahsettiğiniz hızlı arama özelliğini biliyorum. Ancak yüze yakın RSS linki olunca bunları içeriklerine göre sınıflandırmak en akıllıcasıdır.

Bu özellik RSS özel programlarında, IE 8 'de, Firefox ve Microsoft Outlook 'da mevcuttur.

Örneğin; Sık kullanılanlar listemizi kategorilendirmesek, arap saçına dönüyor. Bazen sitenin ismi bile aklıma gelmeyebiliyor. Tahmin ettiğim kategoriye bakarak siteyi bulabiliyorum.

Bence Opera'nın Bildirim menüsüne Klasör oluşturamamak büyük bir eksikliktir.

Saygılar.

mesajj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://forum.shiftdelete.net/usercp.php
Ayarlarınızdan Mesaj Yazma Editörünü Gelişmiş olarak seçerseniz sorun olmayacaktır.

Ayarlar Bölümünden -> Gelişmiş vB kodlarının kullanımı -> kısmında Üç seçenek mevcuttur.
Bunlardan sizinde bahsettiğiniz Gelişmiş Mod olmak üzere diğer iki seçeneğide denedim. Maalesef sonuç alamadım. Yine Html kodlarını gösteriyor.

Saygılar.

NoNeTheLeSs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ayarlar Bölümünden -> Gelişmiş vB kodlarının kullanımı -> kısmında Üç seçenek mevcuttur.
Bunlardan sizinde bahsettiğiniz Gelişmiş Mod olmak üzere diğer iki seçeneğide denedim. Maalesef sonuç alamadım. Yine Html kodlarını gösteriyor.

Saygılar.

O Zaman sorun Opera tarayıcısından kaynaklanıyordur.
Yapılacak bir şey varmıdır bilmiyorum ama sık sık güncelle eğer yeni sürümleri yayınlıyorlarsa

mesajj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O Zaman sorun Opera tarayıcısından kaynaklanıyordur.
Yapılacak bir şey varmıdır bilmiyorum ama sık sık güncelle eğer yeni sürümleri yayınlıyorlarsa

Evet büyük ihtimal sorun Operadandır. Siteden kaynaklanmadığı görüldü. Önemli değil.. sayfayı Firefox'da açacağım.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
opera da konulara cevapta yazilmiyordu bir ara

Son mesajlar