Opera mı? firefox mu? explorer mı ? neden?

Bu konuyu okuyanlar

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Cevabı belli olan sorular

1. Hangi tarayıcı iyi?
Cevap: Firefox

2. Hangi takımın taraftarı daha çok?
Cevap: Galatasaray

Bu iki konu hakkında yıllardır anketler başlıklar açılır. Cevap hiç bir zaman değişmedi.

thexx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar neden explorer çok kullanılıyor diyorsunuz biraz düşünün hangi bayan işi gücü yok exploreri silip firefox kuracak.Bayanlar piyasanın en az 1/3'ne hakim değilmidir..Veya bilgisayardan fazla anlamıyan arkadaşlar normalde eve gidip sadece gazete okuyan,msnye giren,maillerini kontrol eden fırefox kullanırmı!!! bu kadar basit

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pek çok kullanıcının firefox ve operadan haberi yok. onlar explorer kullandıklarını bile bilmiyorlar. :razz:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Sizce bu üç tarayıcıdan hangisi daha iyi ? malum firefox indirme rekoru kırdı fakat explorer buna rağmen daha fazla kullanılmakta.Bunun sebebi sizce firefox dan memnun kalmamaları mı ?
Bunun nedeni çok basit. Internet Explorer bilgisayarlarda varsayılan tarayıcı olarak geliyor. Şu anlık IE'nin diğer tarayıcılardan daha fazla kullanılmasının en büyük sebebi budur.

İnternetle haşır neşir olan insanlar (interneti sadece "chat" sananların dışındaki insanlar) ise IE dışındaki tarayıcılara geçiyorlar. Yoksa memnun kalmamakla alakası yok.

Benim bilgisayarda 4 tarayıcı var. Sadece Firefox kullanıyorum.

Zamanla IE zaten üstünlüğünü kaybedecektir. Bunu hep beraber göreceğiz...

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
kim demiş firefox diyeceğimi...galiba windows7 64 bit altında IE8 i çalıştırmadınız....windows7 de IE tekrar eski günlerine dönecek....microsoft hiçbir zaman altta kalmaz.para onların işletim sistemi onların..canınızı sıkmayın siz boşuna....CHROME un yeri zaten ayrıdır bende..1mbs hız olduğunu hep unutturmuştur bana..sanki 32 mbs kullanıyorum gibi..

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nedendir bilmem ama ie kullanırken kendimi kısıtlanmış hissediyorum. İstediğimi yapabilmek varken ne işim olur ie ile :D

ceteci25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an pcde bu tarayıcıların üçü de kurulu fakat tercihim firefoxs nedenine gelince bazı siteler IE ile çalışıyor olduğundan IE kurulu opera hızlı güvenli ama yeterlieklenti desteğiyok Fire ise hem hızlı hem güvenli hem yeterli eklenti desteği sağlanmaktadır gerektiği zaman explorer ve opera herzaman firefoxs

nikoteen

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Pc kullanıcılarının bir cogu internete girilecek tek şeyin mavi e işareti oldugunu sandıgı için elbette explorer 1.
Explorer:Her hali ile berbat
Chrome:Hızlı ama bir türlü sevemedim.Daha yeni cıktıgı içinde güvenli değildir.
Firefox:Ramı sömürmekten baska bir işe yaramıyor.Onuda bir türlü sevemedim ama cok iyi
eklentileri var onuda kabul ediyorum
Opera:Hız,güvenlik,görsellik vs. bir cok konuda opera hepsinden iyi bence.Kullanmaya basladıgım günden beri vazgecemedim.

teomanyak-girl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kim demiş firefox diyeceğimi...galiba windows7 64 bit altında IE8 i çalıştırmadınız....windows7 de IE tekrar eski günlerine dönecek....microsoft hiçbir zaman altta kalmaz.para onların işletim sistemi onların..canınızı sıkmayın siz boşuna....CHROME un yeri zaten ayrıdır bende..1mbs hız olduğunu hep unutturmuştur bana..sanki 32 mbs kullanıyorum gibi..
Buna şaşırmadım açıkcası.XP nin üretimini durdurdu..ve yeni çıkardığı sürümleride yeni işletim sistemleri için daha kullanışlı hale getiriyo.Zaman la xp nin uyumsuzluğundan vazgeçip win7 ve vista işletim sistemlerine geçicez buda onlar için bol kazanç demek...Eee microsoft yaş tahtaya basarmı :D

shadowfax_07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Firefox la mutluyum eklenti ve temalar derken kullanışlı oluyo(adblock plus,xmarks,flashgot,glasser). Operada hoşuma gitmişti ama döndüm yine firefox a:D