Opera 11.60 Final Sürümü Yayınlandı

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Lion'da kurdum . Fakat Türkçe kurulmadı ve nedense sdn foruma girişte mobil stil şeklinde giriyor. Orjinal Stil butonunu tıklasam bile yine mobil olarak geliyor.

Bu sorun birtek bendemi mevcut acaba :confused1:

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Adres çucuğundaki yazılar değişmiş. Hafif küçülmüş...

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Linux'ta oluyor öyle şeyler. Ayarlardan başka bir tarayıcıymış gibi tanıtın..

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Yeni sekme açma butonuna kıldım ona birazcık el atmışlar böyle daha iyi olmuş

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bu nasıl bir editörlüktür anlamadım açıkçası. Haberde bahsedilen özellikler yeni şeyler değil, zaten Opera'da yıllardır olan şeyler. Opera sayfasına gidip oradan bakmak bu kadar mı zor?

E-posta istemcisi için yeni bir arayüz, yeni bir HTML5 motoru, yer imi yıldızı gibi yenilikler gelmiş.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Aslinda hos ve estetik bir tarayici, ayni zamanda hizli da. Bir ara kullanmaya karar vermistim. Ama bazi siteleri gosterirken sorun cikartiyor. En azindan ilk acilista. Sayfayi yenileyince duzeliyor. Bu yuzden pek fazla kullanmiyorum.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
O senin dediğin Opera 9'larda kaldı :)

Reaksiyon puanı
2,146
Lion'da kurdum . Fakat Türkçe kurulmadı ve nedense sdn foruma girişte mobil stil şeklinde giriyor. Orjinal Stil butonunu tıklasam bile yine mobil olarak geliyor.

Bu sorun birtek bendemi mevcut acaba :confused1:

Demek mac'te de var bu sorun. Bi windowsta mı düzgün nedir :) başka bir tarayıcı olarak tanıt site seçeneklerinden hallolur sanıyorum

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
O senin dediğin Opera 9'larda kaldı :)
Yok hocam daha bugun son surumunu denedim. trtturk.com.tr'yi ilk actigimda alttaki haberler kismi var ya orasi yana dogru kaymiyordu. Hepsi alt alta duruyordu. Sayfayi yenileyince duzeldi. Belki bir daha olmaz ama sonucta oyle bir sorun oldu. Bundan onceki surumunde de buna benzer hatalar oluyordu. Onun haricinde cok iyi bir tarayici bence.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
O bağlantıdan kaynaklı... Belli bir süre veri alamazsa veri alma işlemini kesiyor.

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Demek mac'te de var bu sorun. Bi windowsta mı düzgün nedir :) başka bir tarayıcı olarak tanıt site seçeneklerinden hallolur sanıyorum

Ben Lion diyince Linux'un bir sürümüdür herhalde diye düşünmüştüm. Meğer mac'miş :) Cahillik başa bela :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bu nasıl bir editörlüktür anlamadım açıkçası. Haberde bahsedilen özellikler yeni şeyler değil, zaten Opera'da yıllardır olan şeyler. Opera sayfasına gidip oradan bakmak bu kadar mı zor?

E-posta istemcisi için yeni bir arayüz, yeni bir HTML5 motoru, yer imi yıldızı gibi yenilikler gelmiş.

Önce Opera'nın kendine has özelliklerinden bahsetmiş, daha sonra yeni gelen özelliklerinden bahsetmiş. Editörün yaptığı hata anlatım şeklinin doğru olmaması.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Linux sürümlerinin çoğuna kendi paket sisteminde destek varken tar.bz bağlantısı vermek hangi mantik ve ne amaçla yapılmış anlamadım

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Opera kulanan kişi varmı ben yokum hamdi bey az puan verdi

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bir de Opera' yı deneyelim bakalım.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Önce Opera'nın kendine has özelliklerinden bahsetmiş, daha sonra yeni gelen özelliklerinden bahsetmiş. Editörün yaptığı hata anlatım şeklinin doğru olmaması.
Maalesef öyle değil. Yeni sürüm ile gelen bir diğer önemli özellik ise Opera Link özelliği gibi ifadeler var hep ama bunların hiçbiri de yeni gelen özellik değil.

Benim niyetim eleştiri getirmek değil yanlış anlaşılmasın, yalnızca bu tür haberlerin SDN'ye yakışmadığını düşünüyorum.

EfsaneFener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
opera 11.60 şimdilik baya stabil görünüyor. Sayfa uyumluluğu artmış. Hızdada bir miktar artış var. İnsanlar eklenti eklenti diye firefox hantalını kullanıyor ama Operanın birçok özelliği standart kurulumda geliyor. Öyle eklenti aramaya gerek bile yok.