Online Alışveriş Amaçlı Banka Hesabı Açmak

İnternet üzerinden alışveriş yapıyor musunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    28

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Herkese Merhaba;

Benim herhangi bir bankada kendime ait bir hesabım yok. Güvenilir ve sorunsuz bir bankada online işlemler için bir banka hesabı açmak istiyorum.Bu banka hesabını online alışveriş sitelerinde (program lisansı satın alma, hepsiburada ve gittigidiyor gibi...) ve Google Adsense'de ki hesabım için kullanacağım.

Ne tür banka hesabı açtırmam gerekir ?
Bu banka hesabını nasıl açtırırım ?
Sorunsuz hizmet anlayışı konusunda hangi bankayı önerirsiniz ?
Mobil platformlar üzerinden açtıracağım banka hesabını görmem ve kontrol etmem mümkün mü ?

Bu konuda bilgilerinizi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Araştırmalarıma göre en iyisi Garanti. Hesap açtırmak için ikametgah ve kimliğinle bankaya gitmen yeterli. İkametgah yerine üzerine kayıtlı elektrik, su ve doğalgaz faturalarından birini de kabul ediyorlar.

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Araştırmalarıma göre en iyisi Garanti. Hesap açtırmak için ikametgah ve kimliğinle bankaya gitmen yeterli. İkametgah yerine üzerine kayıtlı elektrik, su ve doğalgaz faturalarından birini de kabul ediyorlar.

Bankacılık işlemleri konusunda çok bilgim yok ne yazık ki. O yüzden sorduğum sorular garip gelebilir ama soruyorum yine de...

Bu belgelerle gittiğimde açtıracağım banka hesabı ne tür bir banka hesabı olmalı ?

ANNE

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
75
İnternet üzerinden iki türlü alışveriş yapabilirsin.

1 - Kredi kartı ile.
2 - Normal vadesiz bireysel hesaplarla.

Kredi kartı veya normal hesap açtırmak aynı şeyler. Ancak normal hesap açtırmak daha kolay ondan bahsedeyim.

Bundan bir kaç sene önce birkaç bankada hesap açtırmıştım. Onları hâla kullanıyorum.

Bankaya gittiğinde hesap açtıracağım dersin. ( bireysel ) Onlar yönlendirirler. Nelerin gerekli olduğunu sana söylerler.

Sonra;

İnternet bankacılığınıda kullanmak istiyorum, dersin.

( Bazı bankalarda bunu demeye gerek yok. Hesabın açıldı mı, internet bankacılık hesabında aktif olur. İnternet bankacılığını kendin birkaç soru ile internet üzerinden açtırabilirsin. Bazı bankalar ise şube üzerinden açtırıyorlar. Onu sor. )

Sonra atm kartıda istiyorum. Dersin. Hesabın birgün sonra kullanıma açılmış olacak. Bir ay sonra da gidip atm kartını alabilirsin. Ya da evine postalarlar.

Kolay gelsin.

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yapi kredi bankasini öneririm internet bankasi çok kullanişli kolay kullanimi hem şik

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bu işlerde en başarılı bankanın Garanti Bankası olduğunu duymuştum. Hatta SDN'de ilgili bir haber vardı.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bende pek anlamam ama Arkadaşım durmadan internetten iddia oynuyor ve garanti bankasının yararları,özelliklerinden bahsediyor :)

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İnternet üzerinden iki türlü alışveriş yapabilirsin.

1 - Kredi kartı ile.
2 - Normal vadesiz bireysel hesaplarla.

Kredi kartı veya normal hesap açtırmak aynı şeyler. Ancak normal hesap açtırmak daha kolay ondan bahsedeyim.

Bundan bir kaç sene önce birkaç bankada hesap açtırmıştım. Onları hâla kullanıyorum.

Bankaya gittiğinde hesap açtıracağım dersin. ( bireysel ) Onlar yönlendirirler. Nelerin gerekli olduğunu sana söylerler.

Sonra;

İnternet bankacılığınıda kullanmak istiyorum, dersin.

( Bazı bankalarda bunu demeye gerek yok. Hesabın açıldı mı, internet bankacılık hesabında aktif olur. İnternet bankacılığını kendin birkaç soru ile internet üzerinden açtırabilirsin. Bazı bankalar ise şube üzerinden açtırıyorlar. Onu sor. )

Sonra atm kartıda istiyorum. Dersin. Hesabın birgün sonra kullanıma açılmış olacak. Bir ay sonra da gidip atm kartını alabilirsin. Ya da evine postalarlar.

Kolay gelsin.

Verdiğin bu yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim. Verdiğin bilgiler ışığında banka hesabımı açtım, internet bankacılığını aktifleştirdim, kartımı da aldım.
Tekrar tekrar teşekkürler ilgilenen herkese...

Bu arada seçimim Garanti'den yana oldu :)

sevir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçekten kredi kartı olmak çok zor çünkü bir onaylanma süreci var . Ben birkaç kez denedim ama onay verilmediğinden alamadım. Banka hesabı daha iyi! hiçbir sorun omaz

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Hiç kullanmadığım için bilmiyorum :)

Reaksiyon puanı
188
Kart ile alışveris planlıyosan sana ait olan kart nakit kartı değil kredi kartı olsun ve internet bankacılığına açık olsun. Çünkü internetteki hiç bir sistem nakit kartını alışverişlerde kabul etmiyor. Gerçi işin bir de sanal kart kısmı var ama yine de her halükarda bir kredi kartı tavsiye ederim...

sevir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternet üzerinden paypalı kullanarak yurtiçi-yurtdışı döviz-tl olarak alışveriş yapabileceğim ve gerektiğinde internetten yine yurtiçi-yurtdışından döviz-tl olarak para yatıralabilecek kısmen de olsa kredi kartı gibi iş gören bir banka hesabına ihtiyacım var. "MoNsTeRaZoR" garantiden bu işlemler için acaba nasıl bir tür hesap açtın? lütfen bana da anlat !.....:drool:

chaylak1

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Yapı kredi ve Garantinin internet bankacılıklarını kullanıyorum.Faturalarımı,kredi kartımı,trafik cezalarımı internetten ödeyebiliyorum.Hisse senedi alım-satım yapabiliyorum.Kontör yükleyebiliyorum.İnternet bankacılığını tavsiye ederim.Hesap numaranı ve şifreni girdikten sonra cep telefonuna gelen mesaj ile internet bankacılığını kullanabilirsin.Ne gerek var banka şubelerinde sıra beklemeye :p

temenos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar toplam 6 bankanın kredi kartını ve internet bankacılığını kullanıyorum. Bu konuda sorusu olan arkadaşlarla ilgilenebilirim.

semtia1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a kardeş ben 05.11.1994 doğumluyum yani daha 18 yaşina girmedim kendi adima hesap açabilirmiyim hesap açmada yaş sorunu olurmu acil cevap bekliyorum

semtia1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb ben 18 yaş doldurdum 2 defa sigortalı işe girdim sonra ayrıldım kredi kartı alacam adıma kayıtlı 1 şey yok çalışmıyorum kefilsiz gelir belgesiz maaş dekontu istemeyen banka varmı

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
mrb ben 18 yaş doldurdum 2 defa sigortalı işe girdim sonra ayrıldım kredi kartı alacam adıma kayıtlı 1 şey yok çalışmıyorum kefilsiz gelir belgesiz maaş dekontu istemeyen banka varmı

Sorarlar adama nasıl ödeyeceksin :)

0FLu61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hALK BANKASI bankamatık kartıyla internetten alısveriş nasıl yapabılır MMı ??

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
öğrenci kimliğiniz varsa iş bankası veriyor ama sadece üniversite öğrencilerine