Oneplus 7T ve 7T Pro (McLaren Edition) Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
OnePlus 8 veya 8Liteın 1000 dolardan başlaması imkansız. 8 Pronun da o fiyattan başlayacağını sanmıyorum ama oladabilir 8Pro hakkında net birşey diyemem.
8 700+dolar. 8 liteda Dimensity 1000 olacak asla almam. Oneplus yeterince kanser zaten bir de mediatekle uğraşılmaz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
OnePlus 8 veya 8Liteın 1000 dolardan başlaması imkansız. 8 Pronun da o fiyattan başlayacağını sanmıyorum ama oladabilir 8Pro hakkında net birşey diyemem.
hocam konumuzla alakası yok ama RN9 Pro'yu nasıl buldunuz ne düşünüyorsunuz telefon hakkında çünkü ablamı bu telefona geçirmeyi düşünüyorum da

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neyinden bahsediyorsun tam olarak?
Stok kamera videoda harici mikrofon desteklemiyor. 60 FPS fhd videoda bile eis yok. S7 bike 60 FPS fhd videoda eis açıyor. 4kda 60da ve 1080 60da geniş açı kamerası yok. 4k 30da var fakat ana ile geniş arası geçiş yok. Ne ile başlarsan o. Tripod la çekicem diyelim eis kapatma yok. Hala aynı yavan kamera arayüzü. 3. Parti geliştiricilere (en önemlisi filmic Pro) kaynak kodları verilmiyor.
Bunlar sadece kamera safhası. İnceleme çekicem tatilden faydalanıp herhalde. Bakalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam mediatek neden sürekli yerden yere vuruluyor biliyrum kötü bir geeçmişi var ama G90T işlemcisi ile Xiaomi'ye kendini kanıtladı eğer kanıtlamasaydı Xiaomi RN8 Pro'da bu işlemciye yer vermezdi haksız mıyım ?
OnePlusda kullanılacak işlemci mi? 855 koysun Dimensity koymasın. Kapalı kaynak kodu.
Kötü demiyorum fakat ben istemiyorum şahsen. Parayı bulursam oneplus devri bitti benim için.
Kamera ses mevzusu çok sıkıyor canımı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
kamera arayüzünü beğenmiyorsan Gcam kurarsın olur biter

Bende senin gibi düşünüyorum Dimensity koymasın Lite modelde ben olsam SD730G veya SD765 koyardım Dimensity bana gereksiz geliyor
OnePlus senin için bitti madem 7T'den hangi markaya geçmeyi düşünüyorsun ?
Ben bana bu gereksiz oneplus savunma amacını anlamıyorum.

Buyur al tutan mı var. Herkes bana atar yapacak yer arıyor.
Stok kamera kadar iyi video çekecek mi stabil olacak mı Gcam? Geçen yükledim donuyor duruyor. İşim gücüm yok ona port mu arayacağım.

OnePlus senin için bitti madem 7T'den hangi markaya geçmeyi düşünüyorsun ?
Param olursanın altını çiziyorum. Samsung, Sony, LG veya çok zor ihtimal olsa da Apple.

M

Murat Burç

SDN Okuru
hocam ben inceledim tam ablama göre telefon umarım 2500'den düşük bir fiyat ile gelirse harika olur bende Mİ9T'ye geri dönerim telefonsuz kaldım mevzuyu biliyorsunuz

Sony ve LG piyasadan silindi kimse almıyor ki Samsung alacaksan da tercihiini S serisinden yana kullan derim bu arada ben S20 Ultra'yı elime aldım ekranı öyle aşırı büyük değil alışınca kullanılır ama kamera çıkıntısı elime çok batıyor çok rahatsız ediyor bixby tuşunu kaldırmaları iyi oldu zaten bir halta yaramıyordu onun haricinde neden ses kademe tuşları sağa tarafa geçti sol tarafta daha iyiydi bence şimdi çok sıradan oldu
Piyasada Xperia 1 Mark 2 ve LG V60 kadar sağlam başka cihaz var mı? S20 Ultra dışında.
Silindi dediğin firmaların amiralleri bütün Çinlileri gömer.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mesela kablosuz şarj, ben çok gereksiz buluyorum ki bu konuda haklı olabilirler. Telefonu gene standın üstüne koyuyorsun orda durup öyle şarj olacak. Eee kablolu şarjdan ne farkı kaldı şimdi? Üstelik kablolu şarj çok hızlı dolum yapıyor.
IP sertifikası mesela. Tamam almıyor olabilirler ama cihazları hala su geçirmez değil mi?
600 dolara ucuz demiyoruz ama o performansı veren cihazlar 1000 dolar seviyesindeyken 600 dolar gayet makul bir seviye.
700 dolara iPhone 11 var. Cihazın tek kötü yanı ekranı. Görece tasarımı. Kanser Apple bile kabul gören özelliklerin hepsini veriyor şuan.

OnePlus hep geek telefonu iddiasında bulundu ama ele ayağa düştü. Pro özellikleri vermiyor adamlar.
USB pd desteği de kısıtlı mesela. Apple 11 serisinde istediğin pd adaptörü tak 30 watt şarj ediyor.
OnePlus USB pdye Google zorlaması ile geçti. Onu da okuyorum çoğu kişi çalıştıramamış çalıştıran da Max 15 watt

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sana göre telefonun hayati özelliklerinden biri olabilir bunlar ama çoğu kişi bu bilgileri bilmiyor bile :) Velhasıl sana göre isterse çöp olsun isterse kamerası rakiplerinin en gerisinde olsun. Sadece oxygen os bile benim için kullanmaya değer.
Yahu arkadaşlar ven nerede çöp dedim. İnatla çöp kelimesini kullanıyorsunuz.

Her uyuz eden şey çöp mü oluyor?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu psikopat cihaz 4K 60 FPS videoyu 160 mbps ile çekiyor. Çüş.
Screenshot_20200315-214214.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tam manasıyla bir video canavarı olabilecekken eksik bırakılmış bir cihaz OnePlus 7T

Cihaz 4K 60 FPS videoyu H264 codec ile tam 160 mbps ile çekiyor. 160 diyorum bakın bugün 11 Pro Max H265 codec ile 68 H264 codec ile 100 mbps ile çekiyor.
S20 ultranın 8K'sı 80 mpbs (hangi codec bulamadım. H265 ise bile 160 etmiyor.) elbette bitrate tek başına kaliteyi belirlemiyor ama büyük etken. 4k 30 ile 4k 60 fps arasındaki bitrate kaynaklı kalite farkı belli ediyor kendini ama.

Sorun ne peki? Eis yok. Harici mikrofon kaydı yok. Cihazın ses kaydı yeterince iyi değil. Gimbal aldın problemi çözdün. Ama sesin çözümü yok. İlla harici ses kayıt cihazı ile kayıt edip renderda birleştireceksin.

4k 60 fps boyutu
Screenshot_20200317-115228.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Selamlar hocam. Şuan elimde 4,4.5K nakit para var. Biraz daha beklemek istiyorum Haziran belki de Temmuz' a kadar. O zaman da OnePlus 7T almayı düşünüyorum başka bir öneriniz var mıdır ? Bu süre zarfında ve OP8 in çıkması ile fiyat düşüşü bekliyor musunuz ? OP7T yi öneriyor musunuz hala alınır mı ?
OP7T bulamazsın bu piyasada ancak 2. El bulursun. Onlarda 3600 civarında. Alacaksan al. Bu dediklerim senin için hayati derecede önemli değilse alınır. Op8ler gelmez gelsede aşırı pahalı olur.

Malum korona.

Oğuzhan Bahadır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Ben de aranıza OP7T 8/256 modeli ile katıldım. FB üzerinde bir satıcıdan aldım sıfır olarak.

Oğuzhan Bahadır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ne kadara aldınız ?
Bana 4150 liraya mal oldu.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullan butce sıkıntım olmasaydı bende OP7T alacaktım garantiyi zaten sallamıyorum
Ben şuana kadar iyi ki almışım dedim gerçekten. Çok güzel bir telefon. Mi mix 2 kullanıyordum ondan buna geçince bayağı farketti.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bana 4150 liraya mal oldu.

Ben şuana kadar iyi ki almışım dedim gerçekten. Çok güzel bir telefon. Mi mix 2 kullanıyordum ondan buna geçince bayağı farketti.
1 ay sonra deneyimlerinizi anlattığınız bir konu açarsanız ve Oxygen arayüzü deneyiminizi anlatırsanız çok ilgi çeker

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Öyle bir değerlendirme yaparak paylaşabilirim umarım faydalı olur.
yaparsan çok faydalı olur gerçi OnePlus almak benim için hayalden öteye geçemiyor anca rüyamda alırım veya yurtdışında yaşarsam alırım Türkiye'den almam imkansız

Oğuzhan Bahadır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar hemen hemen 1 aydır cihazı kullanıyorum. Görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle cihazı beyaz tema ve 90Hz olarak kullanıyorum. O kadar para verdik şarj bitecek diye kısmanın anlamı yok. Bu sebeple maksimum 6 küsür saat ekran süresi aldım diyebilirim. Ancak ortalamam 4-4 buçuk saat ekran süresi oluyor genelde. Telefon çok hızlı şarj olduğu için şimdilik dert etmedim.

Note serisinde ki kalem ve iPhone kompaktlığını özledim. Çünkü telefon elime büyük geliyor ve bazen istediğim yere dokunmak zulüm olabiliyor. Note serisinde kalem olduğu için bu büyüklük çok gözüme batmıyordu. Hatta aksine çok memnundum. Bu telefonda o hissiyatı bulamadım yalan yok.

Performans olarak ise tam bir canavar. Ben daha bir kere teklediğine şahit olmadım. Tüm animasyonlar ve geçişler o kadar akıcı ki. Ekranın da bunda büyük payı olduğu kesin tabi.

Peki aldığıma pişman mıyım? Hayır değilim ancak dediğim gibi daha öncesinde Note 9 kullanan biri olarak onda ki keyfi almıyorum cihazı kullanırken. Büyük ekranı bana eziyet gibi geliyor çünkü o ekranı kullanacak ekstra bir şey yapmıyorum telefonla. Ayrıca geçenlerde elime iPhone 8 geçti ne yalan diyeyim küçük boyutları bir anda oh dedirtti :D Cihazı satmayı düşünmeye bile başladım. Talibi varsa konuşabiliriz hatta :D

Uzun lafın kısası telefon güzel. Ses kalitesi, fotoğraf kalitesi, ekran, ve performans anlamında çoğu kişiyi tatmin eder. Ancak telefondan beklentilerinize iyi karar vermek lazım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Evet arkadaşlar hemen hemen 1 aydır cihazı kullanıyorum. Görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle cihazı beyaz tema ve 90Hz olarak kullanıyorum. O kadar para verdik şarj bitecek diye kısmanın anlamı yok. Bu sebeple maksimum 6 küsür saat ekran süresi aldım diyebilirim. Ancak ortalamam 4-4 buçuk saat ekran süresi oluyor genelde. Telefon çok hızlı şarj olduğu için şimdilik dert etmedim.

Note serisinde ki kalem ve iPhone kompaktlığını özledim. Çünkü telefon elime büyük geliyor ve bazen istediğim yere dokunmak zulüm olabiliyor. Note serisinde kalem olduğu için bu büyüklük çok gözüme batmıyordu. Hatta aksine çok memnundum. Bu telefonda o hissiyatı bulamadım yalan yok.

Performans olarak ise tam bir canavar. Ben daha bir kere teklediğine şahit olmadım. Tüm animasyonlar ve geçişler o kadar akıcı ki. Ekranın da bunda büyük payı olduğu kesin tabi.

Peki aldığıma pişman mıyım? Hayır değilim ancak dediğim gibi daha öncesinde Note 9 kullanan biri olarak onda ki keyfi almıyorum cihazı kullanırken. Büyük ekranı bana eziyet gibi geliyor çünkü o ekranı kullanacak ekstra bir şey yapmıyorum telefonla. Ayrıca geçenlerde elime iPhone 8 geçti ne yalan diyeyim küçük boyutları bir anda oh dedirtti :D Cihazı satmayı düşünmeye bile başladım. Talibi varsa konuşabiliriz hatta :D

Uzun lafın kısası telefon güzel. Ses kalitesi, fotoğraf kalitesi, ekran, ve performans anlamında çoğu kişiyi tatmin eder. Ancak telefondan beklentilerinize iyi karar vermek lazım.
Güle güle kullanın hocam hislerinize tercüman oldum desem yeridir bende Mİ9T'yi 3 sene kullandıktan sonra OnePlus deneyimlemek istiyorum bu arada 6.67 inç ekran kullanırken size ne kadar zorluk çıkardı özellikle de kavisleri çok merak ediyorum kullanımda ne kadar zorluk çıkardı
Oxygen arayüzü deneyiminizi merak ediyorum

Oğuzhan Bahadır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güle güle kullanın hocam hislerinize tercüman oldum desem yeridir bende Mİ9T'yi 3 sene kullandıktan sonra OnePlus deneyimlemek istiyorum bu arada 6.67 inç ekran kullanırken size ne kadar zorluk çıkardı özellikle de kavisleri çok merak ediyorum kullanımda ne kadar zorluk çıkardı
Oxygen arayüzü deneyiminizi merak ediyorum
Bu cihazda kavisli ekran yok aslında. 7t ekranı düz. Ama dediğim gibi çok büyük olması telefonun her noktasına ulaşmamı çok zorlaştırıyor. Selfie çekerken mesela düştü düşecek diyorum. Ellerim bir de küçük benim inanın eziyet çekiyorum.

Ben stok android cihazları oldum olası severim Nexus serisine hayrandım. OnePlus biraz o günleri hatırlatıyor bana. Stok, hızlı, stabil, istemediğiniz kadar rom var. Çok akıcı bir arayüzü var. 9-10 uygulama açık olsa bile arkada ben hala hangisine geçiş yaparsam yapayım o akıcılık ve animasyon devam ediyor. Bu çok güzel bir his. Ve nispeten özelleştirme imkanı da sunmuşlar size hiçbir root veya başka bir şey yapmadan.

Benim için şuan tek eksisi büyük olması gibi duruyor ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bu cihazda kavisli ekran yok aslında. 7t ekranı düz. Ama dediğim gibi çok büyük olması telefonun her noktasına ulaşmamı çok zorlaştırıyor. Selfie çekerken mesela düştü düşecek diyorum. Ellerim bir de küçük benim inanın eziyet çekiyorum.

Ben stok android cihazları oldum olası severim Nexus serisine hayrandım. OnePlus biraz o günleri hatırlatıyor bana. Stok, hızlı, stabil, istemediğiniz kadar rom var. Çok akıcı bir arayüzü var. 9-10 uygulama açık olsa bile arkada ben hala hangisine geçiş yaparsam yapayım o akıcılık ve animasyon devam ediyor. Bu çok güzel bir his. Ve nispeten özelleştirme imkanı da sunmuşlar size hiçbir root veya başka bir şey yapmadan.

Benim için şuan tek eksisi büyük olması gibi duruyor ?
Hocam ben 7T Pro aldınız zannettim sizin telefon 7T ise rahat kullanılır kavisli ekran cidden çok rahatsız ediyor
Bende 6T'den beri hep Oxygen arayüzünü hep deneyimlemek istemişimdir çünkü ben 6T modelinden beri bu markanın hastasıyım inşallah bende Mİ9T cortladıktan sonra OnePlus ile aranıza katılırım şimdi yanlış anlamayın Mİ9T'den memnun değil misin demeyin telefondan gayet memnunum ama içimde OnePlus sevgisi yanıp tutuşuyor
hocam bence düz modeller 6.4 inçten büyük olmamalı Pro modelini istediği kadar büyütsünler de düz modelin boyutu değişmemeli şahsen ben 6.4'ün üzerinde olan ekranları kullanamıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Parmaklarda girmiş arada.. :D
Ya çok güzel bir alan var. Gün batımı gün doğumu çekicem ağacın biri giriyor gün batımını motorlu testereyi alıp kesesim vardı. Gün doğumuna da kalkamadım her gün 5'de kalkan bene 12'ye kadar yattım köyde. Burdaki parmaklar da o sinirin falsoları

M

Murat Burç

SDN Okuru
OnePlus Launcher güncellemesinden önce sanki frame düşüşleri vardı gibi gibi. Play store üzerinden gelen güncelleme işe yaramış gibi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Adamlar bir launcher güncellemesi ile fşşekledşler cihazı vay arkadaş.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Işlemcinin gücüne dair. Ben S7'de de çift ekran kullandım. Çift ekran kullanılıyordu oyunlarda. Android'in kendisine destek gelmesi iyi olmuş.

Reis OnePlus neden Poco gibi kendi launcherını Play Store'da kullanıma sunmuyor ?
Kullanacak launcher mı kalmadı? OnePlus launcher birşey getirmiyor.