Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Oneplus 5T cihazınız brick mi oldu, recovery moduna bile giremiyor musunuz? Hiç dert etmeyin çünkü bir kaç işlem sonrasında cihazınız tamamen ilk aldığınız hale dönecektir.
TWRP recovery modundan telefonumdaki herşeyi sildim. Android sistemini bile sildim. TWRP'den hiçbir zip dosyasını flashlayamıyorum bile. Buralara nasıl geldiğimi ben de bilmiyorum fakat unbrick yaptıktan sonra katiyen bir daha oralara dönmemeye söz verdim :D
İnternette araştırdığım kadarıyla adam akıllı türkçe anlatan bir kaynak bulamadım. Yabancı kaynaklardan yararlanırken de az çok zorlandım açıkçası, başına böyle birşey gelen biri olursa burdan kolaylıkla anlasın diye buraya açayım konuyu dedim.
Bu işlemler cihazınızdaki bütün verileri silecektir. (Dahili depolama alanındakiler de silinecektir.)

69591

İşlemlerimiz için gerekli olan dosyalar

Oneplus 5T Unbrick Tool --> Bu uygulama ile unbrick işleminizi gerçekleştireceksiniz.

Qualcomm Download Mode Sürücüleri --> Download modu için güncelleyeceğimiz sürücüler.

ADB ve Fastboot Kurulum Dosyası --> İşlemler için gerekli program (zaten adb ve fastboot bu işlemlerin temel komutlarıdır.)

Adım 1
Verdiğim linklerdeki dosyaları indirin, adb ve fastboot programını bilgisayarınıza kurup bilgisayarı yeniden başlatın.

Adım 2
Windows 8 ve üzeri bir sürüm kullanıyorsanız Sürücü İmza Doğrulama Zorlamasını kaldırmanız gerekmektedir.

Adım 3
Telefon kapalı bir şekildeyken Ses artırma tuşunu basılı tutuyoruz, basılı tutarken kablo ile bilgisayara bağlıyoruz.

Adım 4
Bilgisayardan aygıt yöneticisini açın, aygıt yöneticisinde QHUSB_Bulk veya Bilinmeyen Cihaz adlı cihazı bulun.

Adım 5
Aygıta sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştiri seçin. Otomatik olarak değil, kendiniz sürücülerin bulunduğu klasörü seçmek için alttaki seçeneği tıklayın ve qualcomm drivers olarak indirdiğimiz dosyaların olduğu klasörü seçelim (indirdiğimiz dosyayı rardan çıkarmayı unutmayın) Sürücüler yüklendikten sonra, aygıt yöneticisinde cihazımızın adı Qualcomm HS-USB QDLoader 9008. olarak görünecektir.

Adım 6
Oneplus 5T unbrick tool dosyasını da rardan çıkartın, MSM download tool dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Adım 7
Uygulama açıldığında listede telefonunuzun olduğu satırı seçin ve sol üstteki Start butonuna basın.

Tebrikler, cihazınız artık unbrick olmuştur :)

Aha da şuraya bir tane de video bırakıyorum, açıklamayı türkçe olsun diye yazdım. :)

Yararlandığım Kaynak
How to Unbrick OnePlus 5T with OnePlus 5T Unbrick Tool (Unroot/Fix bootloop) - Root My Galaxy

ByFuzuli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkürler. Google Rom atmıştım oem kilidi açık oldugu için telefona reset attıgımda oem kilidi acık uyarısı veriyordu. Kapatıyım demiştim ve romlu olduugu ıcın oem kilide ihtiyacı varmış. Böylece Brick yapmış oldum.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Çok teşekkürler. Google Rom atmıştım oem kilidi açık oldugu için telefona reset attıgımda oem kilidi acık uyarısı veriyordu. Kapatıyım demiştim ve romlu olduugu ıcın oem kilide ihtiyacı varmış. Böylece Brick yapmış oldum.
Rica ederim umarım yardımcı olmuşuzdur :)

Nunugg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba telefonum GM plus 5 TWRF ekrandan çıkmadı ne yaptımsa , root attım yeniden başladı bir daha açılmadı, telefonda elektrik namına bir şey yok. Herhalde hardbrick oldu sanırım . Bunun bir çözümü yok mudur ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
öncelikle merhaba telefonum GM plus 5 TWRF ekrandan çıkmadı ne yaptımsa , root attım yeniden başladı bir daha açılmadı, telefonda elektrik namına bir şey yok. Herhalde hardbrick oldu sanırım . Bunun bir çözümü yok mudur ?
USB JİG ile Download Mode’a girebilirsiniz.