Önemli olan Ekonomi mi yoksa Vatandaş mı?

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
COVID-19 salgını sebebi ile tüm ülkeler ekonomik paketlerini açıkladılar. Ülkemizde de bir dizi ekonomik paketler yayınlandı. Ancak sormak istediğim bir soru var, acaba bu ekonomik paketler vatandaşları ne gibi etkiliyor.

Bazı ülkelerde ekonomi bizim işimiz siz kendi güvenliğinizi alın biz size ekonomi bakımından her türlü yardımı yapacağız denmekte.

:: Sizin düşünceniz nedir? Ekonomi mi, vatandaş mı?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Ya marug ekonomi tabiki de diyen ülkeleri görüyoruz bizde büyük bir hız ile gidiyoruz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bizde önemli olan canda değil ekonomide zenginler taşasın gerisi kimsenin umrunda değil

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Her ikisi de önemli, bütün ülke durmak noktasına gelmemeli fakat şimdiki durum çok vahim, tek verilen destek üreticiye ve üreticinin de tek yaptığı (yani patronların) emekçiyi kamçılamak yani destek verilecekse bu maddi destek halka olmalı ve işyerlerine de sınırlama getirilmeli (en fazla 3 -4 saat çalışılacak, en fazla 10 işçi çalıştırılabilecek ve saatlik ücreti çalışanın aldığı saatlik ücretin 3 katından hesaplanacak vs).

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
ülkelere göre değişir ama biliyorsunuz ki silivri soğuk

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Her ikisi de önemli, bütün ülke durmak noktasına gelmemeli fakat şimdiki durum çok vahim, tek verilen destek üreticiye ve üreticinin de tek yaptığı (yani patronların) emekçiyi kamçılamak yani destek verilecekse bu maddi destek halka olmalı ve işyerlerine de sınırlama getirilmeli (en fazla 3 -4 saat çalışılacak, en fazla 10 işçi çalıştırılabilecek ve saatlik ücreti çalışanın aldığı saatlik ücretin 3 katından hesaplanacak vs).
Ama bizim ülkemizde çalışanı değil patronları düşünüyorlar

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ama bizim ülkemizde çalışanı değil patronları düşünüyorlar
Zaten sorun orada, zengin olanı daha da zengin edince ellerine ne geçiyor çok merak ediyorum, işleri batsın böylelerinin umarım, tek ziyaretçileri haciz memurları olur umarım diyeceğim bankalar haciz kondurma işlemi başlatan kişi o işlemi başlatmadan 1-2 gün önce size haber gönderiyor ve o kısa sürede mal varlığınızı aktarıyorsunuz bir başkasına, bankalar da savunuyor bu patronları devlet de.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Zaten sorun orada, zengin olanı daha da zengin edince ellerine ne geçiyor çok merak ediyorum, işleri batsın böylelerinin umarım, tek ziyaretçileri haciz memurları olur umarım diyeceğim bankalar haciz kondurma işlemi başlatan kişi o işlemi başlatmadan 1-2 gün önce size haber gönderiyor ve o kısa sürede mal varlığınızı aktarıyorsunuz bir başkasına, bankalar da savunuyor bu patronları devlet de.
Ama kendi yoksullarına suriyeliler kadar önem vermiyorlar

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ama kendi yoksullarına suriyeliler kadar önem vermiyorlar
Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediyesinde başkanlık yaptığı dönemden bir konuşma:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Suriyeli olmak isterdim diyeceğim de kendime hakaret etmek istemiyorum, yardım edilmesine laf söylemek istemiyorum fakat kendi halkımız sürünürken bunların saygısızlığını gördükçe alayının gitmesini istiyorum, devletin bunların arkasında durup halkının arkasında durmaması da ayrı mesele.