Onekey recovery hatası

Bu konuyu okuyanlar

berkaybeyyavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarı açar açmaz anında karşıma mavi ekranda bir yazı geliyor

Recovery

Your PC needs to be repaired

The application oroperating system couldn't be located because required file is missing or contains errors.

File: /windows/system32/winload.efi
Error code: 0xc00000f

You'll need to use the recovery tools on your installation media.If you don't have any installation media (like a disc or USB device), contact your system administrator or PC manufacturer

Press Enter to try again
Press F8 for startup Settings
Press Esc for UEFI Firmware Settings

Şimdi bunlardan F8e ve Enter'a tıkladığımda hiçbirşey olmuyor fakat ESC'ye tıkladığımda bilgisayar kapanıp açılıyor ve şu ekran geliyor ;

Sistem özelliklerim:

Lenovo Ideapad Z580
İntel core i5 işlemci
Nvidia geforce ekran kartı
8gb Ram
1TB HDD
Hatırladığım bunlar içindeki özelliklere bakamadıgım için bunlar var elimde sadece
Select Task:

Restore from inital backup
The system partition will be restored the intial status.

Restore from user's backup
You can select an image to use restore your system partition

1.sine Start dediğimde şu uyarıyı alıyorum

Plug your computer into an AC power outlet,otherwise the restoration may not complete properly

2.Sinde ise ne yapacağımı bilmiyorum

Bilgisayarı novo menüsü ile başlatıp BIOS Menüyü açmaya çalıştığımda ise yine aynı ekran karşıma geliyor.

Arkadaşlar çok detaylı bi şekilde anlatmaya çalıştım lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Bilgisayarı açar açmaz anında karşıma mavi ekranda bir yazı geliyor

Recovery

Your PC needs to be repaired

The application oroperating system couldn't be located because required file is missing or contains errors.

File: /windows/system32/winload.efi
Error code: 0xc00000f

You'll need to use the recovery tools on your installation media.If you don't have any installation media (like a disc or USB device), contact your system administrator or PC manufacturer

Press Enter to try again
Press F8 for startup Settings
Press Esc for UEFI Firmware Settings

Şimdi bunlardan F8e ve Enter'a tıkladığımda hiçbirşey olmuyor fakat ESC'ye tıkladığımda bilgisayar kapanıp açılıyor ve şu ekran geliyor ;

Sistem özelliklerim:

Lenovo Ideapad Z580
İntel core i5 işlemci
Nvidia geforce ekran kartı
8gb Ram
1TB HDD
Hatırladığım bunlar içindeki özelliklere bakamadıgım için bunlar var elimde sadece
Select Task:

Restore from inital backup
The system partition will be restored the intial status.

Restore from user's backup
You can select an image to use restore your system partition

1.sine Start dediğimde şu uyarıyı alıyorum

Plug your computer into an AC power outlet,otherwise the restoration may not complete properly

2.Sinde ise ne yapacağımı bilmiyorum

Bilgisayarı novo menüsü ile başlatıp BIOS Menüyü açmaya çalıştığımda ise yine aynı ekran karşıma geliyor.

Arkadaşlar çok detaylı bi şekilde anlatmaya çalıştım lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
Onekey Recovery gereksiz. UEFI Windows 10 kurun. Zaten PC'niz UEFI destekliyor. Nereden biliyorsunuz derseniz ise Onekey Recovery'deki imaj UEFI. Şunları yapın:

berkaybeyyavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Elimde windows 10 kurulu flashım var fakat bıos menüsüne girmeye çalıştığımda yine aynı hata karşıma geliyor BIOS menüsüne erişsem halledicem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde windows 10 kurulu flashım var fakat bıos menüsüne girmeye çalıştığımda yine aynı hata karşıma geliyor BIOS menüsüne erişsem halledicem
Bilgisayarda önemli dosyalarım var acil almam gerek yokmu yardım edebilecek ya

Son düzenleme: