One plus 7t almaya değer bir cihaz mı ?

Bu konuyu okuyanlar

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Bu fiyatlara en iyi kameraya sahip telefon mu ?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bence o fiyatlara telefon alınmaz. Neden derseniz özellikleri hakkını vererek kullanmadığımız için. Ama illa alacağım diyorsanız o bütçe için en iyi modellerden biridir. Pişman olmazsınız.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
En iyisi olmasa da gayet başarılı. Gcam ile daha da güzel bir hale gelir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bencede o fiyat bandında en iyi telefon. Gerek tasarım gerekse donanım olarak.

5499 TL fiyata karşılık 90 Amoled bir ekran üstüne 855+ güçlü bir işlemci yüksek batarya 30W hızlı şarj güzel kameralar Streeo hopörlör ile kaliteli ses. Rahat standart bir kullanıcıyı 3-4 yıl götürebilecek bir telefon bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Oneplus hiç kullanmadım araştırmalarıma göre öneriyorlar ancak marka olarak da model olarak da hiç bilgim yok kullananlar varsa diye soruyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kamera konusunda takıntılarım var geri kalan olarak herkes öneriyor ancak kamera soru işareti

Selam Spider sense seni etiketledi de sormak istedim 7t sen memnun musun deneyimlerin nasıl ? Pil, performans ve en önemlisi kamera nasıl
Poco F2 Pro al.
Buradaki herkes ezberden, cahilce ve fanboyca konuşuyor.
7T ile 7T Pro aynı cihazlar ama 7/7T Pro'da çok ciddi soğutma varen 7/7T'de kokusu yok.
forum.jpg

poco.
Ekran Alıntısı.JPG

7T'de böyle bir blok yok. Isın ısınabildiğin kadar.
7t.jpg

7T Vs 7T Pro gsm arena.
1598116612616.png

Tercümesi
7T Pro'da daha iyi soğutma var. 7T Proyu ısıtmak için full parlaklık oyun oynaman gerekirken
7T orta parlaklıkta bile 7T Prodan çok daha hızlı ısınıyor.
OnePlus 7 ve 7Tye kazığın dik alasını atmış en kısılmayacak yerden kısmış.

7T videolarım oyun testi de var.

İnstagramcıysan instagramda aldığın hiçbir android cihaz tatmin etmeyecek. Belki pixel amiralleri

Pocoda IMX686 var. 8'dekinden de 7T'dekinden d e7T Pro'dakindne de daha büyük bir kamera sensörü. Tek eksisi OİS olmaması. Videoda gayet başarılı eisi var. Fotoğrafta da sensör boyutu farkı en kötü durumu eşitler.

IMX686, IMX586'dan daha üstün bir sensör.

90hz 60 hz diyoruz 90 hz oyun testi yukarıda evet gayet stabil ama EŞŞEK gibi ısınıyor. O ekran YANAR. Hele hele oyun oynuyorsan vay haline ki ne vay.

Poco Türkiye'de resmi satılan soğutması en iyi cihaz.

90hz'e alışırsan asla 60hz kullanmazsın ama 90 hz görmez 60 hz kullanırsan asla rahatsız etmez. bugüne dek telefonlarda hep 60 hz kullandık.

Pil tarafında bariz Poco üstünlüğü. 865, daha iyi soğutma,60hz ekran. Daha büyük pil.

Aksini söyleyen herkes ondan bundan duyduklarınla OnePlus Türküsü tutturuyor.
Birinden duyarak, birinden okuyarak öğrenmek ve tavsiye etmek asla ve asla suç değil ve gayet yararlı bir yöndem. Ben videolarımı bu şekilde yapıyor tavsiyelerimi bu şekilde yapıyorum ama

Bu şu yukarıdaki arkadaşların hepsi fanboy, xioami tü kaka, ooo oneplus premium tayfası.
OnePlus stok kamerası harici mikrofon bile desteklemiyor vurup parçalayasım geliyor bazen.

Fotoğrafı bu segmentteki herkes alasını çekiyor. Video da öyle.
Ben 3350'ye aldım asla 5500'e almam hele bu soğutma kazığı atılmışkn. Piyasada telefon mu kalmadı?

90Hz bir kandırmaca. Pubg mobile dışında desteği yok. 90hz bir lüks. Bu bandın kesinlikl en iyi cihazı Poco F2 Pro aksini iddia eden EZBERDEN KONUŞUYORDUR dinleme.

Ben şubat veya ocaktan beri kullanıyorum. 5500'e asla ve asla almaz biraz daha zorlar poco f2 pro alırdım.
Bundan önceki cihazım 5T. Ondan önce de az biraz 3t deneyimledim o kadar. O da deneyimleme.

Oneplus7t nin Kamerası beş para etmez.Oneplus kamerada çok iyi performansı 8 ile 8 Pro da sunuyor.O fiyatta en iyi kamera performansını tek kamera olmasına rağmen Se 2020 sunuyor.
Çok inanılmaz derecede gıcık edici şekilde sallıyorsun.

Gören de sanacak. Bu cihazları baştan aşağı test etti.

7T'nin özellikle fotoğraf kısmı silindir gibi ezer geçer SE 2020'yi.
Video kısmı da öyle. 60 FPS videoda bile hatta 4K 60 FPS videoda bile gece dahi rahmet değil üzerine azap okutturur SE'nin.

SE'nin tek avantajı 60 FPS'de EİS açabilmesi kaldı ki 855+ bu güce sahip olmasına reğmen oneplus 4k 60'ı geçtim 1080 60 fpsde bile bunu sunmuyor.
İddialyım. SE 2020 bulalım test edelim.

7T'nin kamerası gimbal desteğiyle 11 Pro Max olsa olsa bir tık altı.
Özellikle video için 11 serisine öne geçiren dinamik aralık ve stabilizasyon kabiliyeti. Ne 11 serisinin sensörü ve stabilizsayon ve dinamik aralık kabiliyeti se2020de yok. Kamera sensörü iphone 8,xr sensörü.
İnanmayan Apple sayfasından SE 2020 speclrini ve 11,11 pro speclerini açsın. 11lerede geliştirilmiş dinamik aralık yazar yanlış hatırlamıyorsam 4k 60 için, se 2020de yok.

SE2020 iphonedo inceleemesinde de se 2020nin stabilizasyonunu 11 pro max karşısındaki prformansı da görülebilir.

Rezalet dediğin kameranın sensörü oppo find x2de bile var.

OnePlus 8 serisinde iyi kamera sunuyor diyorsun. 8 ile 7T'nin ana kameraları aynı hatta 7T'nin yardımcı kameraları daha iyi.

Geçen de oneplusun 2. el piyasası kötü diye atıp tuttun.

Bu kadar atıp tutma.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Poco F2 Pro 6500 TL. 1000 TL fazla vermeye deymez bence.

Ve bir telefon ile günde 5-6 saat oyun oynamıyacaksınız heralde o kadar ısınacağını hiç sanmıyorum ben.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Poco F2 Pro 6500 TL. 1000 TL fazla vermeye deymez bence.

Ve bir telefon ile günde 5-6 saat oyun oynamıyacaksınız heralde o kadar ısınacağını hiç sanmıyorum ben.

Aynen. iPhone SE, iPhone 8 ile aynı kamera sensörünü kullanıyor. iPhone SE iPhone 11 in ISP sensörünü kullandığı için iPhone 8 den daha iyi video veya fotoğraf çekebiliyor.
Atıp tutuyor millet olay bu kadar basit. Xiaomi diye burun kıvırmaya gerek yok. 500 TL daha para veririm amoled ekranım ısıdan yanacak mı diye dert etmem.

Soğutma soğutmadır her şekilde iş görür.
7T'de kırıntısı yok bu kadar da olmaz.

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Dediğiniz çoğu şey doğru
Ama oneplus'ı gömdünüz diye xiaomi'yi övmeniz gerekmiyor.
OnePlus'ı gömmemiş sadece 7T'nin sıkıntılı cihaz olduğunu söylemiş OnePlus marka diye alınmaz demiş Poco F2 Pro varken değmez demiş. Soğutma konusunda gerçekten haklı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gıcık edici şekilde sallıyorsun.??? çok övdüğün Oneplus7t Kamerası bazı kesimler tarafından kamera kalitesi tartışılan S10 lite kamerada içinden geçiyor Oneplus7t nin.??Sen videoda Apple ile Oneplus ı kıyaslayabiliyorsan akıllı telefon kullanma derim.Fotograf tarafında Apple dan iyileri var ama videoda Apple ve diğerleri.Yazdıklarımın arkasındayım.??

7t nin özellikle Fotoğraf tarafı silindir gibi ezer Se 2020 yi.??? İyi izle kim kimi silindir gibi eziyor????
:D
Gıcık edici şekilde sallıyorsun.??? çok övdüğün Oneplus7t Kamerası bazı kesimler tarafından kamera kalitesi tartışılan S10 lite kamerada içinden geçiyor Oneplus7t nin.??Sen videoda Apple ile Oneplus ı kıyaslayabiliyorsan akıllı telefon kullanma derim.Fotograf tarafında Apple dan iyileri var ama videoda Apple ve diğerleri.Yazdıklarımın arkasındayım.??

7t nin özellikle Fotoğraf tarafı silindir gibi ezer Se 2020 yi.??? İyi izle kim kimi silindir gibi eziyor????
Ya sen değil miydin dün Exynos 990'a ağam paşam çeken?

Hadi ben abarttım ki fazlaca abarttım.
Ama 11 Pro max konusunda.
SE 2020 konusunda kesinlikle değil.

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Poco F2 Pro al.
Buradaki herkes ezberden, cahilce ve fanboyca konuşuyor.
7T ile 7T Pro aynı cihazlar ama 7/7T Pro'da çok ciddi soğutma varen 7/7T'de kokusu yok.
Ekli dosyayı görüntüle 113223
poco.
Ekli dosyayı görüntüle 113224

7T'de böyle bir blok yok. Isın ısınabildiğin kadar.
Ekli dosyayı görüntüle 113226

7T Vs 7T Pro gsm arena.
Ekli dosyayı görüntüle 113225
Tercümesi
7T Pro'da daha iyi soğutma var. 7T Proyu ısıtmak için full parlaklık oyun oynaman gerekirken
7T orta parlaklıkta bile 7T Prodan çok daha hızlı ısınıyor.
OnePlus 7 ve 7Tye kazığın dik alasını atmış en kısılmayacak yerden kısmış.

7T videolarım oyun testi de var.

İnstagramcıysan instagramda aldığın hiçbir android cihaz tatmin etmeyecek. Belki pixel amiralleri

Pocoda IMX686 var. 8'dekinden de 7T'dekinden d e7T Pro'dakindne de daha büyük bir kamera sensörü. Tek eksisi OİS olmaması. Videoda gayet başarılı eisi var. Fotoğrafta da sensör boyutu farkı en kötü durumu eşitler.

IMX686, IMX586'dan daha üstün bir sensör.

90hz 60 hz diyoruz 90 hz oyun testi yukarıda evet gayet stabil ama EŞŞEK gibi ısınıyor. O ekran YANAR. Hele hele oyun oynuyorsan vay haline ki ne vay.

Poco Türkiye'de resmi satılan soğutması en iyi cihaz.

90hz'e alışırsan asla 60hz kullanmazsın ama 90 hz görmez 60 hz kullanırsan asla rahatsız etmez. bugüne dek telefonlarda hep 60 hz kullandık.

Pil tarafında bariz Poco üstünlüğü. 865, daha iyi soğutma,60hz ekran. Daha büyük pil.

Aksini söyleyen herkes ondan bundan duyduklarınla OnePlus Türküsü tutturuyor.
Birinden duyarak, birinden okuyarak öğrenmek ve tavsiye etmek asla ve asla suç değil ve gayet yararlı bir yöndem. Ben videolarımı bu şekilde yapıyor tavsiyelerimi bu şekilde yapıyorum ama

Bu şu yukarıdaki arkadaşların hepsi fanboy, xioami tü kaka, ooo oneplus premium tayfası.
OnePlus stok kamerası harici mikrofon bile desteklemiyor vurup parçalayasım geliyor bazen.

Fotoğrafı bu segmentteki herkes alasını çekiyor. Video da öyle.
Ben 3350'ye aldım asla 5500'e almam hele bu soğutma kazığı atılmışkn. Piyasada telefon mu kalmadı?

90Hz bir kandırmaca. Pubg mobile dışında desteği yok. 90hz bir lüks. Bu bandın kesinlikl en iyi cihazı Poco F2 Pro aksini iddia eden EZBERDEN KONUŞUYORDUR dinleme.

Ben şubat veya ocaktan beri kullanıyorum. 5500'e asla ve asla almaz biraz daha zorlar poco f2 pro alırdım.
Bundan önceki cihazım 5T. Ondan önce de az biraz 3t deneyimledim o kadar. O da deneyimleme.

Çok inanılmaz derecede gıcık edici şekilde sallıyorsun.

Gören de sanacak. Bu cihazları baştan aşağı test etti.

7T'nin özellikle fotoğraf kısmı silindir gibi ezer geçer SE 2020'yi.
Video kısmı da öyle. 60 FPS videoda bile hatta 4K 60 FPS videoda bile gece dahi rahmet değil üzerine azap okutturur SE'nin.

SE'nin tek avantajı 60 FPS'de EİS açabilmesi kaldı ki 855+ bu güce sahip olmasına reğmen oneplus 4k 60'ı geçtim 1080 60 fpsde bile bunu sunmuyor.
İddialyım. SE 2020 bulalım test edelim.

7T'nin kamerası gimbal desteğiyle 11 Pro Max olsa olsa bir tık altı.
Özellikle video için 11 serisine öne geçiren dinamik aralık ve stabilizasyon kabiliyeti. Ne 11 serisinin sensörü ve stabilizsayon ve dinamik aralık kabiliyeti se2020de yok. Kamera sensörü iphone 8,xr sensörü.
İnanmayan Apple sayfasından SE 2020 speclrini ve 11,11 pro speclerini açsın. 11lerede geliştirilmiş dinamik aralık yazar yanlış hatırlamıyorsam 4k 60 için, se 2020de yok.

SE2020 iphonedo inceleemesinde de se 2020nin stabilizasyonunu 11 pro max karşısındaki prformansı da görülebilir.

Rezalet dediğin kameranın sensörü oppo find x2de bile var.

OnePlus 8 serisinde iyi kamera sunuyor diyorsun. 8 ile 7T'nin ana kameraları aynı hatta 7T'nin yardımcı kameraları daha iyi.

Geçen de oneplusun 2. el piyasası kötü diye atıp tuttun.

Bu kadar atıp tutma.
Çok teşekkürler herşeyi anlatmışsın. Ben ısınma konusuna çok şaşırdım o kadar yerlerde ukt videoları vs dinledim hiç kimse ısınma konusuna değinmedi 7nm teknoloji ve işlemci sayesinde çok iyi deneyim sunuyor diyorlardı. Kamera konusunda en çok kafamı karıştıran konulardan biriydi se mi iyi yoksa bu mu diye kamera konusu benim için önemli konulardan. Resim çekmeyi selfi çekmeyi çok seviyorum çünkü.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok teşekkürler herşeyi anlatmışsın. Ben ısınma konusuna çok şaşırdım o kadar yerlerde ukt videoları vs dinledim hiç kimse ısınma konusuna değinmedi 7nm teknoloji ve işlemci sayesinde çok iyi deneyim sunuyor diyorlardı. Kamera konusunda en çok kafamı karıştıran konulardan biriydi se mi iyi yoksa bu mu diye kamera konusu benim için önemli konulardan. Resim çekmeyi selfi çekmeyi çok seviyorum çünkü.
Bu fiyatta iyi fotoğraf çekmeyen cihaz neredeyse yok. 7T'nin ön kamerası bence gayet iyi ama ön kamera videosu aşırı dar ve eis kapatmanın yolu yok.

Ben hala diyorum Poco alırdım. Pil var 865 var. Arka kamra iyi ön kamera onun kadar olmasa da iyi.

İnstagram için se2020den başkası kurtarmaz.

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74

Se her türlü önde görünüyor

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Se her türlü önde görünüyor
Se 2020 al keyfine bak.Oneplus 7t balonuna bulaşma.Attığım videoda Oneplus7t nin Kamerasının beş para etmez olduğunu gördün.Annemde İphone 8 var sana abartmıyorum Kamerası gerçekten çok iyi.Özellikle video performansı efsane.A11 bionic işlemciye sahip 8 bile bu kadar iyiyken Se 2020 kamerada seni baya memnun eder diye düşünüyorum.

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Se 2020 al keyfine bak.Oneplus 7t balonuna bulaşma.Attığım videoda Oneplus7t nin Kamerasının beş para etmez olduğunu gördün.Annemde İphone 8 var sana abartmıyorum Kamerası gerçekten çok iyi.Özellikle video performansı efsane.A11 bionic işlemciye sahip 8 bile bu kadar iyiyken Se 2020 kamerada seni baya memnun eder diye düşünüyorum.
Suan 6s kullanıyorum videos konusunda hala çoğu androidden iyi. Galiba dediğin doğru birde se olduğunu düşünürsek çok iyi sonuçlar alırız diye düşünmeye başladım zaten işlemciye diyecek yok. androide o para verme Değmeyecek sanki videoda her yönde Se ezmiş gibi duruyor. ? Tabi Se nin 2. El piyasası da olacağı da göz ardı edilmeyecek düzeyde

Cihazdan beklentileriniz nedir? (Ekran,kamera,batarya,işlemci performansı...)
Öncelik Kamera
Pil
İşlemci
Ekran olayına pek takılmıyorum 6s kullandığımdan alıskınım ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Suan 6s kullanıyorum videos konusunda hala çoğu androidden iyi. Galiba dediğin doğru birde se olduğunu düşünürsek çok iyi sonuçlar alırız diye düşünmeye başladım zaten işlemciye diyecek yok. androide o para verme Değmeyecek sanki videoda her yönde Se ezmiş gibi duruyor. ? Tabi Se nin 2. El piyasası da olacağı da göz ardı edilmeyecek düzeyde

Öncelik Kamera
Pil
İşlemci
Ekran olayına pek takılmıyorum 6s kullandığımdan alıskınım ?
Batarya konusunda eğer oyun oynamazsan normal kullanımda günü çıkartıyor.6 ile 6,5 saat ortalama ekran süresi veriyor.Pil baktın sıkıntı oldu bir Powerbank alır kafan rahat kullanırsın.

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Batarya konusunda eğer oyun oynamazsan normal kullanımda günü çıkartıyor.6 ile 6,5 saat ortalama ekran süresi veriyor.Pil baktın sıkıntı oldu bir Powerbank alır kafan rahat kullanırsın.
6sten zaten alıskınım idare etmeye hem Se sonuçta bundan iyi ekran süresi verir sonraları da hızlı şarj veya poverbankla çözebilirim dediğin gibi androide o kadar para da versek seneye sıkıntı yaşatacak hissi bir türlü gitmiyor nedense

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Oyun oynamıyorsanız iPhone SE alınabilir.
Yok oyun oynamıyorum benim için öncelik en önemli etken kamera o konuda çok takıntılıyım diyeceksin o zaman bunlarda kurtarmaz. Fiyatlar malum. SE bile aslında bizim gibiler için çok çok lükse giriyor biraz da çok araştırmamın sebebi bu keşke dedirtmeyecek cihaz

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Ultra geniş açılı kamera, telephoto kamera, cihazın kendi kamera uygulamasında gece modu olmaması sizin için önemli değilse iPhone SE alınır. Bu fiyattaki en iyi video performansına sahip cihaz.
Katılıyorum, bu segmentteki en iyi kamera bana göre. Telefoto çok da mühim değil bir kere bile kullanmadım şahsen. Gece modu da uygulama ile halledilir aynı şekilde portre de.

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Ultra geniş açılı kamera, telephoto kamera, cihazın kendi kamera uygulamasında gece modu olmaması sizin için önemli değilse iPhone SE alınır. Bu fiyattaki en iyi video performansına sahip cihaz.
Gece modunu da dün Kerem enginar ın videosunda izledim izleyicinin birim 35 TL gibi bir ücrete program alıyor oradan çekiyor sonuç ileri derecede fark ediyor çok şaşırtıcı şekilde deişiyor sonuç