One Mini - S4 Mini - Xperia SP Siz olsanız hagisini seçersiniz?

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kullandında konuşuyorsun görende hakkaten inceledin sanacak internetten okuduğunu buraya yazıyosun
Bir Kere Xperia SP'nin Kamerası Çok Kabul Et 8 MP Diyor 1.3 Gibi Çekiyor blackdown Haklı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sonunda beni anlayan birisi çok teşekkürler ama benim asıl üzüldüğüm nokta ise elin yaptığı telefonlardan dolayı kavga etmemiz
Ben Arkandayım :D

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış ... Tutturmuşsunuz Spnin kamerası kötü . Kamera kullanmayı bilmeyenler gelmiş kötü diyor. Gündüz gayet iyi . Gece de bir kaç ayar yaparsan idare ediyor. Bakın çok iyi demiyorum gece için ama berbat da değil . 1.3 mp gibiymiş . hah gülerim ben ona .

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sen kimsinde cevap verip veremeyeceğimi söyleyebiliyorsun haddini bilmeyi öğren önce sen

Basitsin memogoren misin artık ne isen güyya kimseyi takmıyorsun ama her yorumumun altına yazı yazıyorsun kusura bakma ama sende seviye kalmamış :))) Sizin gibi marka takıntılı sabit fikirli ileriyi göremeyen basit insanları zaten bnm gibi düşünme yeteneğine sahip şahıslar muhatap almıyor rahat ol

Kardeşim Sende Takıntı Etmişsin Xperia Sp Xperia Sp.Sanki Hiç Bilmiyoruz O Ekranın Kötü Gösterdiğini.O Telefonun Ekranını Geçtim Hiç Bilmiyoruz Xperia Serisinin Çoğu Zaman Takılma Yaptığını.Htc One Mini'de O Kadar Güzel Özellikler Varken(Performans Hakkında Değil.)Sen Beats Audio İle Xloud'u Asla Kıyaslayamazsın.Mümkün Değil.O Stereo Ses Verirken Sen Mono Diyorsun.Kamerada Exmor RS Yalanın Önde Gideni.Çok Abartıyorlar Ve Sadece Xperia Z'de Güzel Çekimler Yapıyor.İnsan Bir Telefon Alır 1 Sene Kullanır Yada 2 Sene.Sony'de Artık Eskiden Hatırlıyorsanız LG'nin Güncelleme Sorunu Vardı.Aynı Sorun Şimdi İse Sorun Sony'de.Xperia Sola Android 2.3.7'den 4.0.4'e Yükseltildi Ve Bir daha 4.1.2 Güncellemesi Gelmedi.Doğruyu Söylemek Gerekirse Sadece Rom'larla Yükseltilebiliyor.Ve Sony'nin Kazık Attığı Yeni Telefon Xperia E'de Bile 4.1.2 Gelirken Ve Donanım'ı Düşükken Nasıl Bu 4.1.2 Alıyor.Diğer Konu Menü Geçiş Kasıntıları.Eğer Sony Telefonunuz Varsa(Bendede Var Babamdada Var)Bir Canlı Duvar Kağıdı Koyun Hem Çok Kasıyor Hemde Kamera'ya Girmesi Öyle Bir Sorun Ki 5 Saniyede Giriyor.Ve Bir Konu İçin Tartışma Yapma.Şunu Unutma İnsan Bir Telefon Alır,1-2 Sene Kullanır.Fakat Telefona O Kadar 1100-1200 Lira Verip Güncelleme Gelmezse O Telefona Asla Yeni Diyemezsin.Anca Rom'larla.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Kardeşim Sende Takıntı Etmişsin Xperia Sp Xperia Sp.Sanki Hiç Bilmiyoruz O Ekranın Kötü Gösterdiğini.O Telefonun Ekranını Geçtim Hiç Bilmiyoruz Xperia Serisinin Çoğu Zaman Takılma Yaptığını.Htc One Mini'de O Kadar Güzel Özellikler Varken(Performans Hakkında Değil.)Sen Beats Audio İle Xloud'u Asla Kıyaslayamazsın.Mümkün Değil.O Stereo Ses Verirken Sen Mono Diyorsun.Kamerada Exmor RS Yalanın Önde Gideni.Çok Abartıyorlar Ve Sadece Xperia Z'de Güzel Çekimler Yapıyor.İnsan Bir Telefon Alır 1 Sene Kullanır Yada 2 Sene.Sony'de Artık Eskiden Hatırlıyorsanız LG'nin Güncelleme Sorunu Vardı.Aynı Sorun Şimdi İse Sorun Sony'de.Xperia Sola Android 2.3.7'den 4.0.4'e Yükseltildi Ve Bir daha 4.1.2 Güncellemesi Gelmedi.Doğruyu Söylemek Gerekirse Sadece Rom'larla Yükseltilebiliyor.Ve Sony'nin Kazık Attığı Yeni Telefon Xperia E'de Bile 4.1.2 Gelirken Ve Donanım'ı Düşükken Nasıl Bu 4.1.2 Alıyor.Diğer Konu Menü Geçiş Kasıntıları.Eğer Sony Telefonunuz Varsa(Bendede Var Babamdada Var)Bir Canlı Duvar Kağıdı Koyun Hem Çok Kasıyor Hemde Kamera'ya Girmesi Öyle Bir Sorun Ki 5 Saniyede Giriyor.Ve Bir Konu İçin Tartışma Yapma.Şunu Unutma İnsan Bir Telefon Alır,1-2 Sene Kullanır.Fakat Telefona O Kadar 1100-1200 Lira Verip Güncelleme Gelmezse O Telefona Asla Yeni Diyemezsin.Anca Rom'larla.
nickin ne diyor sen ne diyor şaka mısın sen yav ? Sen de takmışsın sp kötü de kötü . Neyse sakinim .Cevap verecektim , vermeyecem. Uzamasın mesele .İyi forumlar.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Boş ver kardeşim değmez böyle insanlarla tartışmaya girmeye ben sp nin kamerası kötü dediğimde [MENTION=288507]|Elusive|[/MENTION] gibi cevap vereydi tatlı bir tartışmaya girerdik ama hem çok kötü tepki verdi hemde kendi kimliğini belli etmiş oldu boş ver biz konuya dönelim kardeşim

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Neyse Arkadaş Ne Alıcak Acaba?Ben Onu Merak Ediyorum.

Arkadaşlar Hiç Fark Ettiniz Mi?Telefonu Alacak Arkadaş Bir Kere Bile Yorum Yazmadı.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya sp kağıt üzerinde güzel telefon ben çok beğenerek almıştım.Mesela hep derler hd ekran ile full hd ekran arasındaki farkı hissedemezsin diye koyduk sp ile z yi yanyana açtık son parlaklık zde ekran bariz belli ediyordu kendini.Birde şöyle bişi var ekranın dokunmatik hissi hoş değil mesela telefonu yatağa bırakın elinize almadan kullanmaya çalışın çoğu kez algılamaz.Şarjı kurcalayınca çok çabuk bitiyor ama kendi haline bırakınca azalma çok çok az oluyor telefonda stamina modu var ama çağrı gelince o güzelim led yanıp sönmüyor stamina modundayken.Wifi çekim gücü g.m.d den note IIden s4 ten ve xperia zden daha kötü hepsiyle tek te denedik.Hoparlörü vasat yanında verilen kulaklık kulakiçi bile değil.Arka kapağının açılıpta bataryasının çıkmaması telefona yakışmamış yekpare olsa daha güzel olurdu.Kamerası aslında çok fena değil vasatın biraz üstü fakat gece kötü çekmesinin sebebi tek led flaş kullanıyor buda az aydınlatıyor bu yüzden resimlerde detaylar çok sönük çıkıyor.Yani bunlar ufak detaylar kullanınca anlarsınız yoksa telefon kağıt üstünde çok iyi.Bu fiyattan satabiliyorsa sırf donanımı için yoksa spnin çok artısı yok üzülerek söylüyorum çünkü o ışık olayı çok hoşuma gitmişti almadan önce.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ya sp kağıt üzerinde güzel telefon ben çok beğenerek almıştım.Mesela hep derler hd ekran ile full hd ekran arasındaki farkı hissedemezsin diye koyduk sp ile z yi yanyana açtık son parlaklık zde ekran bariz belli ediyordu kendini.Birde şöyle bişi var ekranın dokunmatik hissi hoş değil mesela telefonu yatağa bırakın elinize almadan kullanmaya çalışın çoğu kez algılamaz.Şarjı kurcalayınca çok çabuk bitiyor ama kendi haline bırakınca azalma çok çok az oluyor telefonda stamina modu var ama çağrı gelince o güzelim led yanıp sönmüyor stamina modundayken.Wifi çekim gücü g.m.d den note IIden s4 ten ve xperia zden daha kötü hepsiyle tek te denedik.Hoparlörü vasat yanında verilen kulaklık kulakiçi bile değil.Arka kapağının açılıpta bataryasının çıkmaması telefona yakışmamış yekpare olsa daha güzel olurdu.Kamerası aslında çok fena değil vasatın biraz üstü fakat gece kötü çekmesinin sebebi tek led flaş kullanıyor buda az aydınlatıyor bu yüzden resimlerde detaylar çok sönük çıkıyor.Yani bunlar ufak detaylar kullanınca anlarsınız yoksa telefon kağıt üstünde çok iyi.Bu fiyattan satabiliyorsa sırf donanımı için yoksa spnin çok artısı yok üzülerek söylüyorum çünkü o ışık olayı çok hoşuma gitmişti almadan önce.

Ben aynı şeyleri deyince millet bana saldırıyor:) açıkçası katıldığım bazı noktalar var. xperia sp tasarım,donanım olarak çok iyi bir telefon alttaki ışık olayı iyi ama kamerasının video çekimi iyi değil kendim test ettim netteki videolara baktım kullanan birisi tanımadığım için bilmiyorum ama benim hoşuma gitmedi onun dışında ayrıntılı inceleme fırsatım olmadığı için kesin bir yorum yazmayacağım

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tamamda Note 2 ile Xperia Spnin yeri çok ayrı . Note 2 daha büyük bir telefon dolayısıyla kameranın lensi ve sensör büyüklüğü daha büyük yani daha iyi çekim sunuyor sp orta segment note 2 phablet telefona giriyor yani biraz daha üst segment :)
Bence onunla alakası yok lumia 920 sp ile aynı büyüklük ve kalınlıkta mesele kamera iyiyse telefonun kalın olması spde kalın bir telefon güzel bir çift led flaş ve güzel bir lens kullansalardı iyi bir çekim yapardı sp de ama yapmamış adamlar maalesef kamerası vasatın üstü.S3 bile daha iyi çekiyor dedi ya çevredeki herkes o an bnm için bitti spnin kamerası.Her markadan beklerdim ama sony çok yanılttı beni.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bence onunla alakası yok lumia 920 sp ile aynı büyüklük ve kalınlıkta mesele kamera iyiyse telefonun kalın olması spde kalın bir telefon güzel bir çift led flaş ve güzel bir lens kullansalardı iyi bir çekim yapardı sp de ama yapmamış adamlar maalesef kamerası vasatın üstü.S3 bile daha iyi çekiyor dedi ya çevredeki herkes o an bnm için bitti spnin kamerası.Her markadan beklerdim ama sony çok yanılttı beni.

Sony sadece amiral telefonlarına özeniyor, diğerlerine ne gelirse doldur hesabı.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Exmor RS yalanmış hahahaha siz kendinizi böyle mi teselli ediyorsunuz Güncellemeye gelirsek artık düzenli olarak güncelleme veriyor ve LG ile kıyaslaman bile komik çünkü Lg hiçe yakın veriyor güncelleme Sonynin ses kalitesine gelirsek Sony seste lider hiç kusura bakma ama Htcnin koyduğu hoparlörle Sony nin sesinin kötü olduğunu söyleyemezsin ayrıca sadece Xloud değil Clear Bass , Walkman , Clear Stereo , 3D Surround ve daha birçok özelliği var kusura bakma ama çift hoparlörü hangi marka taksa o kadar sesi verir zaten o yüzden sen önce marka takıntılarını aşmalısın ayrıca Sony ses kalitesinde dünya devidir :))) 8mp ile 1.3 gibi çekiyorsan da bir 8mp ile birde 1.3 ile çekte görelim palavranın bu kadarıda olmaz

Büyüklüğü o anlamda kastetmemiştim ama neyse Lumia 920 ye dikkat edersen onlarda kamerayı yapıcam derken işlemci grafik birimi gibi özellikleri güçlendirememişler yani onlara yer kalmamış bunu söylemeye çalışıyordum

Sony sadece amiral telefonlarına özeniyor, diğerlerine ne gelirse doldur hesabı.
Plastikseverler derneği üst kurul üyesi memogoren :4:

0conan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese yorumları için ve ankette kullandığı oy için teşekkür ederim. Yorumlarınızı okudm ayrıca Teknosa sağolsun gittim bu telefonları iyice karıştırdım fotoğraflar çektim oyunlar oynadım videolar çektim çoğu şeyi yaptım sadece sarj performanslarını bilmiyorum. O da sarjdan çıkarmak yasak olduğu için :). Sonuç olarak s4 mini en baştan eledim, Xperia SP'nin kamerası güzel çekiyor gibi göründü en başta ama sadece normal alanlarda, hafif karanlıkta ve makro çekimde pek iyi değil ve galeriye geçişi bana biraz yavaş gibi geldi. One mini'yi teknosade değil başka bi mağazada inceledim gayet hoşuma gitti sadece ekranı birazcık ufak gibi ama yinede aşırı derecede hoş bir görüntüsü var ve ele tam oturuyor. Müzik açtığımda son sesteyken çok kalabalık bir mekanda bile öyle güzel duyuluyor ki sesi çok şaşırdım... Kısacası One mini almaya karar verdim. Yorumlar için herkese tekrardan teşekkür ederim... :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben xperia sp kullanıcıyım.
Telefon güzel ama şu wifi sorunu halen çözülmüş değil.
Wifi mesafesi iyi değil, kopmalar yaşanıyor.
xperia sp alacaklar beklesin. Aralıkta 4.3 güncellemesi gelecek.
O güncellemeye bir bakalım wifi sorunu düzelirse telefonu alabilirsiniz, wifi sorunu düzelmezse hiç uğraşmayın.
Wifi çok temel bir özellik. Sony bu sorunu çözmezse bu telefonu tavsiye etmem.
Wifi sorunu çözülürse bence çok iyi bir orta sınıf telefon.
Kamerası yeterli. O kadar da kötü değil.
Ledleri çok kullanışlı mesela s4 mini de hiç led ışığı yok.
Kasası çok kaliteli, donanımı çok iyi playstation kolu bağlanıyor.
Oyunları playstation koluyla oynayabiliyorsun.

srkn38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasım çok oyun oynarım ve şarj sıkıntısı çekmek istemiyorum dersen kabaca sp üzerine yoktur fakat multimedya olarak daha ağırlıklı istersen ve foto çektiğin de sıkıntı yaşamak istemezsen one mini ama arayüz ve hafif ele yakışan bi telefon dersen s4 mini seçimi sen yap hangisi öne çıkıyorsa ama ŞİKAYETLERİNE GELİNCE SP de DOKUNMATİKLE ilgili sıkıntılar ve güncelleme sıkıntıları var
one mini ye gelince sarj konusunda sıkıntı çekersin ayrıca ram ve hafıza artırma sıkıntısı var tabi
en son s4 miniye gelince çok ideal donanım olarakta yeterli bence ama öyle bi ekran ve donanıma 1900 mAh batarya yetersiz KARAR SENİN BANA SORSAN OPTİMUS G Yİ mutlaka düşün :D :lol:

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
One Mini

• HTC UltraPixel Kamera
  • BSI sensörü, 2,0 µm Piksel boyutu, 1/3" Sensör boyutu
  • Özel HTC ImageChip 2
  • F2.0 diyafram açıklığı ve 28 mm lens
  • Akıllı Flaş: Nesneye olan uzaklığa dayalı olarak otomatik ayarlanan beş flaş seviyesi
  • HDR Video ile 1080p Full HD video kayıt
  • Ön Kamera: BSI sensörlü 1,6 MP
  • Ön Kamera: 720p video kaydı
  • Sıralı Çekim, Sürekli Gül ve Nesne Kaldırma ile HTC Zoe™
  • Video Önemli Özellikleri ve HTC Share ile Galeri
  • Kesintisiz çekim ve VideoPic
  • Değişebilen oynatma hızları ile ağır çekim video kaydetme
  • Grafik İşlemci: Adreno 305
  • HTC BoomSound™

RAM : 1 GB DDR2
  • Qualcomm[SUP]®[/SUP] Snapdragon™ 400, çift çelirdekli, 1,4 GHz

HTC Sense™ ile Android™
    HTC BlinkFeed™

Yerleşik şarj edilebilir Li-polimer pil
    Kapasite: 1800 mAh
    Konuşma süresi:
    • 3G için 13,27 saate kadar
    Bekleme süresi:

• 3G için 692 saate kadar

S4 Mini

Teknik Özellikler:
  • İşlemci: Çift çekirdekli 1.7 GHz Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8960)
  • Grafik İşlemci: Adreno 305
  • Ekran: Super AMOLED 4.3 inç qHD (540 x 960)
  • RAM: 1.5 GB
  • Depolama: 8 GB + microSD
  • Ana Kamera: 8 Megapiksel, LED Flaş, HDR + 1080p video kaydı
  • Ön Kamera: 1.9 Megapiksel
  • Yazılım: Android 4.2.2 Jelly Bean + TouchWiz Nature 2.0 UX
  • Batarya: 1900 mAh
  • Kablosuz Bağlantılar: Wireless, Kızılötesi portu, Bluetooth 4.0, Glonass destekli GPS

Xperia SP

• İşlemci:Qualcomm Snapdragon MSM8960T 1.7 GHz Dual Core Krait
  • Grafik İşlemci: Adreno 320
  • Ekran: 4.6 inç 1280 x 720p Sony Bravia Engine
  • Ekran Koruması: Corning Gorilla Glass koruma
  • RAM / Depolama: 1 GB / 8 GB + microSD
  • İşletim Sistemi: Android 4.1.2 Jelly Bean
  • Ana Kamera: 8 Megapiksel Exmor RS + 1080P Full HD Video kaydı
  • Ön Kamera: VGA
  • Bağlantılar: LTE, Bluetooth 4.0, WiFi, DLNA, Dual Link 3G, NFC
  • Batarya: 2370 mAh
  • Ağırlık: 155 gram
  • İncelik:10mm
  • SAR Değeri: 0.79 w/kg

One Mini:1.318,23 TL
Xperia SP:1.108,61 TL
S4 Mini:1.062,05 TL Sizce hangisini alayım :/ Benim için kamera + Oyun performansı önemli

kamera ve oyunda en iyi gene xperia sp dir.

erso81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardaş nexus 4 al hepsini tokatla yaw :thumbup1:

murat8550

Asistan
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar bütçem tam bu aralıkta... bunlar ve nexus 4 ün kamera performansı karşılaştırılırsa sizce hangisi daha iyi...

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bütçem tam bu aralıkta... bunlar ve nexus 4 ün kamera performansı karşılaştırılırsa sizce hangisi daha iyi...
Spnin kamerası iyi olsa bile ekrandan dolayı kötü görünüyor one mini iyi ama ışığın az olduğu yerlerde.Işık olunca sapıtıyor bana kalırsa spyi ele ben olsam one mini alırdım kamera referans değil ama müzikte bariz one mini önde şıklık ve akıcılıkta var nexus 4ün tek artısı güncelleme vede performansı hafıza sorun değilse en iyisi bence one mini.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Millet sp demiş ama bence sen sadece oyun için alma. Oyunu one minidede oynarsın kasma donma olmaz. Guncelleme olarak htc artık devrim yaptı ve hemen veriyor. 1 gb ram var ama sense Arayuzu sana 500 mb boş ram bırakıyor. Kamera olarak ikiside muhteşem değil ama htc daha onde hatta git internete çekilmiş fotolara bak ikisininde. Ses olarak sp one mini nin yanından dahi gecemez hem boom soundlu çift hoparlör hemde Beats Audio var. Kasa ve tasarım olarak tartışmasız htc. Ekran olarak tft ekran aşırı sekilde berbat ötesi süper lcd 2 ise ona göre 10 kat daha iyi

erso81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
htc one'a 1300 tl vererek hem ultra bi mp3 keyfi veya sp ye 1100 vererek kamera vefotoğraf makinesi alacağınızı sanmayın sonuçta bunlar cep telefonu,nexus 4 teknik özellikleri ve şuan indirimli haliyle o telefonları bi adım geçmiş durumda tabi bu benim düşüncem

fenerlix73

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sp kullanıcısıyım kamera(s4 mini ile kıyaslama şansım oldu gece çekiminde çook geride kaldı ) ve tft ekran (ips ve amoled in yanına yanaşamaz ) bunları gözardı edersen

işlemci ve gpu çok başarılı

ayrıca LTE ve nfc olması ileriye dönük avantaj

bide MHL ile telefonumu hdmi ile tv ye bağlayabiliyorum s4 miniyi bağlamaya kalktık telefon kafayı yedi 3 4 dakikada anca kendine geldi nedenini anlayamadım note 3 ü de aynı mhl ile bağlamayı denedim hiç bi tepki vermedi tv de görüntüde gelmedi biz yanlış bişey yapmışta olabiliriz bunlar benim deneyimlerim

tft ekran hakkında;
tft ekran aslında kötü değil tabi yanında amoledli bi samsung olmadıkça renkler doğal görünüyo amoledi abartılı renk doygunluğuna sahip olmasının etkisi büyük
görüş açısı konusundada tft malum
ama bana biraz saçma geliyo telefonu birazda yandan kullaniym mi diyosunuz bu kadar takıntı yapılacak bi konu değil .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yorumları okudum ve sezdim hepsini tek tek okudum siz değerli insanların....
abim Sony Z kullanıcısı. ilk başlarda çok oynuyordu telefonla ve alev gibiydi. ancak banamısın demiyor hertürlü mükemmel performansı yaşıyordu. herneyse konuya geçeyim
Samsung kullanan arkadaşlarım vardı kamerası dışında diğer özelliklerinden memnun değillerdi.
hiç HTC kullanmadım ancak videolarını izledim gerçekten diğer firmalara göre tek başına hakkından gelebilcek bir telefon ancak. dahili hafızası olmadığı için beni hayal kırıklığına uğrattı. keşke extra hafıza kart girişi olsaydı.
Sony M alıcaktım. Z ile işlemcisi yeni nesil olduğundan çok cazip geldi görünüşü led ışıkları gibisinden. L modelini hiç saymıyorum M (bana göre) daha iyidir..
SP almaya karar verdim aralık ayının sonuna doğru fiyat düşerse direk kapacağım..
elbette kusurları var dinledim sizleri ve farkı gerçekten gördüm. ancak her insanın mükemmellik aradığı özellikler vardır.
Misal benim için Ses ve Hız önemlidir ve SP bu 3 telefon arasından en iyisi :)

qarizma369

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar sony xperia sp kullanıısı olarak ne kadar doğru secim yaptığımı anladım nedenmi one mini amiral gemisi xperia sp orta segment ama one mini ile kapısıyor ve one mini ile one nin arasında ufak tefek farklar dısında hiçbir farkı yok donanımsal olarak =)

birde kullanmayan arkadaslar xperia sp hakkında yorum yapmasın yok o kotu bu kotu diye

kamerası arkadasımda s4 mini var kamerasında sp den tek ustun yanı flaşı geri kalan durumlarda sp fark atıyor gece cekiminide kotu cekmiyor size onerim gidin bi mağazada elinize alın telefonu

ekranına gelince kişiden kişiye değişir o bende amoledin gereksiz parlaklığını sevmiyorum arkadas pilin dusmanı resmen sp yi almadan once yok guneste ekran gozukmuyor yok yandan bakınca gozukmuyor diye yere vuruyolardı aldığımda gordumki bitek telefonun arkasından bakına ekran gozukmuyor =)

btarya: hemen hemen tum telefonlardan iyi amiral gemilerine kafa tutar. hatta gectikleride vardır

donanımı: zaten anlatmaya gerek yok amiral gemilerine kafa tutabilecek ozellikte

ses: seste mono hapollör kullanan telefonlar icinde gayet güzel kimse kotu demesin bu birazda sizin telefonfaki muziklerinizin ses kalitesiyle ilgibişi ve ses ayarlarını duzgun yapmanızla ilgili bişi siz gidin youtubeden indirin sarkıları sonra ses kötü diyin oldu gozlerim doldu =)) kulaklık tamam ust seviye değil ama kulaklıktan bass felan istiyorsanız o özellikte sarkı dinleyin gidip 80 lerin sarkıcısı muslum gurses dinlerseniz bu iş olmaz =))

güncelleme: soruyorum size samsung orta segment kac telefona günelleme veriyor gecen senenin telegonu galaxy wonder makinayı aldığınız guncellemeyle iki sene kullandırttı samsung yanlış değilsem 2.4.3 diye bişi vardı xperia sp 4.3 aralık sonuna kadar alacak 4.4 için sadece amiral gemileri desede sony sp %90 4.4 ude alır :D birde ilk nexsus alır fln yarısı neden onu anlamıyom ben :D bide nexus iyi telefon olsada tipsiz be abi =)

malzeme kalitesi: one mini gibi aleminyom olmasada samsung gibi olduğuna pilastik değil elinize alınca fark edeceksiniz...

beyler sizde orda burda yazılanları fazla takmayın kafanıza gidin görün gözlemleyin kararınızı kendiniz verin =) inceleme videolarınına izleyin ama fazla kafaya takmayın =) herseyiyle güzel bi telefon kaldıki orta segment bi telefon bu ve s4 ve one gibi amiral gemisiyle kıyaslanan telefon dediğim gibi kararınızı kendiniz verin. kusursuz firma yoktur hepsinin birbirinden ustun ve kotu yanları var...

ve hic kimsenin telefonunu kotulemeyin adam beğenmişki almış sizene yok nexsus tan oneden size ne s3 gecen senenin telefoysa telefonu adam beğenmiş almış =) telefonu kullandıysanız iyi yanlarını kotu yanlarını yazın gitsin =)

son olarak : ben sp den memnunum arkadas sen foto cekmesini bilmiyorsann kameraya suc bulma ha gidipde kompakt makinanın da performanı bekleme =) isteyene örnek fotolarda paylaşabilirim =)