Önceden Çalışan Ekran Kartımdan Monitöre Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Crouse

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Dostlar önceden çalışan ekran kartımdan görüntü alamıyorum. Dün kartı temizledim, macununu yeniledim. Anakarta düzgünce yerleştirdim. VGA kablosunu taktım fakat görüntü gelmiyor. Fanı çalışıyor fakat görüntü gelmiyordu. Onboarda taktım orada da görüntü yok. Sonra başka bir kart taktım yine çalışmadı. Sorun nedir arkadaşlar bozulmuş mu bilgisayarım? Lütfen yardım edin.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Monitörünüzde sorun olmuş olabilir mi? Monitörünüze başka bir cihaz bağlayıp monitörünüzü test edebilir misiniz? Çünkü en azından onboard kısmından görüntü alabilmeniz gerek diye biliyorum.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
İşlemciniz nedir ? Onboard ekran kartı olan ve driverı yüklü bir model ise görüntü vermesi gerekir. Bunun haricinde monitör veya görüntü aktarım kablosunda sorun olabilir.

Crouse

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Monitörünüzde sorun olmuş olabilir mi? Monitörünüze başka bir cihaz bağlayıp monitörünüzü test edebilir misiniz? Çünkü en azından onboard kısmından görüntü alabilmeniz gerek diye biliyorum.
Kendi başınayken çalışıyor fakat "No video output" yazısı geliyor karşıma hep. Kablonun yönlerini değiştireceğim şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciniz nedir ? Onboard ekran kartı olan ve driverı yüklü bir model ise görüntü vermesi gerekir. Bunun haricinde monitör veya görüntü aktarım kablosunda sorun olabilir.
İntel Core2 Quad Q9400

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Harici ekran kartını yuvasından sökün ve dahili ekran kartından bağlayın bilgisayarı monitöre...

Crouse

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Harici ekran kartını yuvasından sökün ve dahili ekran kartından bağlayın bilgisayarı monitöre...
Onboarda bağladım olmadı. Monitör ile ekran kartının bağlandığı kablonun yerlerini değiştirdim yine olmadı. Sorun anakartta, kabloda veya monitörden.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Onboarda bağladım olmadı. Monitör ile ekran kartının bağlandığı kablonun yerlerini değiştirdim yine olmadı. Sorun anakartta, kabloda veya monitörden.
Yaptığın işlemden sonra anakart kilitlenmiş olabilir. Bu durumda "cmos reset" atmalısın...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Anakartın marka ve modeli nedir?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555

Crouse

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Onca şey düşündüm ama aklıma hiç RAM temizlemek gelmedi. Eğer sizinde başınıza gelirse arkadaşlar RAM'lerinizi silgi ile güzelce silin ve eskisinden farklı bir biçimde yerleştirin RAM'lerinizi. Saçma gelebilir size ama düzeldi.