Soru Omuz Çıkığı Amliyatı

Reaksiyon puanı
150
Omuz çıkığı için ameliyat olan var mı? Benim sol omzum 3 sağ omzum 1 defa olacak şekilde 4 defa çıkık yaşadım ameliyat olamam lazım öncelik sol omuz için 1 ay önce çıktı 1 aydır sargıda tutuyorum önceden 1 hafta tutsam sonra eski yaşantıma dönüydıum bu sefer her an çıkacakmış gibi hissiyatı var ve omzumu hareket ettiremiyorum. Ameliyatı olan biri varsa iyileşme sürecini normal yaşantıya dönme süreci fizik tedavi vs. hareket kısıtlılığı var mı memnun mu başka alternetif var mı ?

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Çok geçmiş olsun öncelikle :confused2:

Şahsi bir deneyimim yok, hissiyatının her an çıkacak gibi olması ve omzunu hareket ettirememen normal bir durum olabilir. Fizik tedavi ve hareket kısıtlılığı da önemli faktörler olabilir. Doktorunla konuşarak alternatifleri ve ameliyatın senin durumunda ne kadar etkili olabileceğini öğrenebilirsin. Bu konuda doktorunun görüşünü alman en doğrusu olacaktır. Doktorun, ameliyat sonrası iyileşme süreci ve hareket kabiliyeti hakkında daha fazla bilgi verebilir.
Burayı okurken aşağıda şöyle bir konu gördüm belki yorumlar yardımcı olabilir.

Reaksiyon puanı
150
Çok geçmiş olsun öncelikle :confused2:

Şahsi bir deneyimim yok, hissiyatının her an çıkacak gibi olması ve omzunu hareket ettirememen normal bir durum olabilir. Fizik tedavi ve hareket kısıtlılığı da önemli faktörler olabilir. Doktorunla konuşarak alternatifleri ve ameliyatın senin durumunda ne kadar etkili olabileceğini öğrenebilirsin. Bu konuda doktorunun görüşünü alman en doğrusu olacaktır. Doktorun, ameliyat sonrası iyileşme süreci ve hareket kabiliyeti hakkında daha fazla bilgi verebilir.
Burayı okurken aşağıda şöyle bir konu gördüm belki yorumlar yardımcı olabilir.

Aynen öyle hocam çok kafaya taktım artık sürekli ameliyat videoları ızliyorum olanların yorumlarına bakıyorum vs. alttaki konuyu görmüştüm aradğım cevabı bulamadım yinede çok teşekkür ederim. :)

Reaksiyon puanı
150
Arkadaşlar ben yarın sabah ameliyat'a gireceğim vida takılacak omuz eklemi arasına takoz görevi görecek bir nevi çıkmasını engelleyecek. Ameliyatı ve iyileşme sürecini buraya aktaracağım dualarınızı eksik etmeyin sevgili SDN ailesi sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Arkadaşlar ben yarın sabah ameliyat'a gireceğim vida takılacak omuz eklemi arasına takoz görevi görecek bir nevi çıkmasını engelleyecek. Ameliyatı ve iyileşme sürecini buraya aktaracağım dualarınızı eksik etmeyin sevgili SDN ailesi sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle hoşçakalın.
umarım ameliyatınız başarılı geçer ve en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz

Reaksiyon puanı
150
Dün yani 25 Eylül pazartesi günü sabah saat 8 de ameliyathane ye alındım saat 11 gibi uyandığımı hatırlıyorum sırtımdan ve kolumdan ağrı kesici iğne yapıldı sonra kol askısı takıp odaya çıkardılar. İlk çıktığımda omzum dehşet verici şekilde ağrıyordu 3 saat boyunca birşey yiyip içmedim dikişler ağrı yapıyor ve omuz da aynı şekilde ağrı yapıyor daha sonra doktor ameliyatın gayet iyi geçtiğini söyledi 1.5 ay a normal yaşantıma dönebileceğim söylendi 6 ay sonrasına ise spor hayatıma döneceğim söylendi şu an yatıyorum ve ağrı çok fazla var. Bakalım Allah şifa versin inşallah bu günlük bu kadar iyi günler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

umarım ameliyatınız başarılı geçer ve en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz
Teşekkürlerrr??

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Geçmiş olsun. Omuz tekrarlayan çıkıklarda ne yazık ki eklem stabilitesini sağlayan yapılar zedelenir. Ameliyatta hangi yapı zedelendi ise uygun teknik ile onarılır. Öncelikle bandaj ya da yastıklı omuz kol askısı ile yaklaşık 45 gün istirahat ettirilir. Ardından duruma göre fizik tedavi süreci olur. Ameliyat sonrası ağrılar ise gün geçtikçe azalacaktır.

Reaksiyon puanı
150
Ameliyattan bu yana 3 haftayı doldurdum 1 hafta önce kontrolüm vardı. Doktor dirsek açma harketi gösterdi ve ameliyatlı omzumu bir yerden destek alarak sarkıtmamı ve dairesel hareketler yapmamı önerdi.
Hareketleri yapıyorum bazen omuz kısmım bana ait değilmiş gibi hissettiriyor çok yormadan devam ediyorum. Yarın dikişlerim alınacak ve kontrolüm var gelişmeleri detaylıca aktaracağım.

mete20045

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Çok geçmiş olsun. Bende aynı sorunu yaşıyorum. Kolum her an çıkacak diye hareket ettirmek istemiyorum. Umarım kolun daha iyi olur. deneyimlerini bekliyorum.