'Ölüm tarihi'nin peşindeler!

Reaksiyon puanı
10,325
'Ölüm tarihi'nin peşindeler!

120820131751539244331.jpg

İngiliz bilim adamları ömrü tahmin edebilen bir 'ölüm testi cihazı' geliştirdi. Cildin hemen altına yerleştirilen lazer sinyal, kişinin vücudunun ne kadar yaşlandığını ölçüyor. Lazer ışını ağrısız olmakla birlikte kanser ve bunama hastalıklarını test etmek için de kullanılabilecek.

Daily Mirror gazetesindeki habere göre, kol saati şeklindeki cihaz, vücudun ne kadar hızda yaşlanacağını hesaplamak için kılcal damarlar içindeki en küçük kan damarlarını analiz ediyor.

Lazer, bu hücrelerin işleyişini ölçerek aynı zamanda bir kişinin ne kadar yaşayacağını tahmin ediyor. '0' ile '100' arasında derecelenen cihazda '0' ölü anlamına gelirken '100' en uygun durumdaki vücut anlamına anlamına geliyor. Bilim adamları bu derecelendirmeleri kullanarak kişinin ne kadar yaşayacağını hesaplayabiliyor. İngiltere'deki Lancaster Üniversitesi'nden fizik profesörleri Aneta Stefanovska ve Peter McClintock tarafından patenti alınan cihazın birkaç yıl içinde doktorların kullanımına sunulması bekleniyor. Gazeteye konuşan Prof. Stefanovska, giderek büyümeye elverişli bir veri tabanı oluşturmayı amaçladıklarını belirterek böylece her insanın bedensel ölçümünün yapılabileceğini bunun sonucunda da tam olarak kaç yıl daha yaşayacaklarını tahmin edebileceklerini söyledi.

KaYnaK

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Rosso muydu Russo muydu ne biri, illuminati itirafçısı bi' abi olur.
İlluminati insanlara çip takacak,onları kontrol altında tutacak filan demişti !

Not:Robot olacaksın demiyordu yalnız yanlış anlamayın.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Biyolojik olarak vücudun çöküş zamanı tahmin edilebilir ama ölümün binbir çeşidi var

nbthnknt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence bu ne kadar yaşayacağından çok, insanın kendini ne kadar eskittiğini ölçen bi cihaz :)

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Birader eğer hesaplanabiliyorsa büyük başarı teorik imkan var. Ancak

Göktaşı möktaşı çarpması kullanıcı hatasına girer :p

Onu bende hesaplayabiliyorum ki ..

Bi insan ne kadar yaşayacağını tahmin edemiyorsa hiç yaşamasın daha iyi.. Biyolojik olarak insan kendisi de bunu yapabilir.Mekanik bir desteğe ihtiyaç yok.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Onu bende hesaplayabiliyorum ki ..

Bi insan ne kadar yaşayacağını tahmin edemiyorsa hiç yaşamasın daha iyi.. Biyolojik olarak insan kendisi de bunu yapabilir.Mekanik bir desteğe ihtiyaç yok.
yapma allah aşkına sen ne kadar yaşayacağını biliyormusun yani

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok saçma bir cihaz. İnsan ölüm zamanını bildiği zaman ne olacak?

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Cihaz baktı adam ölmüyor, çaktırmadan salacak zehiri. Yalancı çıkacak hali yok ya.. :D :D

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ölüm gelecektir önemli olan ona hazır olmak belki yarın belki yarından da yakın ;)

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
söyle kaç yılın kaldı ?

yapma allah aşkına sen ne kadar yaşayacağını biliyormusun yani

Yani tam nokta atışı yapamayacağımıza göre, bu cihaz da yapamayacağına göre şöyle insanın yaşama süresi kendisine göre aşağı yukarı bellidir.

Ben dengesiz beslenen düzensiz uyuyan üstüne üstlük kalbinde ufak sorunları olan birisi olarak maksimum 55 diyorum başka da birşey demiyorum.Yani benim gibi adamlar ayakta ölür.Yatakta değil.Yani bir 25-30 yılım falan var . 3 Sene sonra kalpten gidersek o da kullanıcı hatasına girer göktaşıyla aynı olasılık.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yani tam nokta atışı yapamayacağımıza göre, bu cihaz da yapamayacağına göre şöyle insanın yaşama süresi kendisine göre aşağı yukarı bellidir.

Ben dengesiz beslenen düzensiz uyuyan üstüne üstlük kalbinde ufak sorunları olan birisi olarak maksimum 55 diyorum başka da birşey demiyorum.Yani benim gibi adamlar ayakta ölür.Yatakta değil.Yani bir 25-30 yılım falan var . 3 Sene sonra kalpten gidersek o da kullanıcı hatasına girer göktaşıyla aynı olasılık.
56 yı görürsen seni vurduracağım bir kiralık katile

Reaksiyon puanı
10,325
ölümle ilgili ne zaman bir haber okusam şair erdem bayazıt'ın şu dizeleri gelir aklıma hep:

"ölüm, ne uzak bize, ne yakın bize ölüm,
ölümsüzlüğü yendik, bize ne yapsın ölüm!"

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
ölümle ilgili ne zaman bir haber okusam şair erdem bayazıt'ın şu dizeleri gelir aklıma hep:

"ölüm, ne uzak bize, ne yakın bize ölüm,
ölümsüzlüğü yendik, bize ne yapsın ölüm!"

Bu da şairlerin sultanından :)

Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber...
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?
Öleceğiz müjdeler olsun, müjdeler olsun!
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Yedi Tepeli Şehrimde Bıraktım Gonca Gülümü,
Ne Ölümden Korkmak Ayıp, Ne de Düşünmek Ölümü...

:)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Türkiye de bilim keşke gelişse... Keşke ellerinden tutan olsa.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Gidenlerin gelmediğini göre bile,
Günahlardan bir türlü sıyrılamadık.
Ölmekten değil de sonrasından kaygılandık,
Ve bu yüzden ölümün önüne yürek koyamadık.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Töveb tövbe. Şimdi zenginlerimiz bunu taktırırlar. Adamlar son isteklerini saate göre yapacaklar artık :D Birde saat bozuk olursa. Adam ölmezse :D Kemal sunalın filmine benziyor :clap::thumbup: