Soru Okumak istemiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Atlas Olta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Okumak istemiyorum.
Ders çalışmak vs çoook sıkıcı geliyor.
derslerimi çok dinlemiyorum.
Ama ailem ve yakınları okumamda ısrar ediyor ve çıraklık eğitime gidemiyeceğimi söylüyor.

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Okumayacaksan bir meslek edinmen ve o meslekte iyi bir seviyeye gelmen gerekiyor. Ama böyle olsa bile her zaman diploması olan kişilere karşı 3 - 0 geride olacaksın. Mesela bir firma eleman alımı yapacak. Teoride konuya en hakim olanı işe almak isterler ama her zaman diploması olanı alırlar. Bende liseden sonra okumadım ve pişmanım. Çevremde benimle aynı işi yapıp aslında hiç bir şey bilmeyen kişiler benden çok çok daha iyi seviyelerde çalışıyorlar. Çünkü benden tek artıları diplomaları olmaları.

Bu diploma olayı öyle enteresan bir şey ki mezun olduğun bölümle alakasız bir işe girmek istediğinde yine o diploma işe yarıyor. Çünkü karşı tarafın gözünde üniversite mezunu vasfına sahip oluyorsun. Bence diploma, doğal olarak okumak şart.

Atlas Olta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Okumayacaksan bir meslek edinmen ve o meslekte iyi bir seviyeye gelmen gerekiyor. Ama böyle olsa bile her zaman diploması olan kişilere karşı 3 - 0 geride olacaksın. Mesela bir firma eleman alımı yapacak. Teoride konuya en hakim olanı işe almak isterler ama her zaman diploması olanı alırlar. Bende liseden sonra okumadım ve pişmanım. Çevremde benimle aynı işi yapıp aslında hiç bir şey bilmeyen kişiler benden çok çok daha iyi seviyelerde çalışıyorlar. Çünkü benden tek artıları diplomaları olmaları.

Bu diploma olayı öyle enteresan bir şey ki mezun olduğun bölümle alakasız bir işe girmek istediğinde yine o diploma işe yarıyor. Çünkü karşı tarafın gözünde üniversite mezunu vasfına sahip oluyorsun. Bence diploma, doğal olarak okumak şart.
Kısaca ne okursan oku ama oku diyorsunuz.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Ben ekonomi okudum ama…
Ailemden kalma şirketim var…
İnşaat alanında faaliyetteyim belli bir seviyeye geldim ve artık okuduğum mesleği yapmıyorum…

Hatta ayda 1 milyon maaş teklifini geri çevirdim üst düzey bir ekonomi teklifiydi…

Ben bir ailenin bir çocuğuyum…Kız yada oğlan benden başka kimse yok…

Onun yerine ben bilgi ve deneyimi mi kendi aile şirketime verdim şuanda ayda 1 milyondan fazlam var eksiğim yok çünkü para yönetimim sayesinde şirket on kat büyüdü…

Demem o ki neolursan ol ama oku ben kendi işimde faydasını gördüm…
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oku ama sadece diploma almak için okuma hatta diploma olayını unut…
Çünkü sadece diplomaya odaklanırsan okusanda bir kâğıt parçası sahibi olarak kalırsın…
Çünkü okuduğun işte yani kendi mesleğinde belli bir yere gelmen için hem diploman olmalı hemde başarılı olmalısın…
Başarının yolu ise bilgi ve deneyimden geçer…
Dersler de aldığın bilgiyi meslek hayatında edindiğin deneyim ile iyi harmanlarsan geleceğin çok açık olur

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
Reaksiyon puanı
2,294
Sırf insana katacağı vizyon için bile üniversite okunur. İlle de okumayacağım diyorsan şu sorulara kendi içinde cevap vermen gerek.

İyi bir meslek edindim mi?
Bu meslekte iyi bir yere geldim mi? Gelebilecek miyim?
Bu meslek benim mutlu olduğum meslek mi?
Gelecekte hayatımı bu meslek ile idame ettirebilecek miyim?

Hepsine evet cevabı veriyorsan liseden sonrası sana kalmış.

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,229
Kardeşim okumak iyidir öğrenmek iyidir şimdi küçüksün değerini bilmiyorsun bak ben okumadim daha sonra aciktan okudum ve gunlik hayatimda ekmek alirken dahi eksikliğini bazen hissedersin

Fakat okumak zorla olabilecek birşey değil ama sana söyliyim okumazsan geleceğine bir yatırim yapmazsan çok pişman olursun

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Sevdiğin Bir Alan Vardır İlla Ki Araştırmaya Heves Katacak Örneğin Spor Olur? GYMe Gitmeyi Seviyorsan Protein Tozları Ve Nutrion Üzerine Araştırabilirsin Ya Da Teknoloji Seviyorsan Teknoloji Araştırması Yapabilirsin Sevdiğin Alanı Bulup Önce Araştırma Ve Öğrenimi Kazanmaya Çalış Ama Oku Derslerde De Bu Araştırmacı Bilincini Katkıya Çevirirsin :)

ATO-01

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Bence okuyun, illa okumayacaksanız da şimdiden bir meslek bulun