Okullar tatil olması ile ilgili henüz bir açıklama geldi mi?

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Okullar tatil olması ile ilgili henüz bir açıklama geldi mi?

Son düzenleyen moderatör:

_Abhaz_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
16:30 da açıklama yapılacak dedıler ama yapılmadı bence tatil etmezler şimdilik ilerde ne olur bilmem ama

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,262
net tatil yapılmalı bence

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Tatil olmasını gerektiren bir durum söz konusu değil arkadaşlar. Eğer yapılırsa bu tamamen panik havasına girecek demektir. Panik yaratmak zaten en kötü senaryo..
bence de panik olursa kötü şeyler olabilir.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Bugün olmassa en geç iki hafta içinde olacak az önce çapa hastanesindeyim...Hastanenin önünde tanklar var..askerler var..polisler var...istanbul karantinaya alınacak...sıkıyönetim geliyor..çapa hastanesinin üstünde askeri helikopterler anons yapıyor....hala anons yapıyor...durum vahim...
benim bi arkadaş da manisaya gitmişti. Hastanede koronalı birini indiriyorlardı çekerken ne çekiyorsun diye üstüne koşmuşlardı.

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Bence virüs yayılırsa ancak öyle tatil yaparlar. Yoksa birlikte zaman geçirenler sadece öğrenciler değil.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Anca yayılınca tatil yapacaklar. Bir şeyden ders çıkarmak almak için illa birkaç şeyleri kurban edeceğiz...

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Bence Okullar tatil edilmez. Edilmesi size zarar 1-2 ay sonra bu sefer yaz ortasında sıcakta okula çağırırlar herkesi devlette bu senede böyle olsun olmaz müfradat neyse bitirtirler. Zaten okullar tatil olsa ne çocuğun babası işe gidecek kahveye gidecek markate manava gidecek kapacak oldumu kapar eve getirir virüsü. Veya çocuklar okul tatil diye 1 ay evde kapalımı duracak illaha dışarı çıkacak. Tüm Türkiye'de hayatı durdurman gerekir buda imkansız gibi birşey.

Neredeyse 2-3 aydır var bu Korona virüsü muhabbeti ve toplasan dünyada 4615 kişi ölmüş. Ölenlerin yüzde 90'ıda 60 yaş üstü zaten bir ayağı çukurda olan insanlar. Ben hiç sağlıklı olup genç yaşta veya çocuk yaşta bu virüsten ölen duymadım.

Şu site an ve an dünyada virüs olan virüsten ölen kişi sayılarını yayınlıyor takip edebilirsiniz. Bence bu virüsü biraz abartıyorlar.

RisKatOr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının ortaya çıkmasının ardından okulların neden tatil edilmediğini açıkladı.

"İki şekilde düşünmek lazım. Kapatılabilirdi ama çocukların eğitiminin devam etmesi de çok önemli. İkinci bir vaka olursa ya da yurt dışından gelenler fazla, o zaman okul tatili, kalabalık alan gibi konular yeniden gündeme gelir. Eğer bu çocuklar anneanne ve dedelerinin yanına gideceklerse risk oluşturacaklar mı? Ya da biz okulları kapatırsak çocuklar alışveriş merkezlerine mi gidecekler? Verileri biraz daha takip etmemiz, dışarıdaki riski biraz daha takip etmemiz gerekiyor. İtalya'da vakalar rekor seviyede. Yarın da olabilir, bir hafta sonra da olabilir. Riskin ne kadar büyüdüğüne bakmamız lazım. Okullar tatil edilmeyecek kararı bugüne özgü bir karar."

Reaksiyon puanı
10,327
Bugün olmassa en geç iki hafta içinde olacak az önce çapa hastanesindeydim... durum vahim...
Hastanede koronalı birini indiriyorlardı çekerken ne çekiyorsun diye üstüne koşmuşlardı.

Ülkede gereksiz panik havası yaratmak amaçlı demeç, beyanat, yorum, mesaj vs. suçtur yeğenlerim. Anlar anlamaz, bilir bilmez, o öyle demiş, bu böyle demiş gibi işin gerçek olarak aslını faslını bilmeden saçma sapan şeyler konuşmamanızı tavsiye ederim.

Fatih PORTAKAL gibi muhalif bir gazeteci bile Sağlık Bakanına teşekkür etti; Açık ve şeffaf olduğu için. Bırakın bu işleri. Devletinize güvenin ve rahat olun.

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
İşte İbrahim Kalın'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

16 Mart tarihinden itibaren okullar tatil edilecek. 23 Mart tarihi itibariyle öğrencilerimiz uzaktan eğitimle öğrenimlerine devam edecek.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Annem şimdi geldi dediki okullar 3 hafta tatil ama şimdiden söyliyim büyük ihtimal öyle değil.

batuhanefe21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
şimdi açıklama yapıldı 1hafta tatil haftaya okullar !!
Mesaj otomatik birleştirildi:

haberlerde öle yazıyor :)

Livia sas Junius

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,558
türkiye'de sadece bir kişide olduğuna inanmıyorum. ama çocuklar ve gençler yaşadı.

not: ders vermeye çalışanı üzerim. bakanın şeffaflığına inanıyor ve ben de bilgilendirme sorumluluğunu takdir ediyorum. sadece virüsün yayıldığına ama henüz teşhis edilmediğine inanıyorum. yani henüz kayıtlı olarak olmasa da fiziksel olarak bu topraklarda olduğunu düşünüyorum.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
türkiye'de sadece bir kişide olduğuna inanmıyorum. ama çocuklar ve gençler yaşadı.

not: ders vermeye çalışanı üzerim. bakanın şeffaflığına inanıyor ve ben de bilgilendirme sorumluluğunu takdir ediyorum. sadece virüsün yayıldığına ama henüz teşhis edilmediğine inanıyorum. yani henüz kayıtlı olarak olmasa da fiziksel olarak bu topraklarda olduğunu düşünüyorum.
umarım italya gibi olmayız ya