Soru Okulda sigara yakalattım

merttp_18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okulda arama oldu müdür yardımcısı ve hocayla 3 kişi vardı hoca sınıfa gelmiş benimde saklayacak yerim yoktu çantaya attım sonra aradılar üstleri sonra çantada gördüler paketi yakalattım ve isim aldılar birşey olur mu?

Reaksiyon puanı
8,024
Sigara yakalatmanın cezası kınama veya uzaklaştırma oluyor. Sizden savunma isteyecekler sonrasında kurul toplanıp nihai kararı verecek. Değer miydi havalı gözükmek için lise çağında bu tarz şeylere girişmeye, kınama da alsanız uzaklaştırma da alsanız bu sicile işleniyor ve üniversitede hatta işe girerken bile karşınıza çıkıyor. Geçmiş olsun.

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Okulda arama oldu müdür yardımcısı ve hocayla 3 kişi vardı hoca sınıfa gelmiş benimde saklayacak yerim yoktu çantaya attım sonra aradılar üstleri sonra çantada gördüler paketi yakalattım ve isim aldılar birşey olur mu?
Pek sicile işleyeceklerini zannetmem defalarca yakalandım lise hayatımda. Kapalı alanda sigara kullanma cezası kestiler genellikle gidip onu ödüyosun. İçerken yakalanmamışsın. Ailende kullandığını biliyorsa bir problem olmaz. Gidip müdür yardımcınla vs konuşabilirsin ama.

Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimal uzaklaştırma alırsın, ama içip içmemeni göstermemişsin. Oda var. Her şey olabilir.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,930
Ailene söyleyebilirler onun dışında yasal hiç bir problemi yok. İçerken yakalasalar para cezası kesilir belki disiplin. Bu durumda seni disipline gönderirlerse sende paket benim değil babamındı dersin.

Apheiron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sigara yakalatmanın cezası kınama veya uzaklaştırma oluyor. Sizden savunma isteyecekler sonrasında kurul toplanıp nihai kararı verecek. Değer miydi havalı gözükmek için lise çağında bu tarz şeylere girişmeye, kınama da alsanız uzaklaştırma da alsanız bu sicile işleniyor ve üniversitede hatta işe girerken bile karşınıza çıkıyor. Geçmiş olsun.
Okulda disiplin veya kınama aldı diye hayatında olumsuz bir şey yaşayan daha görmedim. Disiplin vs öğrenciler uslu dursun diye çıkartılmış önemsiz bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ailen biliyorsa çok sıkıntı çıkmaz ama bilmiyorlarsa zaten eve bildiri gidecek boks maçı için hazırlan. Disiplin yer misin bilmem ama müdürle konuşup halledebilirsin.

Reaksiyon puanı
8,024
Okulda disiplin veya kınama aldı diye hayatında olumsuz bir şey yaşayan daha görmedim. Disiplin vs öğrenciler uslu dursun diye çıkartılmış önemsiz bir şey.
Mavi yaka olarak işe girildiğinde elbette çok sıkıntı etmezler. Ancak beyaz yaka olarak kurumsal firmalara başvurduğunda açıkça bunu gerekçe sunup başvurunu geçersiz sayan birçok şirket var. Öğrenciler uslu dursun diye çıkartılmış önemsiz bir şey değil yasal olarak belirli çerçevelerde düzenlenen uyarı,yaptırım bunlar.