Okul Tableti MAC Adresi

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Dostlar, malumunuz okulda internete giremez olduk.Bunun nedeni MAC adreslerinin engellenmiş olması.Elinde MEB'in verdiği tabletlerden olan varsa MAC adresini öğrenip özelden mesaj atarsa bende telefon MAC adresimi Tabletin MAC adresi olarak değiştirip bağlanmayı umuyorum.Ama işe yarar mı bilmiyorum.Yardım ederseniz önemli bir sıkıntıyı aşmış olucaz :thumbup:

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Hadi yahu korkmayın tableti yemicez sadece mac adresiyle internete bağlanmayı deniyeceğiz.

bilgisayar_kafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, MAC adresiyle yapabileceğini sanmıyorum ama MAC adresini şu yolla öğrenirsin: Uygulamalar>Ayarlar>Tablet Hakkında>Durum>Aşağı in MAC adresini buldun. :thumbup:

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Merhaba, MAC adresiyle yapabileceğini sanmıyorum ama MAC adresini şu yolla öğrenirsin: Uygulamalar>Ayarlar>Tablet Hakkında>Durum>Aşağı in MAC adresini buldun. :thumbup:
Kimlik doğrulama sorunu oluyor bağlanırken.Bunun nedeni de MAC adresi.benim tabletimin anakartı yandığı için bakamıyorum.O yüzden başkalarından rica ediyorum.Birisi mac adresini yazsa bende deniyeceğim.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Kimlik doğrulama sorunu oluyor bağlanırken.Bunun nedeni de MAC adresi.benim tabletimin anakartı yandığı için bakamıyorum.O yüzden başkalarından rica ediyorum.Birisi mac adresini yazsa bende deniyeceğim.
olmaz öyle her donanımın mac adresi farklıdır

bilgisayar_kafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şifrenin doğru olduğundan emin misin?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir kere ağ virüs kapmış, bozulmuş ya da sorunlu olabilir.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Şifrenin doğru olduğundan emin misin?

Bir kere ağ virüs kapmış, bozulmuş ya da sorunlu olabilir.
Şifrede sıkıntı yok.Okulun tabletleri bağlanıyor diye biliyorum.Basit bir şekilde mac adresini değiştiricem o kadar.Olacağından eminim.

Bende yok o tabletten. Olsa.
Yeni gelen tabletlerden olması gerekmiyor.Eski tabletlerde oluyor.Ama dediğim gibi benimkinin ana kartını yaktım :blushing:

bilgisayar_kafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şifrede sıkıntı yok.Okulun tabletleri bağlanıyor diye biliyorum.Basit bir şekilde mac adresini değiştiricem o kadar.Olacağından eminim.

Yeni gelen tabletlerden olması gerekmiyor.Eski tabletlerde oluyor.Ama dediğim gibi benimkinin ana kartını yaktım :blushing:
MAC adresini değiştireceğine emin misin? Ayrıca okulun internetin bir problem olabilir. ağ modemine giriş yap. o nasıl diyorsan 192.168.1.1 adresine gir. oradan 2 tarafada admin yaz. modemin bilgileri burada.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
MAC adresini değiştireceğine emin misin? Ayrıca okulun internetin bir problem olabilir. ağ modemine giriş yap. o nasıl diyorsan 192.168.1.1 adresine gir. oradan 2 tarafada admin yaz. modemin bilgileri burada.
Mac adresleri değiştirilemez olarak tasarlanmıştır fakat bu kural bozulabilinir

Reaksiyon puanı
16,118
araya kçük bir router sokup clent modda onun mac adresini değiştirebilirsin.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Belki sadece seçili mac adreslerine izin verilmiştir?

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bize 2 sene önce etab 4 dağıtmışlardı. Onun mac adresini vereyim.

44:39:c4:3f:7b:ab

Hayrını gör :D

bilgisayar_kafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hangi cihazın MAC adresi? kendi tabletinin anakartını yaktığını söylüyorsun.:cursing::confused1: okulun interneti çalışmıyor diyorsun:blink::blink:

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Hangi cihazın MAC adresi? kendi tabletinin anakartını yaktığını söylüyorsun.:cursing::confused1: okulun interneti çalışmıyor diyorsun:blink::blink:
Yahu niye sinirleniyorsun kardeşim :D Bak adamın kafası çalışıyor. [MENTION=385184]rawkid[/MENTION]

Bize 2 sene önce etab 4 dağıtmışlardı. Onun mac adresini vereyim.

44:39:c4:3f:7b:ab

Hayrını gör :D
Heh, işte bu kardeşim :clap: Bende bunu istiyordum zaten :D Pazartesi deniyelim bakalım.Büyük ihtimalle olur.

bilgisayar_kafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uyacak mı bakalım? her cihazın Mac adresi farklıdır diye biliyorum. ama yine de senin kararın

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Uyacak mı bakalım? her cihazın Mac adresi farklıdır diye biliyorum. ama yine de senin kararın
nesi farklı olucak ? Olay çok basit.Mebin tabletlerinin Mac adresi sadece wifi'ye bağlanabiliyor.Diğer mac adreslerinin hepsini engelliyor.Bende kendi mac adresimi tabletin mac adresiyle değiştirip bağlanmayı deniyeceğim.Uyup uymaması sorun değil eğer okul tabletleride bağlanmıyorsa zaten hiç bir cihaz bağlanmaz.(Okul tabletleri bağlanıyor)
Nasıl uyucak yada uymayacak onu anlamadım ben ?