Okçuluğa gideceğim de tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Bir de birkaç sorum var...

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Okçuluğa merak sardım. Belki bilirisiniz yabancı bir dizi var. Arrow diye. Onun kadar atamıcağımı bilsem de öğrensem yeter :biggrin:. Bir de her gün gitsem kaç günde yay oka geçerim. Ayrıca tecrübelerinizi de paylaşın. Teşekküerler :w00t:.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
şirketin okçuluk klübünün çocuklara verdiği eğitim sırasında bu sene hayatımda ilk kez 1 tane ok atma deneyimim oldu. açıkçası beklediğimden baya farklı bir deneyim oldu.

öncelikle yayı germek baya güç gerektiriyor. sporcu kökenliyim ve sürekli aktif spor da yapıyorum ama yayı gerdikçe resmen kollarım titredi. hoca da diyorki "daha ger, daha ger, yoksa gitmez." biran önce elinden oku çıkarmak ta gerekiyor çünkü bekledikçe daha da kolun titriyor. bir de oku battal gazideki gibi parmak aralarıyla tutmuyor muşuz. ipin ortasında bir çeltik varmış, okun arkası oraya giriyor ve yalnız ip tutulup çekiliyor. :)

1 tane ok attık verdiğimiz öğüt 1 milyon :D. ama ilk atışta 20 metreden neredeyse tam ortadan vuruyordum. ee askerliğin faydaları, göz gez arpacık :D

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Bende NTV SPOR da gormustum abımızın dedıgı gıbı kas gerektıren bır ıs bu ıse baslamadan şu lastik kas şeysıyle çalışman lazım

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Bende merak salmistim. Sonra bir baktim tüm calisma yerleri Anadolu yakasinda. Öyle kaldi [emoji1]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İlk bir ay teorik eğitim gerekiyor :( az çekmedim

Ardından orada varsa tahta yaylar oluyor onları kullanıyorsun

Sonra kendine yay alıyorsun güzel bitane atıyon ne zaman istersen

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ya ben de arrow'dan sonra merak saldım :D ama ankarada bildiğiniz biyer var mı araştırıyım. bi de maliyeti ne kadar bi fikriniz var mı ?

Vin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şirketin okçuluk klübünün çocuklara verdiği eğitim sırasında bu sene hayatımda ilk kez 1 tane ok atma deneyimim oldu. açıkçası beklediğimden baya farklı bir deneyim oldu.

öncelikle yayı germek baya güç gerektiriyor. sporcu kökenliyim ve sürekli aktif spor da yapıyorum ama yayı gerdikçe resmen kollarım titredi. hoca da diyorki "daha ger, daha ger, yoksa gitmez." biran önce elinden oku çıkarmak ta gerekiyor çünkü bekledikçe daha da kolun titriyor. bir de oku battal gazideki gibi parmak aralarıyla tutmuyor muşuz. ipin ortasında bir çeltik varmış, okun arkası oraya giriyor ve yalnız ip tutulup çekiliyor. :)

1 tane ok attık verdiğimiz öğüt 1 milyon :D. ama ilk atışta 20 metreden neredeyse tam ortadan vuruyordum. ee askerliğin faydaları, göz gez arpacık :D

Hocam o gez göz arpacık değil miydi? Ve bende avrupa yakasında bulamadım, bilen varmıdır?

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Saolun ama hâla cevap yazarsanız sevinirim��

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bekliyorum cevapları

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Odessa bakma yaz :)

mazruf

Guru
Emektar