Anket Öğrencilere indirimli cep telefonu ve bilgisayar müjdesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz telefon ve bilgisayar sözü karşılandı mı?

• Kullanılan toplam oy
    3

matematx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sizce benim düşündüğüm gibi "dağ fare mi doğurdu" yoksa "bundan iyisi can sağlığı" mı demeliyiz? :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar alınımında vergi muafiyeti sağlanacağını duyurdu.

Gençlere cep telefonu ve bilgisayar alımında indirim​

Erdoğan yaptığı konuşmada, "Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz. Sosyal yardımlarımızı, yoksul insanlarımıza destek vermenin ötesinde, insanlarımızın yoksulluk seviyesine düşmesini önleyecek bir yaklaşımla yeniden yapılandıracağız. Sahip olduğumuz kültür-sanat değerlerimizin, her alanda işlenmesini sağlayacak mekanizmalar kurarak, ülkemizin potansiyelini en üst düzeyde harekete geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Üniversite öğrencileri için 10 GB ücretsiz internet desteği​

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca üniversiteli gençlere aylık 10 GB ücretsiz internete desteği verileceğini duyurdu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanki Erdoğan son seçim zaferini kazanmak adına kelime oyunu yaparak öğrencileri ve emeklileri ters köşe etmiş gibi, ben öyle düşünüyorum.

Sonuçta öğrenciler için ikinci el telefonların kalitelileri bile 10 bin tl bandında artık. sıfır telefonlar kaldı mı gerçekten iş görür ve kaliteli diyebileceğimiz?

Bilgisayarların fiyatları ise üniversitede okuyanları baz alırsak gelişmiş olmalı en azından biraz ve fiyatlar şişik, biraz kandırmaca mı oldu acaba bu indirimler?

Bir de seçim zamanı ben sanmıştım ki öğrenciler öğrencileikleri bitene kadar her ay 10 gb internet bedava olacak herhalde, o biçim abartıldı çünkü bu internet hakkı, ama şimdi :p

Son düzenleme:

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Gözünüzü seveyim 9.500ü geç 15.000 bandında bile adam akıllı bilgisayar telefon yok bu öğrenciler s3 mini mi kullansın

matematx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Gözünüzü seveyim 9.500ü geç 15.000 bandında bile adam akıllı bilgisayar telefon yok bu öğrenciler s3 mini mi kullansın
Özelikle öğrenci aklı bi kere alayım der, en azından 5g li olsun da öğrencilik sonuna kadar kullanabileyim der... Ama gel gör ki hükümetimiz 5g ye geçmeyelim diyor herhalde :D 4bitikG de ısrar ediyor.