Öğrenci Protestolar Ne kadar Doğru?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Malumunuz son zamanlarda öğrenci protestoları artıyor. Her özgür düşünceyi yumurtayla susturmayı marifet sanan; yaptığı bilimsel araştırmalarla değil protestolarla varlığını kanıtlayan, Devletin polisine tekme takat girişen; ama polisin müdahalesini “şiddetvari” gören bir öğrenci kolektifi. Daha çok sol düşüncenin efendileri! tarafından organize edilen, her halinden “ideolojik” olduğu anlaşılan, birazda dışarıdan tetiklendiklerini düşündüğüm, bu gruba "sizi bilimsel çalışmalarınızla TV’lerde yada bakanların karşısında görmek istiyoruz" demenin vakti gelmedi mi?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Onların yaptıkları ne ise senin şu anda bu konuyu açarken yaptığın da o. Ben de bu mesajı yazarken aynı amaca hizmet etmiş oluyorum.

Dipnot: Solcu ya da sağcı değilim.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Onların yaptıkları ne ise senin şu anda bu konuyu açarken yaptığın da o. Ben de bu mesajı yazarken aynı amaca hizmet etmiş oluyorum.

Dipnot: Solcu ya da sağcı değilim.

Senin yaptığınla onların yaptığı çok farklı. Sen düşüncelerini ifade ederken birinin onurunu kırarak bunu yapmıyorsun. Aynı zamanda devletin polisine vurmuyorsun.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
öğrenciler protesto eder ama protestonun yaptığı yer çok yanlış bir yer. zorluk çıkararak polisin sertçe müdahalesine mahruz kalabilrler yasa böyle, bu bir ilk yaşanmıyor yıllardır böyle, burda tek sorun öğrencinin anarşist yıkıcı yapıda olması sorunlarını rahatça dile getirememesidir.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Yumurtaları yeselerdi bilimsel çalışma yaparlardı.
Şaka bir yana
Yumurta işi olmadan protesto olayı yanlış değil. Her bireyin protesto hakkı vardır. Yapılan sert müdahaleler olayları azaltacağına dahada arttırır ki Yunanistanda öğrenciler polise molotof kokteyli atıyor.
Ama şunu görmezden gelemeyiz. Provakatörler...
Onlar yüzünden haklı iken haksız duruma düşürülüyor. Geçen sene öğrenciyken bizde yemek fiyatlarına yapılan zammı sakince protesto edicektik fakat sağolsun belli tipler olayın suyunu çıkarttılar. Haksız duruma düşürüldük.

Öğrencilerin protestosunun yanında rektör istifa etsin denmesinide unutmayalım :)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Siyasi yorumlara açık bir konu olduğu uçun kapanması uygundur.Lüften gündem konularını gündem bölümüne açalım!

Kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...