Öğrenci Andı

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
images (5).jpg

ÖĞRENCİ ANDI ( ANDIMIZ )

Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak,
yurdumu, milletimi özümden çok sevmektedir.

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım; Türk varlığına armağan olsun.

NU MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

upload_2017-5-25_14-38-29.png

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Her sabah ne güzel gururla okurduk okula giderken...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Artık çocuklar bunu bilmiyor bile...

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Her sabah okurduk. Ne güzel günlerdi.

Reaksiyon puanı
5,150
Bağıra bağıra okuyordum 3. sınıfa kadar; deli gibi gaza getiriyordu beni Andımız, eskilere gittim.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Ekli dosyayı görüntüle 23241

ÖĞRENCİ ANDI ( ANDIMIZ )

Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak,
yurdumu, milletimi özümden çok sevmektedir.

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım; Türk varlığına armağan olsun.

NU MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Ekli dosyayı görüntüle 23243
Kaldırılma sebebi: ırkçılık
Burada Türküm diyor ve diğer ırklara herhangi bir hakaret vs. etmiyor.

Türküz işte İngiliz , Afrika, Amerika ... değiliz .

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Aksine insanın kendi milletini sevmemesi kötü bir şeydir. Diğer milletlere laf etmediği sürece insanın kendi milletini sevmesi vatanseverliktir.
Burada ırkçılıktan bahsedilmiyor, anayasamızda belirtildiği üzere Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk denir. İçindeki farklı ırklarla biz bir milletiz. Türk milletiyiz. Maalesef biz ne kadar anlatmaya çalışsak da inadına anlamayacak kadar da çok vatandaş var ülkemizde...

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Meseleye birde tersten bakalım, ben Türküm ve olmaktanda gurur duyuyorum.. ancak gittiğim herhangi ülke bana zorla kendi ırkını aşılamaya çalışıyorsa burası beni rahatsız eder.. Ben engelliyim diye okula gidemedim ama okul dibimizde ve bende eşlik ederdim .. ırkçılığın ve ırk nedir bilmezdim dünya da sadece türk var sanardim 12 yaşında rehabilitasyon kurumlarına gittim O zamana kadar bile ırk nedir bilmezdim ama büyüdükçe öğrendim ve andımız kaldırılmadan bir kaç sene önce dedim bu andımız dışardan gelen çocuklara haksızlık olmuyor mu diye düşündüm . Kürt meselesini bile bilmeyecek kadar cahildim. Kendi ırkımı bilmeyecek kadar cahildim... Ama allah a şükür her şeyi biliyorum... andımız ben bugün sokakta okusam hiç kimse karışamaz..

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Meseleye birde tersten bakalım, ben Türküm ve olmaktanda gurur duyuyorum.. ancak gittiğim herhangi ülke bana zorla kendi ırkını aşılamaya çalışıyorsa burası beni rahatsız eder.. Ben engelliyim diye okula gidemedim ama okul dibimizde ve bende eşlik ederdim .. ırkçılığın ve ırk nedir bilmezdim dünya da sadece türk var sanardim 12 yaşında rehabilitasyon kurumlarına gittim O zamana kadar bile ırk nedir bilmezdim ama büyüdükçe öğrendim ve andımız kaldırılmadan bir kaç sene önce dedim bu andımız dışardan gelen çocuklara haksızlık olmuyor mu diye düşündüm . Kürt meselesini bile bilmeyecek kadar cahildim. Kendi ırkımı bilmeyecek kadar cahildim... Ama allah a şükür her şeyi biliyorum... andımız ben bugün sokakta okusam hiç kimse karışamaz..
Göçmen ya da mültecilere okutulması saçmalıktır zaten ancak Kürt konusunda haksızsınız, burası "Türkiye" Türkiye'nin vatandaşları da Türk'tür. Olayı ırka indirenler geri kafalıdır. Atatürk'e göre millet; geçmişte beraber yaşamış, gelecekte de beraber yaşama düşüncesi taşıyan aynı vatana, dine, dile, kültüre ve duyguya sahip olan insanların oluşturdukları topluluktur. Atatürk'ün milliyetçilik ilkesinin esasında, "kendini aynı milletin üyeleri sayan kişilerin, o milleti yüceltme istekleri" vardır. Atatürk'e göre kendini Türk olarak gören herkes Türk'tür. Yine Anayasa'da da "Türkiye devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür" ifadesi vardır.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Türküm diyorsun, saf Türk diye bir şey yoktur. Kürt, Laz, Çerkes, Alevi bütün bu ırkların oluşumu Türk'tür. Ve evet, biz Türk'üz. Ve ne mutlu TÜRKüm diyene.