Office 2010 iyiymiş!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Az önce bir dosyayı yazdıracaktım,

Ne güzel yapmışlar.

Yazdırma sayfasına bakar mısınız?

officene.jpg

as66

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Çok güzel özellikleri var :) Grafikleri de süper ötesi :)

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Yaklaşık bir aydır kullanıyorum.Seçtiğiniz hücredeki sayıları kopyalamadan formülleri kopyalayabilme özelliği de eklemişler çok güzel olmuş ben de beğendim.

EzberimSin

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
harika gerçekten tasarım olarak ve fonksiyonelliği gerçekten güzel olmuş.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
O kadar pahalı. Tabi iyi olacak :D

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Teknik Önizleme Sürümü berbattı, o yüzden soğumuştum. Belki Windows 7 gibi Office 2010'da daha iyisi olarak anılır.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Denemek lazım o zaman. :)

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
OpenOffice çıktığından beri Microsoft'unkini kullanmıyorum. Hem daha sağlam çalışıyor hem tüm dosya sistemlerini kullanabiliyorsunuz. Bence Microsoft'tan çok daha iyi bir Office yazılımı.

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
OpenOffice çıktığından beri Microsoft'unkini kullanmıyorum. Hem daha sağlam çalışıyor hem tüm dosya sistemlerini kullanabiliyorsunuz. Bence Microsoft'tan çok daha iyi bir Office yazılımı.

Çok şey kaybediyosun.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104

ofis programında o dediğiniz pek olmuyor be hocam :)

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
microsoftun belki de en iyi olduğu, alternatifinin olmadığı bir program. open office her ne kadar iyi bir çalışma olsa da, microsoft office in yerini tutamıyor maalesef.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
office 2010 beta sürümünden beri kullanıyorum gayet başarılı bencede.

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
microsoftun belki de en iyi olduğu, alternatifinin olmadığı bir program. open office her ne kadar iyi bir çalışma olsa da, microsoft office in yerini tutamıyor maalesef.

İşletim sistemlerinde de bir numara...
Microsoft şu anda rakipsiz...

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8

bu tamamen biraz illegal biraz da programcıların diğer sistemlere destek vermemesinden. Aynı programların Linux vb. desteği de olsa sanmıyorum Windows aynı yerinde kalsın.

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
sektörel yazılımlar hangi işletim sistemiyle uyumluysa onunla rakip olabilme ihtimaliniz yoktur. adobe, corel, autodesk programları linuxla uyumlu olmadığı müddetçe linux kişisel bir meraktan öteye geçemeyecektir. sektörel yazılımlar da kendini bedava vermeyeceğinden kapitalist kapitalistin sırtını sıvazlayacaktır. bu kısır döngü ortak bir akıl ve irade etrafında birleşip biz bu işe beş senelik bir zaman, bir milyar dolarda sermaye koyuyoruz. işletim sistemi ve programlar tamamen özgür olana kadar falanca dernek olarak uğraşacağız demedikçe bu böyle devam edecektir. böyle bir olayın da uzun kış gecelerinde renklenmesini umduğumuz rüyalardan birisi olabilir diye düşünüyorum. uyanınca böyle bir rüya görme imkanımız yok malesef :D :D

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Libreoffice (Openoffice)diyorum başkada birşey demiyorum. Hem Linux'da hemde win sitemlerde kesinlikle öneririm.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Kurdum sadece görsel olarak inceledim ofis 2010'u. Açıkçası arayüzünü sevmedim, 2007 daha güzeldi. Yeni dosya simgeleri için de aynı düşüncedeyim.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138

bence linux işletim sistemleri daha önde windowstan. çok çabuk geliştirilebiliyor. en ufak bir açık bulunduğunda daha haberi çıkmadan güncellemeyle açık kapatılıyor.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
bu arada deneyimlerim sadece word ile başladı. bakalım diğer yazılımlarda neler var...

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
bu arada deneyimlerim sadece word ile başladı. bakalım diğer yazılımlarda neler var...

word mükemmel zaten :) ama abim exceli beğenmedi :) şu anda hem excel 2007 hem de 2010 kurulu :D sadece ofis olarak excel istisna :)

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Güzel yapıyorlar eyvallah da, görselliğe gittikçe kullanışın azalması, ayrıca Microsoft'un pazarını tutmak için sürekli yeni bir şeyler sürerek aşırı değişikliğe gitmesi beni pek hoşnut etmiyor.Gerçi en büyük değişim Office 2007'de yaşandı.Tamamen farklı bir arayüz kullanıldı.Kullanıcılar öyle ya da böyle yenisine alışmaya çalıştı. Ayrıca şöyle bir durum da var ki, görselliği arttırdıkça fiyata geçirme mantığında gidiyor Microsoft! Geliri olmayan kitleyi düşünmeyen bir kuruluş! "Öğrenciyiz biz kardeşim, elimize bir tek arada sırada harçlık geçiyor, o kadar parayı nereden bulup da alalım!" dedirtiyor insana.Yasa dışı yoldan da bir yere kadar...

Bu yüzden şu aralar OpenOffice kullanıyorum.Çift tıklıyorum açıyor, kapata basıyorum kapıyor! İşimi gördü mü gördü, benim için başka sorun yok! :D

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bir önceki sürümüne alışınca yenisinde zorlanılıyor haliyle. Ancak yeniler görselliğinden ziyade daha fonksiyonel. Her şey elinin altında, gözünün önünde. Evet para itici bir güç. Microsoft olmasa ne Linux ne Openoffice ne diğerleri, olsalar bile bu kadar olmazlardı. Kim bilir belki de paralı olurlardı!..

stajer

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Az önce bir dosyayı yazdıracaktım,

Ne güzel yapmışlar.

Yazdırma sayfasına bakar mısınız?

officene.jpg

Yazdırma dediğin ne ki, sen office'e verdiğin o parayı bana ver, ben yazacaklarını kendi ellerimle yazayım, hatta özel kalemin olayım... (not : çay da yaparım)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
öğrenciler için dehşet bir kampanyaları var ama dostlar. ben mi yanlış hatırlıyorum?

LasTPioneeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tipik, viral bir Office 2010 reklamından, yine Microsoft-Linux çatışmasına dönmüş konu, şaşırmadım. M. Office 2010 profesyonel kullanım için şüphesiz şu anda en iyi ofis yazılımı fakat ortalama bir öğrenci için aşırı pahalı. O yüzden şahsen bana OpenOffice yetiyor. Arasıra Powerpoint'e ihtiyaç duyduğumda okuldaki bilgisayarlardan hallediyorum.

Bir de açıkçası Microsoft'un pazarlama politikasını anlayamıyorum. Mesela programın özelliklerini biraz kıssa, hadi reklam da koysun ama 20-30 dolara satsa ve bu kampanyadan sadece öğrenciler faydalansa, biz eğitime destek veriyoruz gibi söylemlerle böyle bir kampanya yapsa imajı için daha iyi olmaz mıydı acaba? Yoksa böyle kampanyalar oluyor da bizim mi haberimiz yok?