Office 2010 Gün Yüzüne Çıktı!

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Microsoft, uzun zamandır beklenen tanıtımı yaparak, Office 2010'u gün yüzüne çıkardı. Hem web hem de masaüstü uygulamalarının detayları burada.

Microsoft'un Worldwide Partners Conference etkinliğindesahne alan Office 2010, aynı zamanda teknik önizleme sayfasından sınırlı sayıda beta testçiye de kapılarını açtı. İşte Office 2010'dan ilk bilgiler:
İlk defa Word, PowerPoint, Excel ve OneNote uygulamalarının online hallerinin bulunacağı Office 2010'da bu ürünler ücretsiz sunulacak. Masaüstü araçlarıyla yarışacak kapsamda olmasa da, Microsoft'un nihayet Google Docs ve Zoho Office gibi online servislerle aynı kulvara girdiğini görmek güzel. Web uygulamaları, Internet Explorer'ın yanı sıra Firefox ve Safari'de de sorunsuz çalışacak.
off2010-outl1247502375.jpg
Masaüstünde Neler Var?
Ribbon arayüzünden vazgeçmeyen Microsoft, masaüstü uygulamalarına da önemli iyileştirmeler yapmışa benziyor. Dokümanları web üzerinde yayınlama veya bilgisayara kaydetme imkanı tanıyacak olan masaüstü uygulamalarından Word 2010 eşzamanlı olarak birden fazla kullanıcının belge düzenlemesine olanak sunacak.
Ekran görüntülerini Word belgelerine yapıştırmak ve yapıştırma işlemini önizlemeli olarak görmek de yine Office 2010'un güzellikleri arasında.
off2010-ppt1247502315.jpg

PowerPoint'teki gelişmiş görsel araçlara bir örnek
Gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları ve yeni geçişler içerecek olan PowerPoint 2010'un yanı sıra, Outlook 2010 da aynı arayüz ile e-posta iletişim görüntüsü ve gelişmiş arama özellikleri barındıracak.
Mobil Uygulamalar
Windows Mobile sürümleri de güncellenen Office uygulamaları, sunucu üzerinde barındırılan belgeleri BlackBerry ve iPhone gibi araçlarda açmayı sağlayan gelişmiş yeteneklere kavuşacak.
:: Office 2010'da başka hangi yenilikleri görmek istersiniz?
Bilgi İçin : Microsoft Office 2010
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bununda build 7600 ü var mı :D Ne zaman piyasaya çıkacak ?

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
microsoft ne yaparsa en iyisini yapar bundan kimsenin şüphesi olmasın :)

ndm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnızca belirli sayıda kullanıcı test sürümünü indirebiliyormuş. Maalesef davetiye sistemiyle çalışıyorlar. Davet edebilecek kimse var mı?

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
torrentte mevcut haziran ayında indirmiştim...
bi tane büyük görüntü verelim sizlere:
oa7t6v.jpg

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
microsoft ne yaparsa en iyisini yapar bundan kimsenin şüphesi olmasın :)

Ne yaparsa mı?

Mesala arama motoru çok afedersin ama bir **ka yaramıyor, verdiğili ücretsiz e-posta servisi de öyle.

Yaptığı tarayıcı da öyle, işletim sistemi de en iyisi değil. Microsoft'un kendisi de Macintosh'un üstünlüğünü kabul ediyor.

;)

307kd

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben mayısta indirmiştim. 2 kere yükleyip denedim. Gözüme çarpan sağ tıklayınca yağıştır seçenekleri direkt geliyor. Hızlı erişim çubuğu ayarlarını kaydedebiliyorsunuz böylece tekrar yüklediğiniz zaman bu sıkıcı ayarlarla uğraşmıyorsunuz. Çok hızlı açılıyor. beğenmediğim tarafı office menüsüne tklayınca eskiden küçük bir pencere açardı bunda tüm ekranı kaplayan bir sayfa açıyor. Aynı anda atıyorum 5 kitap açmışsanız tek excel penceresinde açılıyor geçişler sıkıcı oluyor...
Genel olarak geçer not aldı yani... 2007 nin eksiklerini düzeltmişler...