Oduncu:Facebook un yarısı benim!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir odun satıcısının, günün birinde "Facebook'un yarısı benim" diyeceği hiç aklınıza gelir miydi?New York'ta yakmalık odun satıcısı Paul Ceglia, Facebook'un yüzde 50 hissesinin kendine ait olduğunu belirtti ve siteye bu yönde dava açtı. Ceglia'nın dünyanın en meşhur sosyal ağı için ortaya böyle bir iddia atma hikayesi 2003 yılına dayanıyor.

Zuckerberg'i bilgisayarlarında kodlama işi yapmak için kısa bir süreliğine işe alan Ceglia ona bunun için bin dolarlık bir ücret vermiş. Daha sonra Zuckerberg'le e-posta yoluyla görüşen Ceglia "The Face Book" ya da "The Page Book" isimli bir site için görüşmeler yapmış. 2004'te böyle bir site için sözleşme yaptıklarını söyleyen Ceglia, sözleşmede sitenin yüzde 50 hissesinin kendisine ait olduğunu belirtiyor.

Değeri 55 milyar doları bulduğu söylenen site Facebook'tan yapılan açıklamada ise, Ceglia'nın eski bir suçlu olduğu üzerinde durulurken bunun tamamen sahtekarlık olduğu söyleniyor. Ceglia geçmişte müşterilerine yakacak odun vereceğini söyleyip, paraları aldıktan sonra hizmetini yapmamasından dolayı polis tarafından tutuklanmıştı.

http://www.haber7.com/haber/20110415/Oduncu-Facebookun-yarisi-benim.php

%33.3333... üde benim :)) aslında üç ortaktık yaw biz xd :drool:

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hehe annesi o zaman el koysun şirkete :D öyle şey mi olur :D

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Facebook'un üçün biri de benim zaten :D Mark'da... Bizim Mark işte :D

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
bu ne yaw her gun yenı bır ortak cıkıyor arkadaş sonra olan bizim hisselere oluyor :D

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ciixxx anca 3 ün 1 i düşer bizlere zaten :DD

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hooop ilk ben kesfettim, sora pattladı gitti :D

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Benimde Faceletter diye bir projem vardı 1998 yılında. Mark ile konuşuyorduk bir gün böyle bir site kurucam diyordum o da bana büyüksün abi diyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...