Soru [ÖDÜLLÜ SORU] iPhone verilerimi nasıl kurtarırım ?

Bu konuyu okuyanlar

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Merhaba arkadaşlar konu benim için önemli olduğu için ödüllüdür. Lütfen KANITLARLA, kaynaklarla bilgi verin. Sorularımın tümünü doğru cevaplarla ilk yanıtlayan kazanır. Yani yanıtın işime yaraması, doğru bilgiyi vermesi lazım. Bu yüzden kazanan yanıtı ben seçeceğim. XXX TL para ödülü vereceğim. Para, kazanan iban attıktan sonra 2 saat içinde hesabına yatacak (uyku saatleri haricinde). 4 numaralı soru önemlidir.

Sorular bozulan ve açılmayan iPhone 8 plus telefonumuzla alakalıdır. İçindeki veriler bizim için önemliydi. Telefonun önemi yok

Yeterli katılımcı sağlanmadı takdirde ödül iptal edilir (en az 5 katılımcı gerektirir)

Kazanan en geç 5 gün içinde bu konudan açıklanır ve kendisine ulaşırım.

Telefonun sorunu şuydu hafızası full doluydu ve iCloud saklama alanı 5gb olduğu için artık alan kalmamıştı

1) Arkadaşlar bir iPhone var. iPhone 8 plus. Bozuldu açılmıyor. Garantisi bitti. Şimdi bu telefonu gürgenclere götürsek ve yapsalar, içindeki veriler gider mi ? Bizim tek derdimiz veriler. Verilerin gitmemesi lazım. Gürgencler telefonu yapmadan önce bize bilgi verir mi ?

2) Arkadaşlar bozulan 8 plus telefonda whatsapp vardı. O whatsapp a kayıtlı numarayı başka yeni bir iPhone’da girdiğimizde eski sohbetlerimiz kaybolur mu ? Kaybolmamasini istiyoruz.

3) Eger telefonumuz tamir edilirse, ama whatsapp verilerimiz kaybolursa geri getirme şansı var mıdır ? Nasıl getirilebilir ? Yani veriler yedekleniyor mu Whatsappda ? (iPhoneda)

4) Aklıma şöyle bir şey geldi: Örneğin 8 plus telefonumuz tamir edilemedi. O telefondaki whatsapp numarasını başka bir telefona girip verileri indir dediğimizde eski telefonda kalan sohbetleri de gönderiyor mu bize whatsapp ?

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Merhaba arkadaşlar konu benim için önemli olduğu için ödüllüdür. Lütfen KANITLARLA, kaynaklarla bilgi verin. Sorularımın tümünü doğru cevaplarla ilk yanıtlayan kazanır. Yani yanıtın işime yaraması, doğru bilgiyi vermesi lazım. Bu yüzden kazanan yanıtı ben seçeceğim. XXX TL para ödülü vereceğim. Para, kazanan iban attıktan sonra 2 saat içinde hesabına yatacak (uyku saatleri haricinde). 4 numaralı soru önemlidir.

Sorular bozulan ve açılmayan iPhone 8 plus telefonumuzla alakalıdır. İçindeki veriler bizim için önemliydi. Telefonun önemi yok

Yeterli katılımcı sağlanmadı takdirde ödül iptal edilir (en az 5 katılımcı gerektirir)

Telefonun sorunu şuydu hafızası full doluydu ve iCloud saklama alanı 5gb olduğu için artık alan kalmamıştı

1) Arkadaşlar bir iPhone var. iPhone 8 plus. Bozuldu açılmıyor. Garantisi bitti. Şimdi bu telefonu gürgenclere götürsek ve yapsalar, içindeki veriler gider mi ? Bizim tek derdimiz veriler. Verilerin gitmemesi lazım. Gürgencler telefonu yapmadan önce bize bilgi verir mi ?

2) Arkadaşlar bozulan 8 plus telefonda whatsapp vardı. O whatsapp a kayıtlı numarayı başka yeni bir iPhone’da girdiğimizde eski sohbetlerimiz kaybolur mu ? Kaybolmamasini istiyoruz.

3) Eger telefonumuz tamir edilirse, ama whatsapp verilerimiz kaybolursa geri getirme şansı var mıdır ? Nasıl getirilebilir ? Yani veriler yedekleniyor mu Whatsappda ? (iPhoneda)

4) Aklıma şöyle bir şey geldi: Örneğin 8 plus telefonumuz tamir edilemedi. O telefondaki whatsapp numarasını başka bir telefona girip verileri indir dediğimizde eski telefonda kalan sohbetleri de gönderiyor mu bize whatsapp ?
1-Servislerde bu tip durumlarda cihazlar sıfırlanır.Gürgençler cihaz tamiri esnasında size haber verip sıfırlanacağını bildirecektir. 2-Whatsapp uygulamasında sohbet yedeği diye bir ayar var.Eğer Whatsapp sohbetinin yedeği alınmışsa bir şey olmaz. 3-Yok diye biliyorum.İphone dan çok iyi anlayan bir telefoncu yada serviste çalışan biri belki kurtarabilir. 4- 2.maddede belirttiğim gibi daha önce sohbetin yedeği alındıysa başka bir cihazdada bütün sohbetler gelir.

Reaksiyon puanı
58
sohbet yedeği açıksa ve düzenli alındıys diğer cihazlardan evet eski mesajlar gözükür. veri kısmına gelicek olurska bu işten çok iyi anlayan birini bulman gerek herkes veri getiremez profesyonel bulman gerek buda zor olacaktır.

zypixeloffical

Asistan
Reaksiyon puanı
91

1.ci sorununuzda telefonun nasıl bir sounu olduğunu bilmiyoz o yüzden buna bieşy diyemeyeceğim belki telefonun anakartı yanmıştır veya bataryası çalışmıyodur örnek bu arada bilmediğimiz için bişey diyemem / bide gürgenceler belki haber verebilir telefon numarası isterler belki isterlerse haber verirler ama istemezlerse deki bana haber verirmisinizde ( uzatmamak için kısa kestim) verirler

2.anladığım kadarıyla telef bozuk açılmıyor yeni bir telefonda numarayı girsek mesajlar geri gelirmi demişsiniz bildiğim kadarıyla geri gelmez

3. tamirde whatsappdan veri kaybetceğinizi sanmam anakart gibi bişey değişmezse telefonda tabi

4. biraz araştırdım ama malesef öyle birşey bulamadım malesef

keşke verilerini önceden yedekleseydin bide hocam telefona ne oldu suya fln mı düştü yoksa başka bişey mi oldu ona göre birazda olsa nasıl bir sorun olduğunu belirleye biliriz belki

bunlar bildiğim kadarıydı bildiğim kadarıyla konuştum sadece

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,412
Sohbeti yedeklediyseniz 8plusta kaybolmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yedekleme açiksa yedeklenir kapaliysa gelmez.

4) Aklıma şöyle bir şey geldi: Örneğin 8 plus telefonumuz tamir edilemedi. O telefondaki whatsapp numarasını başka bir telefona girip verileri indir dediğimizde eski telefonda kalan sohbetleri de gönderiyor mu bize whatsapp
Önceki telefonda sohbet yedeklemesi yapildiysa verileriniz gelir.

Nası bir yer oldugunu bilmiyorum.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Saçma bir konu, yok ödül vereceğim yok ödül gizli peh... O bozulan telefon kullanılır hale bile gelir, her veri kurtarılır işin açığını yazmıyorum.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
hıcam tam da dediğiniz işlemleri yapan yerler var. internetten araştırmanızı öneririm. fiyat konusunda bilgim yok malesef

Son mesajlar