Ödüllü Anket - Sapphire Radeon HD 4830 Kazanma Şansı!

Sapphire 'ın tüm dünyada 1 numaralı ATI Ekran Kartı markası olduğunu biliyor muydunuz

• Evet, biliyordum.

Kullanılan: 617 63.0%
  • Hayır, şimdi öğrendim.

Kullanılan: 362 37.0%

• Kullanılan toplam oy
    979
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maho80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence bilgisayardan orta düzeyde anlayan herkesin bildiğini düşünüyorum(Orta düzeyden kasıt: yeni çıkan oyunlara meraklı, sistem gereksinimlerini merak edip bakan)

crazy58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cok kolay bi anket bi rinde biliyoruz diyerinde öğreniyoruz bundan kolay bi ankete katılmamıstım daha öncr:icon_:

keanureeves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Burdan bir ödül cıkarsa ne mutlu ekran kartı alımımı bir müddet ertelerim ama cıkmazsa ati yongalı bir ekran kartı düsünüyorum. Modele gelince o anki mali durumuma baglı

okkadir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ati yi kesinlikle duydum, fakat en çok satılan olduğunu şidmi öğrenmiş oldum ;)

Ju1i@~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sapphire, "Toxic" serisiyle zaten referans tasarımlardan oldukça farklı ve performanslı kartlar üretiyordu. Ama bir de "Atomic" serisi var ki, o tamamen elden ayrı. Su soğutmalı 4870 X2'nin yanında CPU için de su soğutma kiti veriyorlar. Bunların yanında HDMI adaptör, HDMI kablo, UV ışık, USB bellek gibi birçok aksesuar da alüminyum bir çanta içinde veriliyor. Tabi oldukça tuzlu, buraya gelir mi bilmiyorum. Yine de ekran kartı üretiminde ulaşılan son noktayı belirleyebilmek için, krize inat güzel bir üretim hamlesi.

Bu arada, yukardaki "Ana Sayfa" linki çalışmıyor gibi. http://shiftdelete.net'e yönlendiren bağlantı http://www.shiftdelete.net'e yönlendirilirse daha hızlı "Ana Sayfa"ya ulaşırız. Teşekkürler...

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Evet Biliyorum...
Donanım firmalarında genelde tek firma ile uğraşanlar genelde kazanıyor.(Zotac-Nvidia)ve(Sapphire-Ati) gibi...
Sapphire Ekran Kartlarında Dikkat Ederseniz 3D Mark Testlerinde Diğer Markalara göre daha performanslıdır.Bazı ekran kartlarında ısınma sorunlarını duymuşsunuzdur,ama Sapphire ekran kartlarında bu gününe kadar çok nadir bu olay yaşanmaktadır.
Bunun için Ati'yi Tercih Ediyorsanız Her Zaman Sapphire...

En dusuk performansli X800, X19xx ve X16xx serisini yapan kimdi acaba?
Yada o zamanlarda ben farkli bir boyuttamiydim?
90c cikan Sapphire x1950 pro yuzunden kasada yumurta pisirmeye kalkanlar falan hep ruyamiydi?

Bu arada zotac ne zamandan beri nvidia nin en onemli ismi oldu?
eVGA, Sparkle, LeadTek(winfast), ( palit ve XFX satti nvidia'yi ), BFG ne idi?

En iyi ati kartlarini HIS yapan partneri idi, bu hep boyleydi hatta bir zamanlar HIS'i ati'nin firmasi sanirdik ( taa 7 ve 9000 serisi canavar kartlari vardi herkes bilmez o zamanlari )
Sapphire ATI icin cok ozel bir yere sahiptir evet ama bu onu en iyi ati karti yapan firma yapmiyor. Sapphire en cok ATI karti satan firmadir, cunku en ucuz ati kartlarini genelde sapphire yapardi :mrgreen:
bu yuzden eskiden ATI ve Sapphire arada bir cay partisi falan verirdi.
Nasilmi?
En once karti sapphire cikarirdi ( ki sanirim hala oyle ) daha obur firmalar bismillah demeden adamlar namazi bitirirdi desem yeridir.

Ama bugun ATI'yi one tasiyan firmalarin en buyugu HIS'tir, cunku HIS olmasaydi ATI'nin kartlari bu kadar populer olmayabilirdi.

Sapphire kalitesiz urun yapardi demiyorum ama en iyi demek; His e biraz saygisizlik olur. Bu arada sapphire'in farki kendine has Sogutucu modelleri idi bunu da unutmadan yazmak lazim gerci ICEQ serisini hafiften kopyaladi ama :) olsun
Simdilerde sapphire cok deli dolu kartlar cikariyor evet ama ben hala sapphire'in en iyi ATI ekran kartini uretticisi oldugunu sanmiyorum.

ATI 7000 ve 9250 den X1950 pro ya kadar bir cok ATI karti kullandim,X1950 pro sapphire idi ve en kotu x1950 512 mb pci-e x16 pro kart olmasada harikada degildi.
Kart hala bende bir satamadim mereti :)

Not : Kazanamayacagim %99.999999999999 olmakla beraber geriye kalan 0,000000000001 lik oran denk gelirde nasip olurda kart cikarsa sansima yedek talihliye verilmesini vasiyet ederim. :)

efesturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sapphire 1950gt agp ekran kartı kullanmıştım memnundum .

batigol-7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
reklam için iyi bi yöntem

severim safiride

bana bi kart hediye etseler benden mutlusu olmaz :)

U

uye741984

SDN Okuru
en çok satması en iyi olduğu anlamına gelmez
sapphire ler kaieyi bozmaz

RaC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Radeon HD 4850 testlerinden gördüğümüz kadarıyla gayet başarılı

bakınız Radeon HD 4850 x GeForce 9800 GTX karşılaştırması

asirock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Wskiden ati bukadar iyi değildi.
Sonyıllarda baya geşlişme gördük ati den.

Mave®ick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ati çok ii marka.. fakat alanında 1. olduğunu sizden öğrendim. teşekkürler SDN

aliozgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam da Nvidia (PCI EX. 256 MB) ekran kartımı değiştirmeye karar vermiştim ve araştırma yapıyordum. Almışken en iyisi olmalı çünkü teknoloji hızla ilerliyor, en azından 2-3 sene kullanırız.:)

aliozgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kazanamasak da en azından satın alcağımız ürün hakkında bilgimiz oldu.

metin_00_9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD ilk önce işlemci üretiyordu daha sonra ATİ yi satın alarak ekran kartı pazarına girdi piyasaya sonradan girdiğin için fiyat perfarmas oranını iyi tutuyor

zeda71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ankete katıldım. Ati radeon pro 8600 kullanıyorum ve memnunum.

10ur06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim ekran kartımda ati ama bu özelliğini bilmiyordum...:)

erolsun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet biliyordum ilk ekran kartı tercihim bile sappihere ati x550 idi :) vede çok memnun kalmıştım.

JINKAZAMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet biliyordum arkadaşım kullanıyordu ve performansından çok memnundu ve hava atıyordu bana eğer kazanırsam havası sönücek artık

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Walla gerçekten birinciyse helal olsun, ben yeni öğrendim, bende radeon var ama kazanırsak onu da deneme şansımız olur heralde :) (Methini çok duydum)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...