Yardım odanın nemi düşmüyor !

Bu konuyu okuyanlar

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
79
güngörende yüksek giriş dairemde sabah 5 saaat boyunca havalandırıyorum %59a düşüyor camlar kapanınca artış başlıyor şuan %85 ,pc nin usb girişi bile paslanmaya başladı çamaşır dolabımdaki çamaşırlar kötü kokmaya başladı. bu kadar yüksek nem insana zarar verir nasıl azaltabilirim ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
O dediğin Rutubetir büyük ihtimal. Zemin kat veya alt katlarda çok sık rastlanır. Üniversitede 1 yıl ben de yüksek giriş bir evde kalmıştım. Odam arka cephe ve güneşte görmüyordu resmen duvarlar sabah kalktığım zaman damla damla ıslak gibi oluyor tüm eşyalarım yaş gibi oluyodu.

Sağlık açısından da çok zararlı Rutubet soğukta ciğerlerini bile üşütebilirsin. Anlamsız öksürük yapardı.

Kiracıysan evi değiştirmeyi ev senin ise satmanı öneririm. Yoksa ufak tefek çözümler ile pek bir şey değişmez.

Not: Çüzüm olarak evi kaliteli boya ile boyayabilirsin. Rutubet engelleyen boyolar olduğu söyleniyor. Veya öncesin de evin içine duvarlara yalıtım yapabilirsin. Gerek içeriden gerek dışarıdan.

Veya masraf edemem bütçem yok diyorsan evi hergün düzenli olarak güzelce havalandırmaya kapı cam aynı anda açıp cereyan yaptırmaya çalış ancak böyle şeyler olabilir.

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
79
hocam yeni binadayız duvarların boyası rutubete dayanıklıdır diye düşünüyorum rutubette yok zaten ama yüksek nemden dolayı çamaşır dolabındaki kıyafetler hafif nemli ve biraz koku geliyor dolaptan
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir süre şehir dışına gidecem evde havalanmayacak geldiğimde nasıl bir manzara olur bilmiyorum

Son düzenleme:

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802

• Beğen
Reactions: Mly

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,984
Odalara kabda pirinç koy. Yada nem çeken tozlar varya paket içinde onlardan koy, Adeta yeni ürünlerin içindende çıkıyor öyle ilaç gibi paket.

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
79
o kapsüller dayanmıyor diyorlar hocam çok cabuk bitiyormuş sürekli bol bol koyuncada maliyet çok artıyormuş

Ahmetyılmaz000

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Bir klima almanızı öneririm. Bahçe veya zemin katlar çok nem yapıyor. Ben Gree Klima aldım. Kaliteli çıktı baya bence zemin katlar için olmazsa olmaz. Nemi düşürdü soğutucu sabitlemesi var ve evin hava aldığını hissediyorum. Halkbank'ın Paraf kartına hem +3 taksit yaptırdım hem de ödeme ertelemesi var. 31 Ağustos'a kadar değerlendirebilirsiniz.

osmanbilgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
eve lavanta yağı dök rutübet ve kokuyu biraz olsun alıyor