Odaklanma Ve Verimli Çalışma

Bu konuyu okuyanlar

Nurullah Arslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İyi günler. Ben üniversite sınavına hazırlanan bir gencim. Sınava hazırlandığım ortam mahalleye bakıyor ve bizim mahalle işlek bir yer bundan dolayı çok fazla gürültü oluyor ( çocuk sesi, araba sesi, korna sesi vs ). Hatta bu saydığım sesler bazen çok fazla artıyor. Ben de bu nedenle daha verimli ve daha uygun şartlar oluşturmak için arayış içine girdim. İnternette araştırma yaparken inşaat kulaklıklıklarına denk geldim yorumlara baktığımda açıkçası pek bir sonuca varamadım ürün ve kalitesi açısından. Bu ürünü veya buna benzer ürünleri kullanan varsa yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
*Ses yalıtımı yaptırmak işe yarayabilir.
*Gündüz uyumaya çalışıp gece ders yapabilirsiniz.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Kütüphaneler kapalı mı?
Bir de evin arka tarafa bakan odaları yok mudur?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çalışmalarınızda başarılar, daha henüz ilk başlangıçlardaysanız ders çalışmalarınızda biraz sıkıntı yaşarsınız gürültüden dolayı ama zamanla alışabilirsiniz ve duymamaya başlarsınız sonrasında... Dert etmeyin o kadar. Rahat olmak daha önemlidir bana göre, kulaklık takmak rahatınızı etkiliyebilir. Sakin olun, rahatlayın ve sadece dersinizi, geleceğinizi düşünerek derse odaklanmaya çalışın.

Eğer isterseniz, ihtiyacınız olursa ücretsiz ZTV Lise Üniversiteye Hazırlık derslerini de şiddetle tavsiye ederim, sayısal dersler konusunda epey bir yardımı olur.

Nurullah Arslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kütüphaneler kapalı mı?
Bir de evin arka tarafa bakan odaları yok mudur?
Kütüphaneler hafta içi 10 ve 16 arası gibi kısa bir süre açık. Açık olsa bile Mersin de yaşıyorum ve kalabalık bir şehir ayreten insanlar artık evde bunaldıkları için en ufak fırsatta kendilerini dışarı attığından ben gidene kadar zaten bana yer kalmaz erken gitsem bile onca yolu o kadar masrafı 4 saatlik yol için çekmek mantıksız geliyor maalesef :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kütüphaneler hafta içi 10 ve 16 arası gibi kısa bir süre açık. Açık olsa bile Mersin de yaşıyorum ve kalabalık bir şehir ayreten insanlar artık evde bunaldıkları için en ufak fırsatta kendilerini dışarı attığından ben gidene kadar zaten bana yer kalmaz erken gitsem bile onca yolu o kadar masrafı 4 saatlik yol için çekmek mantıksız geliyor maalesef :(
Evin arka odası güneş görmediğinden ve Mersin gibi bir yerde yaşadığım için nem oranı yüksek olduğundan pek sağlıklı bir ortam olmuyor sonuçta uzun süreler çalışacağım için sağlık sorunlarınıda beraberinde getirecektir. Bu sonuca geçen yaz o odalardan birinde 2-3 ay gibi bir süre çalıştıktan sonra nefes ve öksürme problemleri ortaya çıktı( tabi bunda hassas bünyeye sahip olmamın da dezavantajını da eklemek lazım )

Çalışmalarınızda başarılar, daha henüz ilk başlangıçlardaysanız ders çalışmalarınızda biraz sıkıntı yaşarsınız gürültüden dolayı ama zamanla alışabilirsiniz ve duymamaya başlarsınız sonrasında... Dert etmeyin o kadar. Rahat olmak daha önemlidir bana göre, kulaklık takmak rahatınızı etkiliyebilir. Sakin olun, rahatlayın ve sadece dersinizi, geleceğinizi düşünerek derse odaklanmaya çalışın.

Eğer isterseniz, ihtiyacınız olursa ücretsiz ZTV Lise Üniversiteye Hazırlık derslerini de şiddetle tavsiye ederim, sayısal dersler konusunda epey bir yardımı olur.
Doğru söylüyorsunuz hatta alışmak daha mantıklı aslında çünkü sınav da tamamen izole bir ortamda olmayacak ama uzun süre çalışınca insan biraz da ortama da dikkat ediyor çünkü gün geçtikçe kendimi geliştirmek asıl hedefim. Bu gelişmeye büyük oranda çevre ve şartlar da etki edince insan bir arayış içine giriyor .

Son düzenleme:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Mahallenize en yakın camiye gidin. İmamdan izin isteyip camide çalışabilirsiniz. Hem serindir, hem de içeri fazla gürültü girmez, belki interneti de vardır.
İmam kabul etmeye yanaşmazsa çalışma süresince vakit namazlarını da kılma sözü verin, ikna olabilir.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Gece serin ve sessiz oluyor bence gece vakti çalış.

Nurullah Arslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Mahallenize en yakın camiye gidin. İmamdan izin isteyip camide çalışabilirsiniz. Hem serindir, hem de içeri fazla gürültü girmez, belki interneti de vardır.
İmam kabul etmeye yanaşmazsa çalışma süresince vakit namazlarını da kılma sözü verin, ikna olabilir.
Farklı bir fikir. Teşekkür ederim yorumunuz için. Ben biraz araştırayım cami meselesini.

Gece serin ve sessiz oluyor bence gece vakti çalış.
Şu sıralar gece çalışma sistemine adapte olmaya çalışıyorum. Bakalım artık.
Teşekkür ederim yorumunuz için

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
İnşaat kulaklığı değil aktif gürültü engellemesi olan bir kulaklık alsan oda iş görür.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Hayır yok bu ülke koşullarında uygun fiyatlı birşey öneremem :D