Nvidia optimus ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Caqlar49

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba bu benim ilk mesajım
ilk mesajımı yardım talebi istemek yönünde attığım için üzgünüm

Elimde VESTEL laptop var. İşletim sistemi windows7 32bit HOMEBASIC. Üzerinde Nvidia GT 520M Ekran kartı ve aynı zamanda intelin Entegre ekran kartı var. Bilindiği gibi Nvidia Denetim Masasına girip program ayarları sekmesinden istenilen her programın .exe dosyası seçilerek o programın hangi ekran kartı ile çalışmasını istiyorsak o ekran kartını seçebiliyoruz. Fakat Benim laptop dahil olmak üzere yeni çıkan tüm laptoplarda bazı programların ekran kartı seçimine izin verilmiyor. Beinim sıkıntı çektiğim program ise hl.exe (Counter-Strike). hl.exe yi hiç bir şekilde Nvidia ekran kartı ile açamıyorum. Mecburen intelin entegre grafik kartı ile açıyor ve bu da oyunda fps sorunu yaşamama sebep oluyor. Bilgisayarında bu tarz sorunu olan ve çözümünü bulmuş olan vs. yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim. Ayrıca benim ekran kartım da entegre ama cs yi 100 fps+ ile oynuyorum diyen varsa onlar da yazsın ki donanımsal bir problem varsa onu da giderelim.

Denenmiş olan uygulamalar:
1- Tüm uyumluluk ayarları
2- Sağ tık > Grafik işlemci ile çalıştır > Nvidia GT 525M
3- Format atılıp laptop driverlarının düzgün sıralama ile yüklenmesi.

Caqlar49

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi bir bilgisi olan paylaşabilir arkadaşlar

lordwolf98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi bir bilgisi olan paylaşabilir arkadaşlar
Kardeşim aynı sorun bende de vardı.Google'dan arama yaparken bu sayfa rastladım.Kaydettim sayfayı sorunu çözebilirsem senide bilgilendireyim diye.Çünkü bir Cs oynuyan için çok gıcık bir durum ve ben çok çektim sen çekme :)Sorunu çözmüş bulunmaktayım altta paylaşıyorum.

NVIDIA inspector nvidia sürücüleri hakkında detaylı bilgi performans takibi ve ayarlarda düzenleme yapma imkanı veren başarılı bir uygulamadır. Bizde bu program sayesinde Counter-Strike(hl.exe) nin Yüksek işlemcili ekran kartıyla çalışmasını sağlayacağız.

Yapmamız gerekenler:Google'dan Nvidia inspector 1.9.5.7 adlı programı indirip açacağız ve alttaki videodaki adımları tek tek yapacağız. Sonuçta artık Counter-Strike(hl.exe) Yüksek işlemcili ekran kartı ile çalışacak
http://www.youtube.com/watch?v=FxuYnJBmduU&feature=player_embedded

NOT:ALINTI
Kardeşim ben bu yöntem ile sorunumu çözmüş bulunmaktayım.Olay şu optimus özelliğini devre dışı bırakıyoruz ve orada Nvidia yüksek performansı varsayılan olarak seçtiğimiz için direk olarak nvidia ile açıyor.Bende seçili olduğu halde intel ile açıyordu ama bu optimius özelliğini kapadıktan sonra artık direk olarak nvidia ı görüyor ve geçiş yapmıyor.İyi forumlar.

Caqlar49

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim aynı sorun bende de vardı.Google'dan arama yaparken bu sayfa rastladım.Kaydettim sayfayı sorunu çözebilirsem senide bilgilendireyim diye.Çünkü bir Cs oynuyan için çok gıcık bir durum ve ben çok çektim sen çekme :)Sorunu çözmüş bulunmaktayım altta paylaşıyorum.

NVIDIA inspector nvidia sürücüleri hakkında detaylı bilgi performans takibi ve ayarlarda düzenleme yapma imkanı veren başarılı bir uygulamadır. Bizde bu program sayesinde Counter-Strike(hl.exe) nin Yüksek işlemcili ekran kartıyla çalışmasını sağlayacağız.

Yapmamız gerekenler:Google'dan Nvidia inspector 1.9.5.7 adlı programı indirip açacağız ve alttaki videodaki adımları tek tek yapacağız. Sonuçta artık Counter-Strike(hl.exe) Yüksek işlemcili ekran kartı ile çalışacak
http://www.youtube.com/watch?v=FxuYnJBmduU&feature=player_embedded

NOT:ALINTI
Kardeşim ben bu yöntem ile sorunumu çözmüş bulunmaktayım.Olay şu optimus özelliğini devre dışı bırakıyoruz ve orada Nvidia yüksek performansı varsayılan olarak seçtiğimiz için direk olarak nvidia ile açıyor.Bende seçili olduğu halde intel ile açıyordu ama bu optimius özelliğini kapadıktan sonra artık direk olarak nvidia ı görüyor ve geçiş yapmıyor.İyi forumlar.
deneyeceğim olursa duacın olacağım :)
denedim oldu kral adamsın :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayni seyleri yaptim olmuyor hakkaten ama benim surum 1.9.6.6

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yapıyorum herşey okey ama oyun açılınca siyah ekran geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bu sorunun ne oldugunu buldum ama çözüm mechulll sxe yi acınca acılmıyor nvida yüksek performans sxesiz girince sorun yok

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nvidia verde driverlarını kurun sorununuzu çözecektir

taylocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar nvidia denetim masasındaki sabit engre grafik ayarını nvidia ekran kartına geçirmek için tek çare var ,şimdi sizlere anlatacağım.kullanacağınız program nvidia inspector programıdır.istediğiniz her programı bu programla nvidia ekran kartına geçirebiliyorsunuz.ben kullanıyorum tek çare vede kesin çare bu işte...nvidia inspectorda internette free olarak indirilebilir..sizlere nvidia inspectorı ayarlama işlemlerine bugün onuda anlatacağım..çünkü program birazcık karışık gelebilir..