NVIDIA GeForce Now'ın kullanıcı sayısı belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Yaklaşık 3 hafta önce kullanıma açılan NVIDIA GeForce Now'ın kullanıcı sayısı belli oldu.

NVIDIA GeForce Now'ın kullanıcı sayısı:

NVIDIA GeForce Now
, 3 hafta gibi kısa bir sürede 1 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

NVIDIA GeForce Now hakkında bilgiler:

:: NVIDIA GeForce Now'ın kısa bir sürede bu kadar kullanıcı sayısına ulaşması hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ama bir o kadar da oyun şirketi desteğini kesti GeForce Now'dan.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Ama bir o kadar da oyun şirketi desteğini kesti GeForce Now'dan.
Kesmeleri normal çünkü adam para kazanmıyor now dan oynarsan . Mesela Activision COD u çekti çünkü para kazanamıyor sen telrfondan girince . Adam gel biz COD un mobilinj yaptık , onu oyna diyor .

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kesmeleri normal çünkü adam para kazanmıyor now dan oynarsan . Mesela Activision COD u çekti çünkü para kazanamıyor sen telrfondan girince . Adam gel biz COD un mobilinj yaptık , onu oyna diyor .
Activision en başından zaten istememişti. Nvidia ezbere eklemiş oyunlarını. Activision evet gelirini Nvidia üzerinden alacağı için yetmez onlara. :)

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Benim cihazı 10k'ya falan satıp böyle bir şeye mi geçsem diye ben bile düşündüm ama istediğiniz zaman oyunana girememen 6 saat oynama sınırı falan daha gelişmesi gereken bir platform bence.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Benim cihazı 10k'ya falan satıp böyle bir şeye mi geçsem diye ben bile düşündüm ama istediğiniz zaman oyunana girememen 6 saat oynama sınırı falan daha gelişmesi gereken bir platform bence.
O platforma her ay veya her yıl ödeme yapmak zorundasın. Nvidia'nın Türkiyeye data merkezi kuramadığı sürece yüksek pingle kimse oyunların tadını doğru düzgün çıkarmayacak. Şuan iyiymiş gibi görünmesinin aktif kullanıcının az olmasıdır. Bir kaç milyarı bulduğu vakit yoğunluktan ötürü rahatsızlıklar dahada büyüyecek. Bu rahatsızlıkları özellikle online platformlu oyunları oynarken hissedeceğiz.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
O platforma her ay veya her yıl ödeme yapmak zorundasın. Nvidia'nın Türkiyeye data merkezi kuramadığı sürece yüksek pingle kimse oyunların tadını doğru düzgün çıkarmayacak. Şuan iyiymiş gibi görünmesinin aktif kullanıcının az olmasıdır. Bir kaç milyarı bulduğu vakit yoğunluktan ötürü rahatsızlıklar dahada büyüyecek. Bu rahatsızlıkları özellikle online platformlu oyunları oynarken hissedeceğiz.
1 ay 35tl falan ücreti normel ama dediğiniz gibi ping sorunları v.b sorunlar artarsa sorun olur. Zaten şuanlık benim sistem 2k high, ultra götürüyor bir gün yetmemeye başlar o zaman yeniden bakarız duruma.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
1 ay 35tl falan ücreti normel ama dediğiniz gibi ping sorunları v.b sorunlar artarsa sorun olur. Zaten şuanlık benim sistem 2k high, ultra götürüyor bir gün yetmemeye başlar o zaman yeniden bakarız duruma.
Bugün ben ağı test etmeye çalışmıştım ve bu sorun çıktı:

Ekran Görüntüsü (182).png

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
şuan deneme ve yayılma aşamasında olduğu için oldukça ucuz. Eminim ilerde bu servisler 2 katı pahalılaşacaktır.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Şu anki fiyat tanıtım fiyatı, ayrıca 100/8 Mbps ağımdan bile 50 ping ile bağlanıyorum ve arada kesilmeler oluyor. Ofis bilgisayarımdan kütüphaneme ulaşayım diye almıştım ama bağlantı ciddi sorun yaratıyor.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Şu anki fiyat tanıtım fiyatı, ayrıca 100/8 Mbps ağımdan bile 50 ping ile bağlanıyorum ve arada kesilmeler oluyor. Ofis bilgisayarımdan kütüphaneme ulaşayım diye almıştım ama bağlantı ciddi sorun yaratıyor.

Aslında düşününce muhtemelen Almanya 'da olan sunucuya bağlanıyorsunuz 50ms aslında çok iyi bir değer , çoğu kullanıcı bu ping ve mbps değerlerine ulaşamayacak bile.

Çok az global firma Türkiye'ye sunucu açacak kadar ciddi yatırım yapıyor , bu tarz hizmetleri kullanmak için ya doğu avrupa ya da Türkiye sunucusu şart. Tr sunucusu gelir mi? Attıkları taş ürküttükleri kuşa değmeyeceğinden gelmez.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Milyar mı ? Sen naptın be ya. Milyar ne demek biliyor musun ? 2 milyar insan üye olsa. Her birinden 5 dolar alsa. Aylık 10 milyar dolar gelir. Baya uçtun yav sen. O kadar kullanıcı olsa nvida her ülkeye sistemlerini güzelce kurar zaten.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Aslında düşününce muhtemelen Almanya 'da olan sunucuya bağlanıyorsunuz 50ms aslında çok iyi bir değer , çoğu kullanıcı bu ping ve mbps değerlerine ulaşamayacak bile.

Çok az global firma Türkiye'ye sunucu açacak kadar ciddi yatırım yapıyor , bu tarz hizmetleri kullanmak için ya doğu avrupa ya da Türkiye sunucusu şart. Tr sunucusu gelir mi? Attıkları taş ürküttükleri kuşa değmeyeceğinden gelmez.
Benim bağlantım iyi ama herhangi bir oyuna bağlandığımda arada bir kesilmeler oluyor böyle bir bağlantıya rağmen, bu halde online oyun oynamak isteyen varsa hiç düşünmesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kütüphanesi de aşırı yetersiz bence, oyuna bağlanma şekli de Nvidia gibi bir marka için basit duruyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Milyar mı ? Sen naptın be ya. Milyar ne demek biliyor musun ? 2 milyar insan üye olsa. Her birinden 5 dolar alsa. Aylık 10 milyar dolar gelir. Baya uçtun yav sen. O kadar kullanıcı olsa nvida her ülkeye sistemlerini güzelce kurar zaten.
Gün boyunca Aktif birkaç milyar kullanıcı demedim.
Daha sunucuları 1080p de bile yüksek grafik ayarlı oyun oynarken otomatik çözünürlüğü düşürüyorken ister 360p olsun aktif kullanıcı yoğunluğu şuankinin 2 katına çıksa en kötü ihtimalle GeForce Now sunucuları yavaşlar hatta çökme ihtimali olabilir bile.