Nvidia ekran kartı sürücüsünü yüklediğimde, ekran kararıyor ve bilgisayar açılmıyor.

DgknGkdnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sevgili SDN kullanıcıları.

3-4 aydır bilgisayarımı açmıyordum. Dün açtım, ekran kartını güncellerken bir anda ekran karardı ve bilgisayar kapandı. Bilgisayarı geri açmaya çalıştığımda 3 kere kısa bip sesi geldi ve bilgisayar hiçbir şekilde açılmadı. Daha sonra kendi kendine başlangıç onarmayı denedi fakat oda olmadı. Başlangıç onarma başarısız oldu diye hata verdi. Defalarca kez format atmayı denedim fakat aynı sonuç. Bilgisayarı sadece kendim başlangıç onarmayı deneyip eski bir tarihe aldığımda yani ekran kartını güncellemediğim zamana alınca açılıyor. Yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarım: Lenovo Y510P
Ekran Kartı: Nvidia GT755M [SLI]
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit

DgknGkdnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Güncel sürümde sorun var demek ki. İlerleyen zamanlarda bu sorun çözülür. Bi sorun yoksa şimdilik eski sürüm yüklü kalsın.

Reaksiyon puanı
5
Benim bilgisayarda güncellemeden sonra ani kararmalar oluştu örneğin video izliyorum elimi fareye attığım anda siyah gidip geliyor ellemezsem sorun olmuyor ve bu olay sadece videolarda oluyor gerçi oyun açmayı denemedim.

DgknGkdnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncel sürümde sorun var demek ki. İlerleyen zamanlarda bu sorun çözülür. Bi sorun yoksa şimdilik eski sürüm yüklü kalsın.
Bu konu hakkında Nvidia müşteri temsilcisi ile görüştüm onlar daha çıkmamış olan bir sürümü (397.55) indirip kurma mı istediler fakat aynı hüsran.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Y510p laptoplar'ın Windows 10 desteği bulunmuyor ki ürünün sürücü indirme sayfasında Windows 7 ve Windows 8 ürünleri için indirmeler mevcut.
Ayrıca bkz. Windows 10 yükseltme listede y510 ideapad serisi yer almıyor.
Tavsiyem ise: Şu bağlantıdan en son NVIDIA VGA sürücüsünü doğrudan indirmen ve Windows 10 üzerinden bir güncelleme gelirse, kurup denemen yönünde olacaktır. Şu bağlantıdan sürücü/yazılım indirme sayfasına ulaşabilirsin.

Eğer, tüm uğraşlara rağmen hala sorun yaşanıyorsa, en son sorunsuz kullandığınız NVIDIA VGA sürücüsünü tekrardan yükleyip kullanın ve gelen güncellemeyi kurmayın.

DgknGkdnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Y510p laptoplar'ın Windows 10 desteği bulunmuyor ki ürünün sürücü indirme sayfasında Windows 7 ve Windows 8 ürünleri için indirmeler mevcut.
Ayrıca bkz. Windows 10 yükseltme listede y510 ideapad serisi yer almıyor.
Tavsiyem ise: Şu bağlantıdan en son NVIDIA VGA sürücüsünü doğrudan indirmen ve Windows 10 üzerinden bir güncelleme gelirse, kurup denemen yönünde olacaktır. Şu bağlantıdan sürücü/yazılım indirme sayfasına ulaşabilirsin.

Eğer, tüm uğraşlara rağmen hala sorun yaşanıyorsa, en son sorunsuz kullandığınız NVIDIA VGA sürücüsünü tekrardan yükleyip kullanın ve gelen güncellemeyi kurmayın.
Şuan da bende yüklü olan nvidia sürücüsünün modeli 388.13 sizin attığınız daha da eski bir sürücü sanırım neden o sürücüyü yükleme mi istiyorsunuz tam olarak anlamadım?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Şuan da bende yüklü olan nvidia sürücüsünün modeli 388.13 sizin attığınız daha da eski bir sürücü sanırım neden o sürücüyü yükleme mi istiyorsunuz tam olarak anlamadım?
Manuel olarak mı yoksa Windows üzerinden mi grafik kartınızın güncellemesini yaptınız konusu tam net değil.
Ve yukarıda yazdığım gibi Windows 10 yükseltme listesinde y510 ideapad serisi yer almıyor, Lenovo'nun bu konuda bir desteği yok.
Bu nedenledir ki, Lenovo'nun yayınladığı son kararlı sürücünün üzerine en uygun Windows 10 grafik güncellemesini alabilmeniz amacıyla bu şekilde bir yol sundum.
Artık, Update/Güncelleştirme 391.35'i mi size sunar yoksa başka bir sürüm mü sunar, açıkçası emin değilim, denemeniz lazım.
Yine olmazsa, 3-4 ay önce kullandığınız sürümü indirip yükleyeceksiniz. Size sunabileceğim çözüm yolu budur. Kolay gelsin. :)