Nvidia ekran kartı sürücü güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

somagiz

Öğrenci
Katılım
5 Ekim 2009
Mesajlar
67
Reaksiyon puanı
2
Puanları
8
Windows 7'yi bırakıp Linux Mint'le yeni tanışanlardanıp, hergün 1-2 saat çalışarak Linux mint'i çözmeye çalışıyorum, ingilizce ve Türkçe birçok foruma bakmama rağmen yapamadığım ya da yanlış yaptığım 2 şey var lütfen bana yardımcı olun:

1. Linux mint kendisi nvidia sürücüsünü otomatik bulup yüklüyor ve etkinleştiriyor ama sürücü sürümü 172.26 oysa nvidia nın kendi sitesinde 260.19 sürümü var. Nvidia nın sitesinden run uzantılı sürücüyü masaüstüne indirdim (NVIDIA-Linux-x86_64-260.19.12.run) ama nasıl kurulacağı hakkında en ufak bir fikrim yok, dediğim gibi bu forumda olan ve başka yabancı forumlarda yazılanları yapmaya çalıştım olmadı. Bir de ENVY diye bir program yükledim ama bu programın icon unun üzerine tıklayınca program hiç çalışmıyor yani bir hata mesajı falan bilr yok hiç bir şey olmuyor. Bilen Üstadlar bilmeyen bizlere öğretirlerse çok seviniriz. (Linux Mint 10 RC Julia kullanıyorum)

2. Program kurulumu ama başka konuda açsam daha iyi olur sanırım.

Şimdiden Teşekkürler
 

sdelta

Profesör
Katılım
23 Nisan 2008
Mesajlar
4,205
Reaksiyon puanı
124
Puanları
63
Çok fark oluyor mu performans olarak linuxta ? Sonuçta grafik adına kullanılan düzgün bi oyun yok bildiğim kadarıyla linuxta.
 

somagiz

Öğrenci
Katılım
5 Ekim 2009
Mesajlar
67
Reaksiyon puanı
2
Puanları
8
Hocam dün ekran kartını güncelledim, söylediğin gibi oyun, grafik...vs ile uğraşmazsan değişen birşey yok ama mesela ben laptopu LCD monitore bağlayıp film izliyorum, eski sürücülerde ses sorunu oluyor o yüzden güncelleme ihtiyacı hissediyorum...
 

Son mesajlar

Üst