Soru Nvıdıa Ekran Kartı Ayarları Nasıl Olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

NewCommandore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, masaüstünde sağ tıkladığımızda NVIDIA Denetim Masasını açıp buradan ayar yapabiliyoruz. NVIDIA GeForce Experience uygulaması üzerinden oyunları optimize edip uygun seçenekler ile oyunları başlatabiliyoruz, ek olarak oyun içerisinde ayarlar bölümünden grafik seçeneklerini değiştirebiliyoruz. Benim anlamadığım oyunun hangisini baz aldığı. Ben diyelim masaüstünde sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası'na girdim buradan ayarları yaptım. GeForce Experience uygulamasıda optimizasyon yapmıştı, oyuna girdiğim zamanda oyun ayarlarından grafik ayarlarını değiştirdim. Hangisi geçerli olacak o konuda yardımcı olursanız sevinirim. Açıkçası oyun içerisinden ayar yapabiliyorsak Denetim Masası ve Experience uygulaması ne işe yarıyor çözemedim. Video izlerken tarayıcı üzerinden (Netflix, YouTube) buradaki görüntü ayarını mı sağlıyor çözemedim. Son olarak 3D uygulamasının karar vermesine izin ver seçeneği önyüklü olarak geliyor. Bu ayarın tam olarak ne olduğunu çözemedim. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Denetim masasındaki ayarlar görüntü oluşurkenki ayarları etkiliyor, en azından çoğu öyle. GeForge Experience'dekiler otomatik ayar işleri falan oluyor genelde, oyun içinden yapacağın ayarlar Experience'in yaptıklarını değiştirebilir fakat optimizasyon modu açıksa oyun her başladığında Experience'in yapacağı/yaptığı ayarlara döner.