Nvidia Driver problemi

Bu konuyu okuyanlar

Maghpro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar artık sorun yaşamaktan sıkıldım MSI kullanıcısıyım ve bir sorun başlıyor diğeri geliyor artık kaçıncı konum oldu sayamadım şimdi gündemde ki sorunum ise ekran kartı driver sorunu Gp72 2qe leopard pro kullanıcısıyım ekran kartım nvidia gtx 950 M, 364.72 sürümünü kullanıyorum 2 tane güncelleme geldi denedim ve fps düşüşleri yaşadım onun için 364.72 kullanıyorum bilginize. her neyse konuya dönelim. Arkadaşlar 364.72 versiyonunu kuruyorum ekran kartıma her şey çok güzel tıkır tıkır işliyor oyunlarda almam gereken FPS i alıyorum fakat bilgisayarı kapatıyorum aradan 1 gün geçiyor ve tak oyunlarda FPS düşmeleri 20 fps kadarında düşmeler yaşıyorum bir süre oynuyorum ve oyun donuyor doğal olarak bilgisayarda kitleniyor. Sorun sizce ne olabilir arkadaşlar servise vermekde istemiyorum bilgisayarı tabi gerekmedikçe. Varsa bilen biri yardım etsin lütfen :(
adsiz-png.159077

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    33.2 KB · Görüntüleme: 279

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Windows 10 64Bit kullandığını ve Laptop,un BIOS,unun güncel olduğunu varsayarak (Güncel BIOS E1793IMS.10F )
İlk önce MSI sitesinde Chipset+Intel Rapid Storage Technology sürücülerini ve daha sonra Nvidia 353.54 sürücüsünü yükleyip test eder misin ?
Ayrıca Laptop,un Yüksek Performans ayarında olduğunu ve Nvidia Denetim Masası,ından Nvidia ekran kartının her zaman öncelikli ekran kartı olduğunu kontrol edip testleri öyle yaparsan iyi olur.

Dip Not Soru : Laptop,un Recovery sağlam mı ?

Maghpro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dediklerinizi tek tek uyugulayacağım fakat şuan evde değilim. Biosum güncel, recoveryden kastınızı tam anlamadım bir de neden 353.54 üzerinde test yapmamı söylediniz ? Şimdiden teşekkürler

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba dediklerinizi tek tek uyugulayacağım fakat şuan evde değilim. Biosum güncel, recoveryden kastınızı tam anlamadım bir de neden 353.54 üzerinde test yapmamı söylediniz ? Şimdiden teşekkürler

Laptop,un içinde hazır bulunan işletim sistemi cd-dvd-usb ile uğraşmaktan kurtaran format yazılımı, bir iki tıklama ile Laptop,u fabrika ayarlarına döndürür.

353.54 sürücüsünü önermemin sebebi ise MSI sitesinde ana sürüm olarak onun görünmesi, zaten Recovery yaptığında büyük ihtimal ile ekran kartının sürücüsü 353.54 olarak hazır olacaktır.

Maghpro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop,un içinde hazır bulunan işletim sistemi cd-dvd-usb ile uğraşmaktan kurtaran format yazılımı, bir iki tıklama ile Laptop,u fabrika ayarlarına döndürür.

353.54 sürücüsünü önermemin sebebi ise MSI sitesinde ana sürüm olarak onun görünmesi, zaten Recovery yaptığında büyük ihtimal ile ekran kartının sürücüsü 353.54 olarak hazır olacaktır.

bilgisayarı ilk aldıktan sonra hdd de bir takım sorunlar yaşadım ve aldığım yere götürdüğümde ise bilgisayara tamamen format attılar msı'ın çoğu programı silindi ve ihtiyacım olmadığı için kurmadım sadece genel driverları yüklettirdim onun için MSI ın recovery programı bilgisayarımda bulunmuyor ama cd dvd yada her hangi bir eklenti olmadan bilgisayara format atabiliyorum daha önce de attım

Maghpro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 64Bit kullandığını ve Laptop,un BIOS,unun güncel olduğunu varsayarak (Güncel BIOS E1793IMS.10F )
İlk önce MSI sitesinde Chipset+Intel Rapid Storage Technology sürücülerini ve daha sonra Nvidia 353.54 sürücüsünü yükleyip test eder misin ?
Ayrıca Laptop,un Yüksek Performans ayarında olduğunu ve Nvidia Denetim Masası,ından Nvidia ekran kartının her zaman öncelikli ekran kartı olduğunu kontrol edip testleri öyle yaparsan iyi olur.

Dip Not Soru : Laptop,un Recovery sağlam mı ?
bu arada dediklerinizi denedim şuana kadar bir sıkıntı yok gibi henüz. 1 gün içerisinde bilgisayarı 5 kere falan açık kapamışımdır şuan için herşey tıkırında sizce 353.54 ü yüklemelimiyim yahut yükledikten sonra tekrar aynı sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. 364.72 den daha iyi bir sürücü ise risk almaya değer mi ?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Herhangi bir sorun yok ise ve çalışıyorsa bence hiç ellemeyin ancak başta da belirtmeye çalıştım sizin sorununuz bence tamamen yazılımsal, şimdilik böyle kullanın ve biraz daha test edin bakalım sonuç ne olacak ? ;)

Maghpro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir sorun yok ise ve çalışıyorsa bence hiç ellemeyin ancak başta da belirtmeye çalıştım sizin sorununuz bence tamamen yazılımsal, şimdilik böyle kullanın ve biraz daha test edin bakalım sonuç ne olacak ? ;)
banada öyle geldi neyse şimdilik hiç kurcalamayım en iyisi bir değişme olursa buradan bildiririm yine. İlginiz için teşekkürler