NPD: Windows 7 Çok Pahalı!

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Microsoft'un yeni işletim sistemi için yaptığı fiyatlandırmaya, piyasa araştırma firması NPD'den önemli eleştiriler geldi.

NPD Group Endüstri Analizi Başkan Vekili Stephen Baker, son yayınladığı yazıda Windows 7'yi bir yandan överken, bir yandan da eleştirdi. Özellikle geçtiğimiz günlerde açıklanan Windows 7 fiyatlarına değinen Baker, sadece iki hafta sürecek olan ön sipariş sürecindeki 50 dolarlık fiyatın kimseyi aldatmaması gerektiğini belirtti.
Stoklar tükendikten sonra, Home Premium sürümün 119 dolardan satılacak olmasını mevcut ekonomik süreçte kimsenin kaldıramayacağını belirten Baker, ayrıca Microsoft'un tek lisansla kaç PC'ye Windows 7 kurulabileceğini açıklamamasının da hoş olmadığının altını çizdi.
windows-7-box1246185213.jpg
:: Sizce Windows 7'nin fiyatlandırması makul mü?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
bunlar diğer ülkeler için geçerli.. Türkiye'de kaç kişi lisanslı kullanıyor ki.. Bu yüzden 50000 dolar bile olsa farketmez elbet upload eden biri çıkacaktır :)

DarkDance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu microsoft ucuyor ya artık biraz uygun fiyat yap herkez lisanslı kullansın

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bedava olsa kimse kullanmaz. Bakın bedava işletim sistemlerin yüzüne bile bakılmıyor. İşini bilen beş kuruş ödemeden kullanıyor.

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu mantıkla gittikleri sürece yaşasın korsan abicim win 7 ye verdiğim para asgari ücretin nerdeyse 4/2 tehakkull

say55

Asistan
Reaksiyon puanı
1
zorla korsan kullandıracklar insana yahuu.vista uprage bile pahalı..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
200 tl olsaydı alırdım..:)

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İsrailde xp Pro 30 Dolar Tr de 250 TL Ne Ayak bunlar ya 50 Dolar Yapsınlar Hemen 100 Tane almayan Adidir bile bile bizi Korsana Sürüklüyorlar!!!

oddy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaslar,

Su son iki haftadir KUBUNTU 9.04 KDE 4.2.2 kullanmaktayim ve sunu goruyorumki yillardir microsoft bizlere kazik atip duruyormus, acayip hizli ve sabit bir sistem. Bir klikle hersey aninda gozunde ve interface olarakda windows a on basar ve ne antivirus derdin var ne spyware ne adware, TEK KELIME ILE HARIKAAAA ve herkese tavsiye edilir. Oyunlarida calistirmak mumkun eger biraz arastirmayi goze alirsaniz. OGRENMEYE DEGER.

OPEN SOURCE IS THE FUTURE :) make love with WINDOWS

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
İngilizce de olsa ağzımızı bozmayalım arkadaşlar ;)

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Sevgili arkadaslar,

Su son iki haftadir KUBUNTU 9.04 KDE 4.2.2 kullanmaktayim ve sunu goruyorumki yillardir microsoft bizlere kazik atip duruyormus, acayip hizli ve sabit bir sistem. Bir klikle hersey aninda gozunde ve interface olarakda windows a on basar ve ne antivirus derdin var ne spyware ne adware, TEK KELIME ILE HARIKAAAA ve herkese tavsiye edilir. Oyunlarida calistirmak mumkun eger biraz arastirmayi goze alirsaniz. OGRENMEYE DEGER.

OPEN SOURCE IS THE FUTURE :) sevin WINDOWS

Eğer oyun oynayabileceksem ben düşünmeden geçerim. Windows kullandıkda elimize ne geçti sanki.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
seven beta kullananlar kırar öyle kullanır yada...

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Merhaba arkadaşlar

Tam düşündüğüm gibi fiyat ekmiş microsoft. Kendine yakışanı yapmış. Yaw korsan kullansa millet crack lı sistem kullanılmıyo. Adam o crack a ya virus koymuştur yada trojen. Orjinal alsan resmen bir emekli maaşı. En iyi şuan kullandığım linux. İnsanı zorla korsana değil zorla linux a geçiriyorlar :D

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Merhaba arkadaşlar

Tam düşündüğüm gibi fiyat ekmiş microsoft. Kendine yakışanı yapmış. Yaw korsan kullansa millet crack lı sistem kullanılmıyo. Adam o crack a ya virus koymuştur yada trojen. Orjinal alsan resmen bir emekli maaşı. En iyi şuan kullandığım linux. İnsanı zorla korsana değil zorla linux a geçiriyorlar :D

ya yeni pc ile gelecek yada pardus kur gitsin...

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim ucuz tutsunlar sürümden kazansınlar...

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu kriz ortamında ya bunlar dayak yememiş ya da sayı saymasını bilmiyorlar.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
oem olarak 50 liraya satsalar herkez lisanslı kullanır fakat 119 dolar hemde en dandik versiyon için gerçekden çok fazla.

linux'a yarıyacaktır bu. güldür güldür gelen pardusun ekmeğine yağ sürecektir.

dolayısıyla kriz linux dünyasını geliştirecek

vlk4n

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ubuntu kullanıyorum mutluyum hiç bir programa tek kuruş dahi ödemiyorum. Artı bilgisayarımı dahi alırken windows olarak almadım freedos olarak aldım aynı bilgisayarı herkesten 100 dolar daha ucuz aldım. Daha ne söyleyeyim aklımı seveyim aklımı.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yani Microsoft a göre PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR...

cougar31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyse anlaşılan yine bize Yazıcıoğlu'nun yolu göründü :)

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarınıza, donanımınızı geliştirmek için yaptığınız masrafa, her ay verdiğiniz internet faturasına, verdiğiniz cep telefonu ve kontör paralarıyla bu fiyatları kıyaslayın; 1001 emekle hazırlanan bir yazılımın çok da pahalı olmadığını göreceksiniz.

Ayrıca herkes illegal yollardan w7'yi kuracağını söylemiş de Microsoft daha kendi işletim sistemini koruyamıyorsa bu yazılım bizim bilgisayarımızı nasl daha güvenli hale getirecek bakalım:)

enternasyonal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarınıza, donanımınızı geliştirmek için yaptığınız masrafa, her ay verdiğiniz internet faturasına, verdiğiniz cep telefonu ve kontör paralarıyla bu fiyatları kıyaslayın; 1001 emekle hazırlanan bir yazılımın çok da pahalı olmadığını göreceksiniz.

Ayrıca herkes illegal yollardan w7'yi kuracağını söylemiş de Microsoft daha kendi işletim sistemini koruyamıyorsa bu yazılım bizim bilgisayarımızı nasl daha güvenli hale getirecek bakalım:)

Çok doğu bir tespit bilgisayarcılar format atmaya bile 30 lira aldığı bi ülkede binbir emeklerde bir işletim sisteminin hazırlanıp bu fiyata satılması normal kendi işletim sistemini bile koruyamıyor diyosun hiç bir bilgisayar programı tam güvenli değildir ki bunun önlemini alamazsınız ne kadar uğraşırsanız uğraşın hem şu an herkes zaten windowsla uğraşıyor işleri çok zor.