Notebook Tavsiyesi

Erd19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, almak istediğim cihazda bulunmasını istediğim özellikler şu şekilde olsun istiyorum;

Ekran: 1920x1080, GeForce GTX, IPS
İşletim Sistemi: i7
Ram: 8 GB
Bellek: 1 Tb
Disk hızı: 7200 rpm / SSD
İşl ön Bellek: min 3 mb
Hdmi: olmalı

Bilgisayardan ve özelliklerinden çok anlamam. Bu özellikler yaptığım araştırmalar sonucu pcnın hızlı olması için gerekli olan özellikler olarak çarptı gözüme. Ara sıra oyun (fifa, pes,call of duy gibi), genelde video izleyebileceğim, günlük kullanımda ve film izlerken tatmin edecek ısınma ve yavaşlama problemi yaratmayacak bi cihaz olsun istiyorum. Bu isteklerime göre özellikleri değiştirerek de tavsiye verebilirsiniz. fiyat 2500e kadar çıkabilir, belki en fazla 3000e kadar

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba arkadaşlar, almak istediğim cihazda bulunmasını istediğim özellikler şu şekilde olsun istiyorum;

Ekran: 1920x1080, GeForce GTX, IPS
İşletim Sistemi: i7
Ram: 8 GB
Bellek: 1 Tb
Disk hızı: 7200 rpm / SSD
İşl ön Bellek: min 3 mb
Hdmi: olmalı

Bilgisayardan ve özelliklerinden çok anlamam. Bu özellikler yaptığım araştırmalar sonucu pcnın hızlı olması için gerekli olan özellikler olarak çarptı gözüme. Ara sıra oyun (fifa, pes,call of duy gibi), genelde video izleyebileceğim, günlük kullanımda ve film izlerken tatmin edecek ısınma ve yavaşlama problemi yaratmayacak bi cihaz olsun istiyorum. Bu isteklerime göre özellikleri değiştirerek de tavsiye verebilirsiniz. fiyat 2500e kadar çıkabilir, belki en fazla 3000e kadar
Monsterlara bakabilirsin.

Erd19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monsterlara bakabilirsin.
Baktım. Özellikler dediklerim gibi. Vatan, mediamark,teknosa gibi yerlere baktım görünmüyor. Almadan önce bakmak isterim herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamak için. Bunun dışında tavsiye edeceğiniz marka var mı? Herhangi bir arızada kolaylıkla iletişime geçmek,arıza giderme ve garantiye göndermek isterken sorun yaratmayacak. Parçaları çok pahalı olmayacak.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Baktım. Özellikler dediklerim gibi. Vatan, mediamark,teknosa gibi yerlere baktım görünmüyor. Almadan önce bakmak isterim herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamak için. Bunun dışında tavsiye edeceğiniz marka var mı? Herhangi bir arızada kolaylıkla iletişime geçmek,arıza giderme ve garantiye göndermek isterken sorun yaratmayacak. Parçaları çok pahalı olmayacak.
O Bütçe aralığında yok gibi :D Monsterlar üzmez

Erd19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O Bütçe aralığında yok gibi :D Monsterlar üzmez
Peki bu yazdığım özellikler abartılı mi yoksa ara sıra oyun oynamak ve yüksek kalitede film izlerken kasma, ısınma yapmaması için minimum özellikler bunlar mıdır? Pek anlamam bu özelliklerden, forumlardan derlediğim bilgiler ışığında belirledim bu özellikleri.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Peki bu yazdığım özellikler abartılı mi yoksa ara sıra oyun oynamak ve yüksek kalitede film izlerken kasma, ısınma yapmaması için minimum özellikler bunlar mıdır? Pek anlamam bu özelliklerden, forumlardan derlediğim bilgiler ışığında belirledim bu özellikleri.
Bu özellikler yeterlidir hocam sınırda diyebiliriz yani tam oturmuş istekler bunlar en iyi seçimler

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Gayet yeterli. O fiyata Monsterlar gerçekten iyi ama istemezseniz Asus 'un X550 VX 'de bakabilirsiniz.

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
DELL 7559'a bakabilirsiniz. Sadece IPS ekranı yok. Ama o mağazalarda yok galiba. Olsa da daha pahalı olur. Monster de bakabilirsiniz.

Erd19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öneriler için teşekkür ederim arkadaşlar. Daha çok öneriye de açığım. Söylenen ürünlere baktım, aynı özellik için hem olumlu hem olumsuz yorumlar var. örneğin kimisi hiç donma yok derken kimisi donuyor demiş veya ısınma için. Nasıl bi yol izlemeliyim bu yorumlardan dolayı?