Note 7'De Büyük Sorun

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Samsung , yeni amiral gemi modeli olan Note 7'leri toplatmayı planlıyor.

Güney Kore YonHap haber ajansına göre Samsung küreselde Note 7 cihazları geri çağırmayı planlıyor.

Sorun kaynağı olarak ise Note 7'nin şarj olurken patlama olasılığı. Resmi teyit olmadığı konuşuluyor ancak Amerikan operatörlerine ulaşmış bir haber var ortada.

Ayrıca yapılacak lansmaların durdurulması kararı verilmiş.

Kaynak

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bunlar nasil telefon üretiyor ki telefon misir gibi patliyor?

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
:mad:Klasik samsung senaryosu bu ne biçim telefon insanların can güvenliği kimsenin umurunda değil bir tofaş parası veriyoruz bunlara bir hevesle sonra hepsi popcorn gibi patlıyor...:mad::(

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bunlar nasil telefon üretiyor ki telefon misir gibi patliyor?
Valla arkadasim polis o Türkiyeye ilk geldiğinde aldı iyi hoş ama hızlı sarjda Eyv ama 47-48 derece oluyor batarya diyor. 3600 verdik bizi mi kopartiyorlar anlamadım ki diyor adam haklı

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Valla arkadasim polis o Türkiyeye ilk geldiğinde aldı iyi hoş ama hızlı sarjda Eyv ama 47-48 derece oluyor batarya diyor. 3600 verdik bizi mi kopartiyorlar anlamadım ki diyor adam haklı
Bence bizi koparıyorlar samsung 6 milyar dinya nüfusunu trolledi bence.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Muhtemelen Samsung diğer hafta açıklama yapar.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Tek tek geri çağırılacak telefonlar elleri mahkum 3600 vereyim öyle bir sorun olsun vallaha kavga çıkartırım o paraya serçe alsam daha az sorun çıkar

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Samsung , yeni amiral gemi modeli olan Note 7'leri toplatmayı planlıyor.

Güney Kore YonHap haber ajansına göre Samsung küreselde Note 7 cihazları geri çağırmayı planlıyor.

Sorun kaynağı olarak ise Note 7'nin şarj olurken patlama olasılığı. Resmi teyit olmadığı konuşuluyor ancak Amerikan operatörlerine ulaşmış bir haber var ortada.

Ayrıca yapılacak lansmaların durdurulması kararı verilmiş.

Kaynak
Apple ile kapışmak için bu kadar hızlı telefon çıkarırsa öyle olur.Note 7 bildiğimiz samsung galaxy s7 edge tasarımının klasik note serisine uyarlanmış hali.Zaten donanımda aynı.

Speedster

Müdavim
Reaksiyon puanı
319
Hiçmi şarj etmediler prototip cihazları nasıl farketmezler?

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Apple daha telefonu çıkarmadan Samsung zarar etti. O kadar cihaz ne olacak?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
En azindan şöyle düşünün :
volkswagen skandalında ne oldu? Türkiye'de hicbir arac hakkinda islem yapilmadi hatamiz yok denildi.
Ama samsung global anlamda hatasini kabul ediyor en azindan kaçmıyor.
Ben sorun ciktiktan sonraki çabalarını olumlu buluyorum.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
En azindan şöyle düşünün :
volkswagen skandalında ne oldu? Türkiye'de hicbir arac hakkinda islem yapilmadi hatamiz yok denildi.
Ama samsung global anlamda hatasini kabul ediyor en azindan kaçmıyor.
Ben sorun ciktiktan sonraki çabalarını olumlu buluyorum.

Yalnız böyle bir durumda başka seçeceğimi var. İnsanlar telefonla konuşurken patlasa ne olacak? Emisyon yazılımının sahte olması hayati önem teşkil etmiyor.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Samsung büyük zarar edecek bu telefonla. O kadar övmeyelerdi iyiydi.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Tamda note7 almaya karar vermiştim hayal kırıklığı oldu.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
34bba260efbfc0b9a043d87a711e5c28.jpg

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Noldum demiyecen nolacam diyecen. Çılgın samsung özellik kasacam diye voltaj değerlini ayarlayamamış.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yalnız böyle bir durumda başka seçeceğimi var. İnsanlar telefonla konuşurken patlasa ne olacak? Emisyon yazılımının sahte olması hayati önem teşkil etmiyor.
Şarjdayken yanında gaz kaçağı olsa, yanıcı uçucu madde olsa ya da cepte vaya kullanımda iken patlasa nolacak?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Değerli Samsung Galaxy Note7 kullanıcısı,

Samsung olarak siz değerli kullanıcımıza en yüksek kalitede ürünleri sunmak, bu ürünler aracılığıyla sizin hayat kalitenizi arttırmak ve herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda size destek olmak bizim birincil önceliğimizdir.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar hiçbir vaka olmamıştır. Bizim için mutlak öncelik sizin güvenliğinizdir.

Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya bugünden itibaren satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Siz değerli kullanıcımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz. Samsung markasına güven duyarak bizi tercih ettiğiniz için size teşekkür ederiz.

Galaxy Note7 Basın Açıklaması

Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarımıza sunmayı hedeflemektedir. Bu yüksek kalitedeki hizmetlerimizi sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.

Samsung Tr'den basın açıklaması geldi

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Ben olsam iade eder almazdım. Sonuçta üretim hatası varsa değişsen cihazda patlayabilir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bir de şu var. Testleri eksik yaptıklsrını hiç mi farketmemişler. Sadece prototiplerle çalışılırsa sonuç böyle olur.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
zamanında çok iphone'lar patladı bu kadar olay olmadı bence abartacak bir şey yok hemen her telefonun başına gelebilir. Düzeltip yeniden satacaklardır.