Note 5 vs s7

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba sorum yukarıdaki gibi bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herhangi bir şikayetim yok memnunum. Fakat S7 ekran, suya-toza dayanıklılık, batarya, işlemci ve kamera olarak daha iyi bir cihaz.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
S7 de su gecirmeme sd kart girişi olması ve daha güncel olması note 5 e göre avantaj.Güncelleme desteğini daha uzun olacaktır ayrıca her türlü s7 yi note 5 e göre daha avantajlı

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Herhangi bir şikayetim yok memnunum. Fakat S7 ekran, suya-toza dayanıklılık, batarya, işlemci ve kamera olarak daha iyi bir cihaz.

S7 de su gecirmeme sd kart girişi olması ve daha güncel olması note 5 e göre avantaj.Güncelleme desteğini daha uzun olacaktır ayrıca her türlü s7 yi note 5 e göre daha avantajlı
peki bu farklar günlük kullanımda fark edecekmidir sizce ? ve note 7 nin patladığını düşünürsek note 5 in normal bi samsung telefona göre daha uzun süre güncelleme alacağını düşünüyorum bu konuda bana katılıyormusunuz ? note 5 in ekranının daha büyük olmasını da sayarsak note 5 e daha yakınım açıkcası o yüzden soruyorum bunları .

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
S7 Edge alsan daha iyi bence ama sen bilirsin sadece tasarımını sevdiğim için söylüyorum.:)

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
S7 edge ya da NOTE5. S7 almayın.

Su geçirmeme konusu sizi yanıltmasın. Suya dayanıklı:) su geçirmez değil. Sıvı teması olursa kullanıcı hatası olur bilgine.

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
S7 Edge alsan daha iyi bence ama sen bilirsin sadece tasarımını sevdiğim için söylüyorum.:)
s7 edge alabilsem bu konuyu açmazdım zzaten :D
--- Gönderi Güncellendi ---

Su geçirmeme konusu sizi yanıltmasın. Suya dayanıklı:) su geçirmez değil. Sıvı teması olursa kullanıcı hatası olur bilgine.
ekran büyüklüğünden dolayımı böyle diyorsunuz ?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612

Öyleyse bu da S4 Active mevzusuna dönecek demektir,o da sözde su geçirmeyecekti ama sanırım geçirmiş ne kadar doğrudur bilemiyorum ama.
s7 edge alabilsem bu konuyu açmazdım zzaten :D

ekran büyüklüğünden dolayımı böyle diyorsunuz ?
Biraz daha artırabilirsen yani da anla işte.;)

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Öyleyse bu da S4 Active mevzusuna dönecek demektir,o da sözde su geçirmeyecekti ama sanırım geçirmiş ne kadar doğrudur bilemiyorum ama.

Sadece samsung değil, bütün markaların telefon satmak için ki üşkağıtçılığı bu.

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27

s7 edge e bi ton test yaptılar geçirmedi teoride s7 ninde baya bi dayanıklı olması lazım :D ( genel olarak söyledim tabi telefonun suya dayanıklı olması benim için bi kriter deil heleki arada 0.6 inç ekran farkı varken)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Sadece samsung değil, bütün markaların telefon satmak için ki üşkağıtçılığı bu.
Bilmiyorum bizim arkadaş yanımda Z2 ile suya girdi telefon soluğu serviste aldı öteki arkadaşım Z3 aldı telefonla video çekti getirdi izletti üstüne.:D

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
İmkan varsa edge yoksa düz s7 , aslında kullanım amacınızı söylerseniz ona uygun tavsiye edebiliriz yani senin için kamera mı önemli performans mı yoksa note kalemi mi ?

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
s7 edge e bi ton test yaptılar geçirmedi teoride s7 ninde baya bi dayanıklı olması lazım :D

Hocam aslında su geçirmeme işi Şu şekilde.

Dengesiz bir şekilde çeşmenin altında yıkarsanız su geçer.

Ama suyun altına sokarsanız su geçmesi daha da zorlaşır.
Şu şekilde düşünebilirsiniz . kafanızı suya sokarsanız kulağınıza su kaçmaz ama suyun altına kulağınızı tutarsanız su kaçar.

Bu tamamen denge ile alakalı

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
İmkan varsa edge yoksa düz s7 , aslında kullanım amacınızı söylerseniz ona uygun tavsiye edebiliriz yani senin için kamera mı önemli performans mı yoksa note kalemi mi ?
aslına bakarsanız sıradan bir kullanıcıyım yani arada oyun oynayn , gerektiğinde kamera kullanan , sosyal medyada dollaşan biriyim . :D gözümü yükseklere dikmemin nedeni ise 3 senedir samsung gun giriş seviyesi bir telefonunu kullanıyrdum ve son 1.5 senedir kullandığım her saniye ayrı sinir kriziydi .
yani kamerasının iyi olması bataryasının günü çıkarabilmesi . cihazın stabil olması . sanırım bu iki cihaz içinde ki öncüller olur performans ı falan saymıyorum zaten 2 side çok performanslı . kamera konusunda ikisininde üzeceğini düşünmediğimden bataryanında bi şekilde her 2 telefondada çıkaracağını düşündüğümden ve 5.7 inç ekran beni cezbettiğinden bu konuy açtım . ( yazdan beri telefon alacağım :D :D sanırım aşırı "stabil " bir bütçem ve kararlılığım var :D )
Hocam aslında su geçirmeme işi Şu şekilde.

Dengesiz bir şekilde çeşmenin altında yıkarsanız su geçer.

Ama suyun altına sokarsanız su geçmesi daha da zorlaşır.
Şu şekilde düşünebilirsiniz . kafanızı suya sokarsanız kulağınıza su kaçmaz ama suyun altına kulağınızı tutarsanız su kaçar.

Bu tamamen denge ile alakalı
hocam ben hala sorumun cevabını alamadım ama sanırım ekran boyutundan dolayı ya s7 edge yada note5 dediniz

Son düzenleme:

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
kimse cevap vermiyor daha ama sanırım son fikir note 5 ?

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
aslına bakarsanız sıradan bir kullanıcıyım yani arada oyun oynayn , gerektiğinde kamera kullanan , sosyal medyada dollaşan biriyim . :D gözümü yükseklere dikmemin nedeni ise 3 senedir samsung gun giriş seviyesi bir telefonunu kullanıyrdum ve son 1.5 senedir kullandığım her saniye ayrı sinir kriziydi .
yani kamerasının iyi olması bataryasının günü çıkarabilmesi . cihazın stabil olması . sanırım bu iki cihaz içinde ki öncüller olur performans ı falan saymıyorum zaten 2 side çok performanslı . kamera konusunda ikisininde üzeceğini düşünmediğimden bataryanında bi şekilde her 2 telefondada çıkaracağını düşündüğümden ve 5.7 inç ekran beni cezbettiğinden bu konuy açtım . ( yazdan beri telefon alacağım :D :D sanırım aşırı "stabil " bir bütçem ve kararlılığım var :D )

hocam ben hala sorumun cevabını alamadım ama sanırım ekran boyutundan dolayı ya s7 edge yada note5 dediniz

0.5 saniye kadar yani bir nevi anlık hız takıntılarınız yoksa NOTE 5. Ekran boyutu ve S-Pen farklı bir deneyim sunuyor. NOTE 5 derim ben

34K4V4K34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
NOTE 5 gerçekten güzel telefon. Kamera konusunda hiçbir ezikliği yok S7 ye karşı

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
S7 kamera performans konusunda daha iyi ama note 5 de kötü değil eldeki mala bakınca s7 daha güzel telefon tabi s pen gerekli değil diyorsan

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
bende
0.5 saniye kadar yani bir nevi anlık hız takıntılarınız yoksa NOTE 5. Ekran boyutu ve S-Pen farklı bir deneyim sunuyor. NOTE 5 derim ben
sizin gibi düşünüyorum , ama takdir edersinizki bi danışmak lazım yoksa şuan a8 2016 kullanıyor olurdum :D
S7 kamera performans konusunda daha iyi ama note 5 de kötü değil eldeki mala bakınca s7 daha güzel telefon tabi s pen gerekli değil diyorsan
büyük ekranın daha faydalı olacağını düşünüyorum
hocam peki bu note 5 beni 3 4 sene rahat götürürmü ? garantisi bittikten sonra olmadı root yüklerim cyanogenmod falan :D ( henüz yüklemedim hiçbir telefona ama hallederim bitince :D )

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 var bende bir ara note 5 e geçtim 1 hafta sonra tekrar s7ye geçtim. Hissedilmiyor ,fark az densede aradaki kamera ekran batarya performansı farki hissediliyor. S7 al geç

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
[
S7 var bende bir ara note 5 e geçtim 1 hafta sonra tekrar s7ye geçtim. Hissedilmiyor ,fark az densede aradaki kamera ekran batarya performansı farki hissediliyor. S7 al geç
bataryanın nougat güncellemesi ile düzeleceğini düşünüyorum , kameralarındada birbirine göre farklı olduğu iki temel nokta var note 5 uzağı daha iyi çekiyor mp i fazla olduğundan fakat normal ir yaınlıta s nin renkleri note 5 göre biraz daha doğru oluyor , düşünmemi sağlayan en büyük etken güncelleme desteği oluyor fakat note7 lelrde patlayınca note 5 in uzun süre güncelleme alacağı söyleniyor , o ne adar doğru diye düşünüyorum , onun haricinde ekran farını bimiyorum , ama eranın büyüklüğü beni çekiyor açıkcası . bu durumda fikriniz nedir acaba . ( forumdaileride 1 aydır uğraştırıyorum kusura bakmayın . genel olarak söylüyorum bunu bir çok kişi cevap yazdı açtığım konulara )

M

Murat Burç

SDN Okuru
[

bataryanın nougat güncellemesi ile düzeleceğini düşünüyorum , kameralarındada birbirine göre farklı olduğu iki temel nokta var note 5 uzağı daha iyi çekiyor mp i fazla olduğundan fakat normal ir yaınlıta s nin renkleri note 5 göre biraz daha doğru oluyor , düşünmemi sağlayan en büyük etken güncelleme desteği oluyor fakat note7 lelrde patlayınca note 5 in uzun süre güncelleme alacağı söyleniyor , o ne adar doğru diye düşünüyorum , onun haricinde ekran farını bimiyorum , ama eranın büyüklüğü beni çekiyor açıkcası . bu durumda fikriniz nedir acaba . ( forumdaileride 1 aydır uğraştırıyorum kusura bakmayın . genel olarak söylüyorum bunu ir çok işi cevap yazdı açtığım konulara )
O S7'nin zoom meselesinde sıkıntı yok en azından note5 kadar iyi
Batarya meselesinde ise note 5 düzelecekse S7 daha ileriye gidecek öyle düşün

Loamsdown

Asistan
Reaksiyon puanı
27
O S7'nin zoom meselesinde sıkıntı yok en azından note5 kadar iyi
Batarya meselesinde ise note 5 düzelecekse S7 daha ileriye gidecek öyle düşün
peki batarya benim için çok aşırı önemli bir öncül değil , günü çıardığı takdirde fakat 5.7 inç ekran gerçekten ilgi çekici kamera ve performans vs konusunda ikiside yakın , ikisininde benzer seviyede stabil kalacagını , fakat s7 nin note 5 göre 1 veya 2 güncelleme fazla alacağını , düşünüyorum telefonlarla ilgili , daha önce a8 2016 için açtığım konuda da böyle konuşmuştuk ve siz yanlış bir seçim olduğu konusunda ikna etmiştiniz bende hak vermiştim , o yüzden yine soruyorum sizce hala s7 mi almalıyım ?