Note 5 vs. Huawei Ascend Mate 8

Bu konuyu okuyanlar

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Uzun telefon araştırmalarımdan sonra tekrar geldim bir fikrinizi almaya. Önceki konumda note 4 ve s6 konusunda yardımınızı istemiştim bu sefer fiyat sınırımı biraz daha yükselttim ve bu iki telefon arasında gidip geliyorum. Bildiğim kadarıyla Note 5'in Mate 8'e göre artıları:

+Daha iyi mikrofon kalitesi
+Daha iyi kamera
+2K ekran (bana göre bu bir eksi olsa da çoğunluk daha iyi diyor)
+Yüksek ppi değeri (Note 5 - 515ppi / Mate 8 - 367ppi)
+4K video kaydı (şuanki telefonum z3c ve hiç 4k video çekme ihtiyacı duymadım)
+Hoparlör sesi daha fazla
+Spen desteği

Mate 8'in Note 5'e göre artıları:

+Daha iyi bir pil ömrü (benim açımdan en önemli sebep)
+64 gb depolama alanı (Note 5 aynı depolama seçeneğinde daha pahalı)
+Biraz daha büyük ekran
+Daha iyi multitasking (nasıl demeliyim bunu bilmiyorum da karşılaştırma videolarında aynı uygulamaya geri dönüldüğünde mate 8 direkt gelirken note 5 tekrar yüklüyordu)

Size göre de artıları eksileri söylerseniz sevinirim özellikle huawei markasını pek bilmiyorum çevrenizde kullanan memnun olan olmayan varsa belirtin lütfen. Güncelleme desteği nasıl falan hiç bilmiyorum ama samsungun iyi olmadığını biliyorum bu konuda.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Uzun telefon araştırmalarımdan sonra tekrar geldim bir fikrinizi almaya. Önceki konumda note 4 ve s6 konusunda yardımınızı istemiştim bu sefer fiyat sınırımı biraz daha yükselttim ve bu iki telefon arasında gidip geliyorum. Bildiğim kadarıyla Note 5'in Mate 8'e göre artıları:

+Daha iyi mikrofon kalitesi
+Daha iyi kamera
+2K ekran (bana göre bu bir eksi olsa da çoğunluk daha iyi diyor)
+Yüksek ppi değeri (Note 5 - 515ppi / Mate 8 - 367ppi)
+4K video kaydı (şuanki telefonum z3c ve hiç 4k video çekme ihtiyacı duymadım)
+Hoparlör sesi daha fazla
+Spen desteği

Mate 8'in Note 5'e göre artıları:

+Daha iyi bir pil ömrü (benim açımdan en önemli sebep)
+64 gb depolama alanı (Note 5 aynı depolama seçeneğinde daha pahalı)
+Biraz daha büyük ekran
+Daha iyi multitasking (nasıl demeliyim bunu bilmiyorum da karşılaştırma videolarında aynı uygulamaya geri dönüldüğünde mate 8 direkt gelirken note 5 tekrar yüklüyordu)

Size göre de artıları eksileri söylerseniz sevinirim özellikle huawei markasını pek bilmiyorum çevrenizde kullanan memnun olan olmayan varsa belirtin lütfen. Güncelleme desteği nasıl falan hiç bilmiyorum ama samsungun iyi olmadığını biliyorum bu konuda.

Bu aralar mate 8 alma arefesinde olan birisi olarak, Turkiye'ye resmi olarak gelmedigi icin beni dusunduren tek yani garanti konusu.

Onun disinda yaklasik iki haftadir yerli yabanci (ozellikle de ingilizce ve fransica inceleme sayisi daha fazla) 10'un uzerinde inceleme videosu izledim, uzun kullanim testlerini inceledim ve kamera kalitesi haricinde telefonla ilgili hicbir olumsuz yoruma rastlamadim. Kamera konusunda da kotu bir telefon degil kesinlikle ama butun yorumlarda bir tik daha iyi olabilirdi deniyor hatta kimisi sadece 4k cekim yapmiyor olmasini eksi nokta olarak degerlendirmis.

Sonuc olarak dedigim gibi, sanirim mate 8 alirsaniz cekeceginiz sikinti yalnizca teknik destek konusunda olacaktir, ki ben onu da goze alarak bir aya kadar mate 8 macerasina atilmak dusuncesindeyim.

NOT: Yazi icin ozur dilerim yabanci klavyeden yazdigim icin Turkce karakterler uctu maalesef :)