Note 5 mi? S7 mi?

Bu konuyu okuyanlar

mronurgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 5 in büyüklüğü, S7nin suya olan dayanikliligi. Çok kararsizim tek sorun S7nin ekraninin küçük olması. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yeğenim, S7 edge al o zaman, note5 ile aynı boyutta.
Hem aynı boyutta, hem de toza suya dayanıklı o da.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
S7
Islemci kamera micro sd su gecirmezlik yonlerinden daha iyi note 5 ten

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
S7 yeni nesil , işlemci , kamera , sd kart ,su ve toza dayanıklılık.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
s6 mı note 5 mi deseniz note 5 derdim ama s7
suya dayanıklı
sd kart girişi var
işlemcisi güzel
imkan varsa s7 edge alın onun harici staylus gibi bir efsane de var alışınca bağımlı oluyorsunuz boş zamanlarımda karikatür vs çiziyorum benim için vazgeçilmez eski telefonda harici staylus kullanıyordum ama onların uçları çok kalın geliyor üst düzeyler iyi ama onlarında parası çok bu konuda note efsane

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
s7 kamera ve sd kart için tercih edilmeli. s7 nin ekranı ideal boyutta. 2000 tl ye 4" telefon satıyorlar asıl onlar küçük

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Note 5 in büyüklüğü, S7nin suya olan dayanikliligi. Çok kararsizim tek sorun S7nin ekraninin küçük olması. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar?

Merhaba,

Samsung s7'deki suya dayanikliklik ozelligi guzel bir detay. Telefonlarin en buyuk dusmanlari arasinda yer alan sivi temasina bir cozum niteliginde.

Samsung note 5 ile s7 arasinda bir tercih yapacaksaniz note 5'i tercih etmek icin 2 sebep var. Biricisi buyuk ekranli bir cihaz istemek. Ikicincisi s-pen.

Samsung s7'nin ekrani, note 5'e gore kucuk ama genel olarak ortalama bir ekran boyutu 5-5.5" ideal gunumuz icin. Hem tasimasi, hem tel elle kullanima daha yatkin olmasi konularinda 5-5.5"lik modeller hem buyukluk acisinda hemde kullanim kolayligi acisindan oldukca yeterli. Ayrica soyle bir nokta var. Gunumu cogu telefon kontrol tuslari olarak sanal tuslari tercih ediyor. Samsung ise kapasitif tuslari tercih ediyor. Bu noktada ise samsung'un ekranda kullanilabilir alandan odun verme sorununu ortadan kaldiriyor. Bu sebep ile 5.1"lik s7 aslinda 5.3-5.4" lik bir urunun size sundugu kullanilabilir ekran boyutuna yakin bir kullanim alani sunuyor. Yani 5.1" kucuk gelmiyor kullaniciya.

Ayrica s7 tercih etmek icin sadece siviya dayaniklilik degil donanimda cok onemli bir etken. Exynos 8890 ile gelen s7, exynos 7420'li note 5'e gore %40-50 civarinda daha guclu bir yapida. Ekran tarafinda teknik ozellikleri note 5 ile ayni. Fakat ekran konusunda allways on sayesinde ekrani uyandirmadan saat/tarih, gelen bildirimler gibi icerikleri goruntuleyebiliyorsunuz. Pil konusunda note 5 ile ayni olan 3000 mah pile sahip olan s7 kullanimda note 5'den daha uzun pil suresi veriyor. Buda pil konusunda daha basarili kiliyor s7'i. Kamera tarafinda on kamerada cok buyuk bir gelisme yok. Fakat arka kamerada konu hicte oyle degil. Britecell ve dual piksel teknolijilerini barindiran 12mp'lik bir arka kamera ile geliyor. Cozunurlugun dusmesi sizi yaniltmasin cunku bu teknolojiler sayesinde cok kaliteli cekimler yapilabiliyor ve cok hizli netleme saglaniyor. On kamerada note 5 ile cok fark yok arasinda ama arka kamerada kesinlikle s7 cok iyi isler cikariyor.

Ozetle samsung s7 ? Note 5 ? Arasinda bir secim yapacak olsam s7 modelini tercih ederdim.