Note 5 Garanti Batarya Değişimi

Bu konuyu okuyanlar

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba. Note 5 kullanıcısıyım. Telefonu almamın üstünden 1 sene geçti. Bataryası 3te1 seviyesine indi nerdeyse. Powerbanksız çıkamıyorum dışarıya. Samsungun sitesinde bi yazı okumuştum garantiyle ilgili, Eğer pil verimliliği %60ın altına düşerse garanti kapsamında yenileyebilecekleri yazıyordu. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Yakın zamanda yetkili bi samsung servisine götürücem ama telefonu benden alıp 20 iş günü içinde değişim yaparız derlerse ne yaparım bilmiyorum. Yedek telefon veriyolar mı bilgim yok. Bu %60 pil verimliliğinde garanti kapsamında batarya değişimi hakkında, servisin telefonun bataryasını kaç günde değistireceği hakkında ve yedek telefon verip vermedikleri hakkında bilgi sahibi arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Garanti yedek telefon vermez, 20 iş günü de bekletebilir. Ama değişim ihtimali varsa beklenebilir bir süre

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Garanti yedek telefon vermez, 20 iş günü de bekletebilir. Ama değişim ihtimali varsa beklenebilir bir süre
20 gün telefonsuz kalabileceğim bir süre değil, peki garanti değil de parasıyla değişim yapmalarını istesem, aynı gün ya da birkaç gün içinde teslim ederler mi

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
20 gün telefonsuz kalabileceğim bir süre değil, peki garanti değil de parasıyla değişim yapmalarını istesem, aynı gün ya da birkaç gün içinde teslim ederler mi

O zaman elden teslim ediceksiniz, varsa ellerinde batarya ayni gün değişim yapabilirler. Ama bataryası nerden baksaniz 100tl vardir

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bataryaları genelde 2 gün içinde değiştiriyorlar ama Note 5 çıkarılamaz olduğu için 1 hafta sürebilir. Tabi doğrudan yetkili teknik servise verirsen..
10 günü geçerse, 10. Gün gidip yedek telefon isteyebilirsin, yasal olarak buna hakkın var. Vermezlerse, istediğini ancak reddettiklerini gösteren bir belge al ellerinden. Daha sonra Tüketici Hakem Heyetine müracaat edebilirsin.

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O zaman elden teslim ediceksiniz, varsa ellerinde batarya ayni gün değişim yapabilirler. Ama bataryası nerden baksaniz 100tl vardir
Biliyorum o civarda bi fiyat oldugunu. Kendimiz degistiremedigimiz icin hep bu sıkıntılar zaten :( teşekkür ederim yardımlar için

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Değiştirilir ama sağlam bir servise git aksi taktirde değiştirdik diye kakalayabilirler.